Головна / Як побудувати дім / Ліфти для багатоповерхових будинків: види та їх особливості

Ліфти для багатоповерхових будинків: види та їх особливості

Лифты для многоэтажных домов

Ліфтове обладнання – важливий елемент у сучасній багатоповерховій будівлі. Воно знаходить застосування у житлових комплексах, офісних будинках, торгових галереях, громадських установах та інших типах споруд.

Сучасні ліфти забезпечують безпечне, швидке та комфортне переміщення пасажирів між поверхами будівлі. Також ліфт значно полегшує і перевезення вантажів. Компанія ЛМ Ліфтмеханіка lmlift.com зможе поставити ліфтове обладнання та спеціалізується на складних та нестандартних рішеннях в сфері ліфтового та підіймального устаткування. Все обладнання від Німецьких та Європейських виробників які відомі в усьому світі.

Різновиди ліфтів

У сучасних будинках використовуються різні види ліфтових пристроїв, але їх загальна конструкція залишається принципово незмінною. Вона включає такі основні компоненти:

  • Кабіна;
  • Противага, необхідна для балансування кабіни;
  • Міцні сталеві канати;
  • Привід та керуюче обладнання;
  • Спеціальні напрямні;
  • Система безпеки.

Відповідно до призначення та функціональності ліфтів їх класифікують на:

  • Пасажирські;
  • Вантажні;
  • Вантажопасажирські.

Особливості та відмінності пасажирських, вантажних та пасажирсько-вантажних ліфтів

Тип ліфта визначає його теххарактеристики та особливості конструкції. Пасажирські призначені для перевезення людей, а також невеликих вантажів. Ці конструкції зустрічаються повсюдно. Вони встановлюються у будинках житлових, у будинках офісних та інших спорудах. Вони здатні вміщувати від 4 до 8 чоловік і мають вантажопідйомність близько 320 кг. При цьому їх дизайн та матеріал виготовлення можуть бути різноманітними.

Ліфти для багатоповерхових будинків

Вантажні ліфти дозволяють перевозити вантажі. Вони застосовуються у різних місцях, включаючи житлові будинки, бізнес-центри та промислові підприємства. Вони мають підвищену вантажопідйомність та можуть переміщати вантажі вагою до 10 тонн.

Вантажопасажирські ліфти мають широкий вхід та збільшену вантажопідйомність, і найчастіше використовуються у високих будинках.

Залежно від потреб ліфти можуть бути обладнані електричним або гідравлічним приводом. Найбільш поширеним є електричний привід, який включає сучасні конструкції з компактними електромоторами.

Читайте:   Бетонні роботи: Інноваційні технології для будівельної індустрії

Про дизайн

Оздоблення ліфтових кабін відіграє значну роль у загальному дизайні ліфтового обладнання. Це включає як пристрій самої кабіни, так і оформлення ліфтових холів. Стандартне оздоблення кабін ліфтів передбачає використання традиційних матеріалів та інтер’єру без зайвого декору. Такий варіант найбільш поширений у багатоповерхових будинках, як за первинної установки ліфта, і при його реконструкції. Вибір оздоблювальних матеріалів залежить від бюджету забудовника або компанії, що управляє, яка вирішує оновити кабіни ліфтів. В цьому випадку часто використовуються дерев’яні плити різних відтінків для облицювання стін. Стеля може бути виконана з пластику з прихованим підсвічуванням.

Підлога зазвичай покривається зносостійким лінолеумом, гумовими покриттями або ПВХ. Для люкс дизайну оздоблення холу ліфта роблять ексклюзивними матеріалами. У кабіні ліфта можна використовувати дзеркала з малюнками або без них. Оздоблення може бути комбінованою. Підлоги часто обробляють натуральним каменем, паркетом, килимовим покриттям і не тільки.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*