Головна / Побутова техніка для дому / Йогуртниця – як вибрати найкращу модель для вашої родини

Йогуртниця – як вибрати найкращу модель для вашої родини

Йогуртниця - як вибратиЙогуртницю не можна назвати самим поширеним приладом для домашнього використання. Але реалії життя такі, що все більше господинь подумують про його придбання. І причин тут дві. По-перше, ми все частіше шукаємо шляхи хоч якоїсь економії, а виготовлення «чогось» своїми руками завжди обходиться дешевше. По-друге, не кожен йогурт, наявний у продажу, дійсно «завжди і всім» (якщо вірити рекламі) корисний.

Перш ніж розбиратися, як вибрати кращу йогуртницю для вашого будинку, необхідно хоча б трохи ознайомитися з цим виробом, зрозуміти, як вона влаштована.

Принцип роботи

Від багатьох «кухонних агрегатів» йогуртниця відрізняється своєю простотою. Її склад і процес приготування можна описати буквально в декількох словах. Прилад являє собою герметичний контейнер (термос з підігрівом), в який завантажується ємність (одна або кілька) з молоком і добавкою («закваскою»). Після цього він включається, і температура всередині підвищується до рівня близько +40 °С. Через певний час (в залежності від обраного режиму) можна виймати кисломолочний продукт.

До речі, за допомогою цієї «машини» можна приготувати не тільки йогурт, а і сир, кефір, кисле молоко, навіть сметану. Так що йогуртниця в будь-якому будинку ніколи не буде зайвою.

Потужність

При виборі побутових приладів покупці на цей параметр звертають увагу чи не в першу чергу. Так, від неї багато в чому залежать можливості будь-якого пристрою. Але для йогуртниці він не основний. Справа в тому, що процес приготування займає орієнтовно кілька годин (від 4 до 10), а енергоспоживання – максимум 1 годину. Вся решта часу – це «дозрівання» продукту.

Читайте:   Як вибрати електром'ясорубку

Потужність практично всіх моделей (за рідкісним винятком) знаходиться у межах 8 – 20 Вт. Це в кілька разів менше, ніж споживає стандартна лампочка «Ілліча». Тому для йогуртниці даний параметр не є принциповим. Для будинку цілком достатньо моделі на 8 – 14 Вт.

Матеріал кришки

Тут 2 варіанти – пластик або скло. З точки зору догляду останній матеріал краще. Скло легше помити, причому не доведеться уточнювати, наскільки «агресивно» використовується засіб. Але як бути, якщо такий «ковпак» впаде на підлогу? Елементарний практицизм підказує, що все-таки в плані довговічності пластик набагато краще (як і для мультиварки).

Йогуртниця

Тара

Вихідна сировина (молоко + закваска) завантажується в одну ємність або баночки. Їх матеріал, на відміну від кришки, повинен бути саме склом. У такому посуді продукти довше зберігаються. Навіть якщо одна і розіб’ється, їй нескладно підібрати аналог. А ось кількість таких «стаканчиків» та їх об’єм у кожної моделі йогуртниці різні.

Місткість: в межах від 120 до 190 мл. Але як визначити, яка баночка кому з членів сім’ї більше підходить? Адже не кожен дорослий може з’їсти стільки, скільки дитина, особливо якщо мова йде про щось дуже смачне. Напевно, тут повинен бути лише один орієнтир – апетит і смакові пристрасті домочадців. Якщо кисломолочну продукцію люблять і з задоволенням споживають, то доцільно вибирати модель з великими стаканчиками. А якщо в будинку всього лише 1 – 2 любителя, то краще придбати з невеликими баночками – вийде трохи дешевше. Не вистачить комусь однієї, завжди можливо взяти й ще одну.

Як вибрати йогуртницю для дому

Кількість: як правило, в межах 5 – 12 штук. Тут потрібно орієнтуватися не тільки на апетит, але і на свої можливості по приготуванню продукту. Скільки в будинку людей, як багато вони споживають кисломолочного? Чим менше стаканчиків, тим частіше доведеться займатися приготуванням. З іншого боку, більша кількість дозволить урізноманітнити асортимент продукту, додаючи в нього ягоди або фрукти. Ось з цього і слід виходити.

Читайте:   Відлякувач від мишей: який краще вибрати

Управління

Чи є сенс платити за якісь додаткові зручності – питання, що вимагає індивідуальної оцінки. Але розглянути деякі нюанси конструктивного виконання варто:

  • електронний дисплей;
  • таймер;
  • автоматичне вимкнення приладу;
  • вбудована котушка для намотування мережевого шнура.

Потрібні чи ні всі ці «навороти» для йогуртниці, читач і сам вирішить, тим більше, що за них доведеться платити.

На що ще звернути увагу

Інструкція

Вона додається до кожного виробу. У ній має бути вказано, де можна придбати закваску. Але от чи кожен поїде за вказаною адресою? Навряд чи в інструкції на модель «made in…» вказані координати молокозаводу або магазину якого-небудь «Мценська». Тому ще при покупці бажано уточнити у менеджера контакти місцевих виробників цього компонента і продавців. До речі, багато аптек теж торгують заквасками для йогуртів, тому немає сенсу орієнтуватися тільки на зазначені в інструкції телефони або е-mail.

Виробник

Вже нікому не потрібно пояснювати, що ми в основному платимо лише за марку продукції. До речі, іноді така переплата досягає 40%. Найпростіша йогуртниця зі всієї електроніки має тільки одну кнопку «вкл/викл» (і все!), а принцип роботи всіх моделей однаковий. Тому орієнтуватися на бренд ніякого сенсу немає – головне, щоб виріб підходив для конкретної сім’ї за всіма основними параметрами. Різні статті з оглядами кращих моделей – не більш ніж ненав’язлива реклама.

Вибір йогуртниці – особиста справа кожної господині. Залишається тільки додати, що вартість цих побутових приладів починається приблизно з 400 грн.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*