Головна / Побутова техніка для дому / Як вибрати кращу вбудовану посудомийну машину – 7 важливих факторів

Як вибрати кращу вбудовану посудомийну машину – 7 важливих факторів

Як вибрати вбудовану посудомийну машинуВважається, і абсолютно справедливо, що для будь-якої господині наявність посудомийної машини більш важливо, ніж який-небудь інший прилад – адже посуд потрібно мити по кілька разів за день. До речі, фахівці підрахували, що з її придбанням економиться в середньому до 250 год/рік, які затрачаються на ручну працю. А якщо врахувати, що руки жінки, за якими вони дуже стежать, будуть позбавлені постійного контакту з побутовою хімією і водою (гарячою, холодною), користь від такого домашнього помічника цілком очевидна.

Головне – правильно вибрати оптимальну модель посудомийної машини, найчастіше вбудованого типу. Як це зробити, на що звернути увагу, що врахувати – про це і поговоримо.

Розмір

За габаритами всі вироби поділяються на «вузькі» та «стандартні». Машинки, виконані за першим варіантом (0,45 х 0,6 х 0,85 м), більш універсальні в установці, так як їх можна поєднати практично з будь-яким кухонним гарнітуром. Розміри всіх «стандартних» однакові. Вони мають ширину 0,6 м (замість 0,45). Тому встановити таку машину там, «де хочеться», вийде не завжди.

Продуктивність

Тут необхідно орієнтуватися не тільки на кількість членів сім’ї, але й на культуру харчування. Не секрет, що, наприклад, хтось змінює тарілки під 1 і 2 страви, а хтось звик користуватися однією-єдиною «на всі випадки». Це ж стосується і ложок, виделок, ножів. Скільки предметів посуду потрапляє в раковину після прийому їжі?

«Стандартні моделі здатні обробити до 14 комплектів посуду, а ось «вузькі» – не більше 9. Вони в основному підходять для сімей з 3 – 4 чоловік.

Як вибрати вбудовану посудомийну машину

Економічність

Враховуючи, що зараз повсюдно встановлюються індивідуальні прилади обліку, необхідно уточнити витрату по воді та електроенергії. Ці показники взаємопов’язані. Найдешевші моделі споживають на 1 цикл води в обсязі близько 25 л, найбільш економічні не більше 15 л. Хоча у продажу переважають машини з середніми показниками – від 17 до 21 л.

Читайте:   Электрические плиты: преимущества и недостатки

Можна орієнтуватися на клас енергоспоживання (за євростандартом). Найекономічніший – «A», «G» – найбільш «витратний». Середніми показниками характеризуються «D» і «E».

Те ж стосується класів мийки та ефективності сушіння (від «A» до «G»). Чим він вище, тим краще. Якісна сушка – примусового типу, гарячим повітрям, з використанням вентилятора («A»).

Як вибрати вбудовану посудомийну машину

Електроніка

У деяких моделях передбачені спеціальні схеми, які в рази знижують перешкоди, що впливають на роботу інших радіотехнічних пристроїв (наприклад, мобільний телефон, телевізор).

Враховуючи якість води в наших трубопроводах, необхідно звернути увагу на наявність індикатора, який показує її «жорсткість». Від цього залежить не тільки якість обробки посуду, але і довговічність машини. Орієнтуючись на показання індикатора за місцем підключення, можна визначити доцільність використання спецзасобів (наприклад, регенеруючої солі) для «пом’якшення» рідини.

Важливо і кількість режимів, передбачених у машині. Їх може бути до 12 (програмовані). Посуд має різну ступінь забруднення, тому вибором оптимального режиму досягається певна економія енергоспоживання. Але знову-таки, для якого посуду потрібен той чи інший? Можливо, що для конкретної сім’ї достатньо і не більше 4 – 5 режимів роботи.

«Затримка включення» – дуже корисний сервіс. Можна встановити програму, що машина здійснить помивку в нічний час, коли тариф на ел/енергію значно нижче.

Як вибрати вбудовану посудомийну машину

Конструктивні особливості і комплектація

Різні сервіси та приналежності підвищують ступінь зручності користування машиною.

  • Кріплення дверцят. Припускає її установку в різних положеннях.
  • Опори. Ними машині надається «горизонтальність» на нерівній рснові.
  • Розташування кошиків і їх кількість.
  • Спеціальні насадки, фільтри очищення води.
  • Теплообмінник, внутрішня підсвітка.

Варто розібратися з пропонованих Виробником «набором» і оцінити, чи потрібен він саме в такому виконанні, чи ні.

Як вибрати вбудовану посудомийну машину

Ми не стали перераховувати всі наявні можливості та сервіси» посудомийних машин. Але і цього вже достатньо, щоб зрозуміти, як правильно підійти до вибору найбільш підходящої моделі. Доцільно лише вказати, на що ще варто звернути увагу:

  • рівень створюваного шуму;
  • спосіб керування (ручне, автоматичне);
  • схеми захисту (від травм, протікання, переливів і ряд інших).
Читайте:   Бытовая техника для дома: какими принципами нужно руководствоваться при ее выборе?

Крім того, необхідно врахувати і ще деякі моменти, які потім значно «полегшують життя» і допоможуть зберегти нерви. На жаль, багато Покупців не надають таким нюансам належного значення, але потім це обертається купою проблем.

Технічний супровід

Якою б чудовою і надійною не була посудомийна машина, за нею потрібен періодичний догляд. А він полягає не тільки в очищенні від бруду і наведення «блиску». Як і будь-який інший технічний пристрій, вона потребує проведення ряду регламентних робіт, які передбачені видами і обсягами технічного обслуговування. І ось тут питання – хто це буде робити?

По-перше, такий агрегат – це не тільки «залізо», але й електроніка, яка потребує контролю параметрів і налаштуванні.

По-друге, деякі роботи неможливо виконати без спеціального інструменту, приладдя і так далі, аж до методичних посібників.

По-третє, якщо такі заходи з часу підпадають під гарантійний термін, то самостійне їх проведення (навіть якщо господар і в змозі зробити все якісно) виключається, так як це буде порушенням умов гарантії, і вона автоматично анулюється.

Отже, знадобляться послуги фахівців сервісного центру. Є такий десь поблизу? Причому який має ліцензію на роботу саме з такими виробами. Тут присутній і інший момент. Великі Виробники в країні «продажу» завжди організовують мережу своїх сервісних організацій. У чому їх «плюс»?

  • Якщо необхідний ремонт, то не буде проблем із запасними частинами, так як їх поставки здійснюються безпосередньо, так і на складах завжди є необхідний запас. Отже, не доводиться місяцями чекати, коли буде відновлена працездатність агрегату.
  • Після закінчення гарантії такі сервісні центри продовжують співпрацювати з Клієнтом. У разі ремонту змінний вузол (деталь) обійдеться значно дешевше. Знову-таки – прямі поставки, в той час як «просто сервіс» придбаває необхідні запчастини у перекупників. Звідси і ціна відповідна.
Читайте:   Преимущества пылесосов Samsung

Як вибрати вбудовану посудомийну машину

Термін гарантії

Найбільш поширений – 1 рік. Це, як правило, для недорогих моделей посудомийних машин, в основному китайського виробництва. Багато серйозних Виробники визначають гарантійний період на побутову техніку і в 3, і в 4 роки. Природно, що якщо є вибір між приблизно рівнозначними за основними параметрами моделями, то перевагу слід віддати тій, гарантійний термін для якої встановлено більше.

На ринку представлені вироби таких відомих брендів, як «Арістон», «Бош», « Самсунг», «Електролюкс». Вони перевірені часом, і в їх якості можна не сумніватися. Хоча є достатньо машин і менш відомих фірм, про яких можна зустріти схвальні відгуки.

Але слід зауважити, що якщо Виробник не так вже й відомий, то його виріб не обов’язково дешевше тому, що гірше. Треба пам’ятати, що частина ціни будь-якого товару припадає саме на «вартість» бренду. І цей «додаток» часом досить значний. Чи є сенс переплачувати тільки за назву?

Корисні поради

В наших оселях кухні відрізняються розмірами. Це особливо часто зустрічається в приватних будинках, які будуються не тільки за стандартними проектами, але і з урахуванням побажань господарів. Саме цим пояснюється те, що багато власників вважають за краще купувати не готові кухонні гарнітури, а замовляти їх виготовлення в спеціалізованих організаціях, причому за своїми розмірами.

Перш ніж з ними визначитися, доцільно спочатку підібрати потрібну посудомийну машину, і вже потім замовляти кухню «під неї», з урахуванням зручності розміщення та експлуатації вбудованої моделі.

Виробники постійно впроваджують нові інженерні новинки, які істотно розширюють коло можливостей посудомийних машин. Менеджери з продажу люблять розхвалювати всілякі функції апаратів, та так, що прямо зараз так і хочеться купити тільки за це. Потрібно задатися простою думкою – а навіщо вони мені? Принаймні, все підряд. Немає сенсу платити за те, що, можливо, ніколи і не стане в нагоді.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*