Головна / Побутова техніка для дому / Як підключити пральну машину до водопроводу і каналізації самостійно і без помилок

Як підключити пральну машину до водопроводу і каналізації самостійно і без помилок

Навіть найзапекліші скептики нарешті зрозуміли, що з автоматичною пральною машиною життя в побуті стає набагато комфортніше. Не обов’язково довго і нудно готуватися до «великого прання» – цілком можливо закидати речі в машинку по мірі їх забруднення, а вона швидко і акуратно випере і висушить їх.

Так що все більше людей купує даний вид побутової техніки. Правда, після покупки постає одне питання – як підключити пральну машину правильно, а також з мінімальними витратами сил і фінансів. Це нескладно зробити і самому – читайте далі.

Як підключити пральну машину до водопроводу

Де поставити пральну машину

Ще до того, як машинка в картонній коробці приїде додому з магазину, треба буде підібрати для неї відповідне місце. Адже відмінність машин-автоматів від тих, що застосовувалися раніше, в тому, що вони є стаціонарними пристроями. Таку машинку можна при необхідності перемістити з коридору в кухню або ванну – підключена до водопроводу і каналізації, вона має постійне місце проживання».

Більшість людей за традицією відводять пристрою для прання місце у ванній кімнаті. Це і зрозуміло – адже там проходять труби з водою, а також легко обладнати злив. Правда, іноді місця у ванній не вистачає, і тоді треба вирішувати питання, як підключити пральну машину на кухні. Якщо ж і там немає відповідного куточка, а передпокій володіє значними розмірами, можна випробувати нестандартний варіант – обладнати місце для пральної машини в коридорі. Закривши її стінки акуратною шафкою, можна перетворити пральну машину в оригінальний і красивий предмет інтер’єру.

Пральна машина прибула починаємо розпаковувати і готувати до установки

Ось і куплена, нарешті, помічниця для прання, замовлення доставлено, і вантажники внесли коробку в квартиру. Що ж, тепер потрібно насамперед зняти цю коробку. Тепер видаляємо кріплення, який фіксував елементи машини під час її перевезення, оберігаючи обертові деталі від випадкового пошкодження. Кріплення являє собою бруски, скоби та болти.

Скоби розташовуються на задній частині і призначені не тільки для фіксації електричного шнура і шланга, але і надають необхідну жорсткість для перевезення. Бруски кладуть між корпусом пристрою і баком, вони легко видаляються, якщо машинку трохи нахилити вперед. Болти знаходяться на передній частині, утримуючи барабан. Всі ці деталі після зняття треба упакувати і зберігати при зверненні в сервіс вони знадобляться.

Читайте:   Насос Малиш: характеристики, моделі та особливості експлуатації

Майте на увазі, що після того, як болти для транспортування будуть відкручені, бак пральної машинки зависне на пружинах. Не варто лякатися – це нормально. Перед підключенням пристрою треба не забути в отвори, в яких раніше перебували ці болти, вставити заглушки з пластмаси, що йдуть в комплекті.

Як підключити пральну машину до водопроводу

Важливо:
До видалення всіх кріпильних транспортувальних деталей ні в якому разі не вмикайте машинку – це може погано скінчитися для її барабана.

Підводимо воду

Вирішуючи питання, підключення пральної машини до водопроводу, майте на увазі, що для цього існує кілька варіантів, спільними для яких є дві речі: тиск води в трубах має бути достатнім (зазвичай не менше однієї атмосфери), а також ця вода має бути чистою. Низький тиск можна підвищити, поставивши перед машинкою підвищувальний насос, а для очищення води ставлять фільтр-сітку.

Тепер можна розглянути варіанти підведення води до нашої машинки.

Врізка за допомогою муфти обжимної

Взявши гнучкий шланг діаметром три чверті дюйма, приєднуємо його з одного боку до пральної машини, а з іншого – до окремого вентиля, який треба буде врізати у водопровідну трубу за допомогою обжимної муфти (якщо труба металева).

Як підключити пральну машину до водопроводу

Складові частини обжимної муфти

Складається така муфта з двох половинок, що надіваються на трубу і затягуються болтами, і різьбового відведення, на який накручується кран (краще кульовий). Для протоку води в трубі свердлимо отвір, прямо через надіти муфту.

Як підключити пральну машину до водопроводу

Приклад підключення до водопроводу за допомогою обжимної муфти

Врізка в металопласт за допомогою фітинга

Якщо ж труби для підведення холодної води складаються з металопластику, використовуємо спеціальний трійник, званий фітингом. Вирізаємо шматок труби в потрібному місці, і в отриманий отвір вставляємо фітінг, до якого приєднуємо кульовий кран. Місця з’єднання ущільнюємо гумовими манжетами.

Як підключити пральну машину до водопроводу

Врізка в металопластик за допомогою трійника

Підключення за допомогою трійника

Можна використовувати більш простий варіант – підключити пральну машинку (знову ж гнучким шлангом) до змішувача, або ж до підводу води в зливний бачок унітазу. Шланг при цьому повинен бути досить довгим, а для його приєднання зазвичай використовується трійник. Перед тим, як прати, шланг змішувача доведеться щоразу відкручувати. Цей варіант можна розглядати швидше як тимчасовий, так і виглядає він не дуже естетично. Підключення до водопровідного шлангу зливного бачка цілком практичний метод, але його можна використовувати лише в тому випадку, якщо пральна машина і унітаз знаходяться в одному приміщенні.

Як підключити пральну машину до водопроводу

Підключення пральної машини до підводу зливного бачка унітазу

Підключення пральної машини без водопроводу

А що робити в тому випадку, якщо водопровід в будинку не проведено? Шкода відмовлятися від такої зручної речі, як пральна машина-автомат, на дачі, наприклад. Хвилюватися не варто – зараз ви дізнаєтеся, як підключити пральну машину без водопроводу з мінімальними витратами. Всього-то й треба, що підняти на висоту не менше метра, а краще вище, великий бак для води, а від його дна провести шланг до введення машинки. Так створиться необхідна для її роботи тиск води. Більш дорогим способом буде покупка насосної станції.

Читайте:   Йогуртниця - як вибрати найкращу модель для вашої родини

Відео: Підключення пральної машини без водопроводу

Підключення пральної машини до каналізації

Підводка чистої води – це тільки половина справи. Тепер треба вирішити, що ми будемо робити з брудною і мильною водою, що залишається після прання. Звичайно ж, треба подумати, про підключення пральної машини до каналізації. Це теж можна зробити різними способами.

Злив у ванну або унітаз

Найпростіше, використовуючи спеціальний шланг, званий «гачком», злити брудну воду прямо в унітаз, або ж у ванну. Але при цьому повинна дотримуватися одна умова: верх шланга повинен знаходитися не менше, ніж на шістдесят сантиметрів вище, ніж пральна машинка. Для цього у неї є спеціальні кріплення.

Як підключити пральну машину до водопроводу

Найпростіший варіант зливу відпрацьованої води

Злив через сифон

Можна зробити й так: зробити злив відпрацьованої води стаціонарним. Для цього спочатку треба придбати спеціальний сифон, в якому є відвід, призначений для пральних машин – зараз в магазинах такі є у продажу. За правилами відвід повинен знаходитися над сифонним коліном. Якщо ж це правило ігнорувати, або ж підключити пральну машину до каналізації безпосередньо, то може виникнути засмоктування в пристрій брудної води. Результат – поява в ній неприємного запаху.

Як підключити пральну машину до водопроводу

Організація зливу води з пральної машини через сифон зі спеціальним відведенням.
Фото – gor-servis.ru

Злив через каналізаційну трубу

Втім, без сифона обійтися все ж можна. Якщо каналізаційна труба має товщину чотири – п’ять сантиметрів, то можна прямо на неї встановити відвід для пральної машинки. При цьому обов’язково використовуємо ущільнювач, а шланг для зливу, вигнутий у вигляді букви S, заводимо в трубу так, щоб він не торкався поверхні стічних вод. Його верхній край маємо не нижче, ніж пів метра від підлоги.

Як підключити пральну машину до водопроводу

Злив води в каналізаційну трубу через трійник за допомогою ущільнювальної гумки.
Фото – gor-servis.ru

Важливо: якщо в конструкції наявної у вас моделі пральної машини зворотний клапан не передбачений, то її треба встановлювати з урахуванням обмеження рівня, на якому знаходиться шланг для зливу (інакше, патрубок). Зазвичай виробник вказує значення максимуму і мінімуму цього рівня.

Без електрики машина не запрацює

Що ж, воду ми підвели, злив організували, тепер залишається підвести електроживлення. Знаючи, як правильно підключити пральну машину до електромережі, можна уникнути багатьох неприємних (а можливо, і трагічних) наслідків. Адже висока напруга вкупі з водою – страшна сила. Тому обережність і ще раз обережність – ось головні поради при підведенні струму у вологих приміщеннях.

Читайте:   Як вибрати сушарку дегідратор для овочів і фруктів

Щоб убезпечити свою родину, в обов’язковому порядку заземліть розподільний щит. Шина для заземлення повинна бути не тонше трьох міліметрів. Розетку використовуємо тільки трьохпроводну. До речі, якщо пральна машина буде стояти на кухні, цілком можливо включати її в розетку, зроблену для електричної плити. Якщо для підключення потрібен подовжувач, використовуємо тільки такий, у якого є заземлюючі контакти.

Оптимальним рішенням буде підключити пральну машину окремим проводом, провідним від лічильника. На ньому ставиться захисний автомат. Для цих робіт краще запросіть досвідченого електрика. Якщо ж окремий провід не проведено, використовуйте переносне ПЗВ – пристрій захисного відключення.

І ще: ніколи не підключайте заземлення до батарей опалення, газових і водопровідних трубах. Це смертельно небезпечно!

Ніжки машини ставимо рівно

Щоб новенька помічниця прала довго, не ламаючись і не перегружаясь, необхідною умовою є сувора горизонтальність її верхньої частини. У цьому випадку барабан буде розташований без перекосів, плавно обертаючись і не трясучись при цьому. Максимальне відхилення від горизонталі, яке допустимо, становить лише два градуси.

Щоб домогтися потрібної горизонтальності, використовують регулювання ніжок машинки – у всіх моделей таке регулювання передбачена. Результат перевіряємо за допомогою рівня, підкручуючи ніжки до тих пір, поки він не стане задовільним. Ніяких гумових килимків, шматочків лінолеуму і брусків, підкладених під ніжки пралки, бути не повинно – автоматична машина встановлюється безпосередньо на підлозі, краще всього на бетонній. Вона, на відміну від дерев’яного, наприклад, забезпечує відмінну амортизацію.

Як підключити пральну машину до водопроводу

Вирівнювання ніжок машини за рівнем.

Проводимо випробування

Ще раз гарненько оглянувши всі з’єднання і підключення, і на всяк випадок звірившись з інструкцією, можна зробити пробний запуск. При цьому послідовно виконуємо всі необхідні операції і перевіряємо, чи все відбувається належним чином.

Спочатку треба наповнити бак машинки водою, засікаючи час його наповнення до позначки і звіряючись з даними, зазначеними в паспорті. Якщо при цьому виявиться, що якась із сполук протікає, треба злити воду і усунути протікання. Якщо все добре, можна включати машину.

Хвилин через п’ять – сім вода підігрівається до потрібної температури. Під час роботи пральної машинки не повинно бути чутно ніяких сторонніх звуків, адже сучасні пристрої працюють практично безшумно. Якщо щось скрегоче або стукає, то це сигналізує про несправності. Визначивши, що все гаразд, Далі перевіримо, як працює віджимні пристрої, а потім випробуємо злив. На цьому перевірку працездатності помічниці для прання можна вважати закінченою.

Сподіваємося, що прочитавши ці поради ви зможете підключити пральну машину самостійно. Адже ніяких особливих складнощів даний процес не передбачає. Удачі!

Відео: Установка і підключення пральної машини


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*