Головна / Будівельні матеріали / Який утеплювач не гризуть миші і щури: огляд найкращих матеріалів

Який утеплювач не гризуть миші і щури: огляд найкращих матеріалів

Всі переваги сучасних утеплювачів можуть зійти нанівець, якщо їх облюбують гризуни. Вони використовують матеріал як корм або влаштовують в ньому гнізда. Який утеплювач практично не гризуть миші і щурі, і як захистити теплоізоляцію від них?

Утеплювач, який встоїть перед гризунами

Є ряд ознак, за якими миші вибирають матеріал ізоляції: низька щільність, відсутність вологи, теплота і можливість використання в якості корму. Тому для захисту від гризунів потрібно виключити ці фактори.

Який утеплювач не гризуть миші

Утеплювач, який може протистояти атакам щурів та подібних тварин, повинен володіти наступними властивостями:

 • Високий показник щільності. Це основна перешкода для гризунів.
 • Обробка спеціальними засобами, концентрація яких безпечна для здоров’я людини.
 • Сипка структура утеплювача. Вона не дозволяє шкідникам зробити в матеріалі гнізда.

Цим вимогам відповідають ряд теплоізоляторів, які слід розглянути детальніше.

Піноскло

Для виготовлення піноскла застосовується скляний бій, який проходить стадію термічної обробки. Для створення порожнин додають піноутворювачі – антрацит, кокс. Надалі пустотілі гранули можуть використовуватися в якості насипного матеріалу. Для виготовлення блоків вони засипаються в форми, а потім піддаються тиску і повторній обробці високими температурами.

Піноскло

При виборі піноскла в якості утеплювача потрібно враховувати його властивості (всі характеристики дивіться тут):

 • Велику питому вагу. В залежності від технології виготовлення щільність матеріалу варіюється від 100 до 600 кг/м3. Це високий показник, який негативно відображається на умовах монтажу і обробці.
 • Коефіцієнт теплопровідності один з найнижчих серед утеплювачів – від 0,043 Вт/м*С. Для сипучих видів піноскла він вище, так як не забезпечується щільний контакт гранул один з одним.
 • Пожежобезпечність і звукоізоляція. Вони обумовлені властивостями матеріалу виготовлення та його структурою.
 • Висока вартість.
Читайте:   Керамическая плитка Imola в интерьере: эталон стиля и качества

Цей утеплювач вибирають, якщо проблема гризунів актуальна і потрібно забезпечити високий ступінь захисту від них.

Керамзит

Керамзит виготовляється із спеціальних сортів глини з аналогічної до піноскла технології. Але на відміну від нього гранули неможливо спресувати в єдиний блок, так як вони володіють низькою механічною міцністю і еластичністю. Цей утеплювач не гризуть миші і щури з-за його сипучості.

Керамзит

Для аналізу актуальності використання керамзиту беруться до уваги його характеристики:

 • Номінальний показник теплопровідності для однієї гранули — від 0,01 Вт/м*С. Але фактично шар керамзиту він вище, так як між компонентами утворюються «містки холоду». Все залежить від щільності засипки.
 • Коефіцієнт ущільнення – 1,15.
 • Фракція 10-20. Саме цей розмір гранул використовується для утеплення.
 • Водопоглинання від 8 до 20%.
 • Середня вартість.

Керамзит можна використовувати тільки в якості сипучого утеплювача на горизонтальних поверхнях.

Ековата

Вона виготовляється з відходів паперової промисловості. Після переробки ековата обробляється складами з бурою солі і борної кислоти. Їх концентрація небезпечна для гризунів, але не впливає на здоров’я людини. Для нанесення ековати на поверхню стін або підлоги використовується спеціальне пневматичне обладнання. Час остаточного висихання захисного шару варіюється від 2 до 4 діб в залежності від його товщини.

Ековата

Основні характеристики ековати:

 • Утеплювач відноситься до категорії помірно горючих матеріалів. При дії відкритого вогню він не плавиться, якщо прибрати джерело займання спостерігається згасання.
 • Середня щільність – до 55 кг/м3.
 • Теплопровідність — до 41 Вт/м*С.
 • У вартість входить робота по нанесенню матеріалу.

Ековату доцільно застосовувати при великих обсягах утеплення.

Що миші і щурі рідко прогризають

Є ряд теплоізоляційних матеріалів, які гризуни псують нечасто. Але це залежить від товщини утеплювача, його фактичної щільності, структури стіни (стелі). Якщо застосувати додаткові заходи захисту (обробка спеціальними складами), то миші не будуть гризти наступні види теплоізоляторів:

Читайте:   Технічні характеристики мінеральної вати, її марки та критерії вибору

ряд теплоізоляційних матеріалів

 • Мінеральна вата або скловата. Матеріал приваблює гризунів невеликою щільністю, вони можуть використовувати його для облаштування гнізд. Скловата негативно впливає на здоров’я щурів, з-за чого вони побоюються вступати з нею в прямий контакт.
 • Екструдований пінополістирол. На відміну від пінопласту володіє більшою щільністю, що перешкоджає гризунам робити ходи в матеріалі.

Миші і подібні їм тварини люблять гризти пінопласт, ДВП, ДСП, піноізол. Це потрібно враховувати при високій концентрації гризунів.

Додаткові способи захисту від мишей і щурів

Якщо теплоізоляційний шар вже встановлений, а проблема з гризунами з’явилася недавно – потрібно вжити додаткових заходів захисту. Важливо виключити доступ мишам до прошарку. Зробити це можна без демонтажу утеплювача.

Монтаж сталевої сітки

Для створення додаткового захисту рекомендується використовувати наступні способи:

 • Монтаж сталевої сітки. Вона встановлюється перед утеплювачем. Метод дорогий, але дієвий.
 • Використання хімічних складів – «Крисид», «Голіаф», «Морторат». Обробку роблять у відповідності з інструкцією. Важливо, щоб при цьому не змінилися властивості утеплювача.
 • Застосування альтернативних теплоізоляторів. Гризуни бояться звуків, тому шар опалого листя буде їх відлякувати.

Про вибір утеплювача, який не гризуть миші і щури, потрібно подбати до його покупки. Можливе використання стандартних видів теплоізоляторів, але з додатковими заходами захисту.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*