Головна / Підлога / Матеріали для гідроізоляції дерев’яної підлоги у ванній кімнаті

Матеріали для гідроізоляції дерев’яної підлоги у ванній кімнаті

Рівень планування і облаштування ванної кімнати в каркасному або рубленому будинку дозволяє судити про те, наскільки комфортним є тривале проживання в такому приміщенні. Нерідко санвузол і ванна є найбільш проблемними ділянками дерев’яної будівлі. Щоб захистити опорні балки, лаги, мостини, які піддаються найбільшому ризику замокання і гниття, потрібна досить ефективна гідроізоляція дерев’яної підлоги у ванній. В умовах, коли можливостей системи вентиляції і обігріву недостатньо, або приміщення розташоване на цокольному поверсі, з інтенсивним приходом вологи від грунту, потрібна буде повна гідроізоляція ванної кімнати в дерев’яному будинку.

гідроізоляція дерев'яної підлоги у ванній

Матеріали для облаштування гідроізоляції

Для кожного конкретного будинку, зі своєю архітектурою і плануванням, фахівцями підбирається оптимальна схема гідроізоляції ванної в дерев’яному будинку. Універсального рецепту не існує, тому для побудови ефективної захисту було розроблено декілька типів ізоляційних матеріалів, кожен з яких має свої переваги і недоліки:

  • Бітумні і мастичні обмазувальні склади. Гідроізоляція виконується нанесенням в’язкої бітумної мастики на всі основні елементи дерев’яних конструкцій. Після висихання утворюється щільний еластичний шар з бітуму, модифікованого бутил-стирольним сополімером;
  • Фарбувальні матеріали глибокого просочення, найчастіше на органічній основі. Наносяться пульверизатором або пензлем на поверхню дерев’яних конструкцій підлоги та стін будівлі. Надають деревині водовідштовхувальні властивості і одночасно захищають від патогенної мікрофлори і комах;
  • Рулонні матеріали на основі скловолокна та бітуму. Використовується тільки в якості проміжної гідроізоляції на бетонній або поверхні;
  • Еластичні мембрани на основі поліуретанів і полісечовини. Таке покриття по санітарним нормам може використовуватися в якості гідроізоляції будь-яких внутрішніх приміщень дерев’яного будинку.
До відома! Крім перерахованого, у списку для гідроізоляції можуть використовуватися наливні підлоги на епоксидній або поліуретановій основі. Акрилові або із вмістом цементу матеріали для гідроізоляції дерев’яних конструкцій практично не використовуються.

Окремо варто згадати кілька природних варіантів гідроізоляції: бетонітову глину, асфальтові і гудронові суміші, пресовану порошкову гуму, живичну смолу, дьоготь і багато іншого, що нерідко є борцями за екологію в якості екологічно чистих матеріалів. Логіка продавців подібних рецептів гранично проста – для екологічно чистого дерев’яного будинку гідроізоляція повинна бути теж екологічною.

Читайте:   Тепла підлога для дому та офісу

Насправді всі перераховані матеріали для «природної» гідроізоляції підлоги не тільки представляють певну небезпеку з-за високого вмісту канцерогенів, але і є вкрай нетривалими. При бажанні глину спеціальних марок або рідке скло можна застосовувати для захисту кам’яної холодної підлоги на грунтовій основі, для гідроізоляції дерев’яної підлоги у ванній кімнаті від грунтових вод і вологи, але ніяк не для внутрішнього захисту від впливу вологого середовища.

Технологія влаштування гідроізоляції всередині приміщення ванної

Використання сучасних матеріалів дозволяє отримати дуже високий рівень гідроізоляції дерев’яних стін і підлоги навіть в умовах майже 100% вологості і при наявності водяної плівки на підлоговому покритті. Будь-яка форма гідроізоляції практично ніколи не буває фінішним покриттям, тим більше, якщо мова йде про ванну кімнату в дерев’яному будинку.

Процес облаштування гідроізоляції складається з чотирьох етапів:

  1. Облаштування ґрунтової ізоляції;
  2. Ремонт і відновлення несучих конструкцій дерев’яної підлоги;
  3. Укладання першого шару гідроізоляції, обшивка стін ванної кімнати гіпсокартоном або ОСБ плитами;
  4. Виливок бетонної стяжки або наливної підлоги – вирівнювача;
  5. Нанесення фінішної гідроізоляції;
  6. Укладання керамічної плитки на еластичному плитковому клеї, закладення стиків і плінтусів епоксидної затіркою.
До відома! Для ванних кімнат дерев’яного будинку повинно виконуватись золоте правило – гідроізоляція повинна бути подвійною і обов’язково захищати підлогу як всередині приміщення, так і зі зворотного боку.

Материалы для гидроизоляции деревянного пола в ванной комнате

Виняток становлять ванні кімнати, облаштовані на других поверхах дерев’яних будинків. У цьому випадку основу підлоги виготовляють з пресованих плит, пакетів з бруса або водостійких гіпсокартонних листів. Фінішна гідроізоляція наноситься на прогрунтовану дерев’яну поверхню стін і підлоги, після чого можна клеїти плитку.

Перший етап облаштування гідроізоляції ванної з дерев’яною підлогою

Улюблене місце розташування ванної кімнати в брусовому або рубленому будинку – це кутове приміщення першого поверху. У такому варіанті планування в дерев’яному будинку простіше організувати відведення стоків і підведення гарячої води. Якщо будинок побудований з бруса або колоди, приміщення під ванну доведеться серйозно переобладнати. Мова йде не тільки про те, що потрібна кардинальна переробка підлог та гідроізоляції, потрібно буде обробити брусові стіни гідрофобним просоченням за типом Тіккурили, укласти плівкову гідроізоляцію, утеплювач і виконати облицювання стін гіпсокартонними листами.

Читайте:   Пінопласт для підлоги

гідроізоляція дерев'яної підлоги у ванній

Якщо у ванній кімнаті потрібно зберегти первісний вигляд стін з бруса або оциліндрованної колоди, то приміщення слід переносити в центральну частину дерев’яного будинку, щоб ні одна зі стін не була зовнішньою.

Гідроізоляція дерев’яної підлоги у ванній під плитку починається з укладання внутрішнього утеплювача і ізолюючих матеріалів. Для цього знімаються дошки мостин, виймається частина грунту під укладання шару піску, товстої поліетиленової плівки та шару утеплювача.

Якщо під ванною кімнатою знаходиться підвал, гідроізоляцію підлоги можна виконати за допомогою рулонних покрівельних матеріалів. Попередньо виганяється додаткова бетонна стяжка і обробка поверхні праймером. Традиційно руберойдове полотно укладають на бетон наплавленням, але в умовах дерев’яного будинку для гідроізоляції підлоги в кімнаті зазвичай використовують розплавлену мастику. Всі дерев’яні частини основи підлоги, в тому числі лаги і балки перекриття, обробляють обмазувальною гідроізоляцією або покрівельної мастикою.

Материалы для гидроизоляции деревянного пола в ванной комнате

Після наклейки пінополістирольного утеплювача поверхня підлоги заливається шаром вирівнювача, тільки так можна ідеально вирівняти площину під укладання плитки. При бажанні можна укласти плити гіпсокартону або ОСБ. Якщо приміщення ванної знаходиться на другому-третьому поверхах, то фінішну гідроізоляцію можна наносити на очищену від фарби і забруднень дерев’яну підлогу.

Материалы для гидроизоляции деревянного пола в ванной комнате

Етап другий, нанесення фінішної гідроізоляції

Найбільш високу якість гідроізоляційного покриття, що забезпечує надійний захист дерев’яних стін і підлоги, можна отримати з допомогою пасти-герметика HIDROFLEX торгової марки Літокол або аналогічних полімочевинних смол. Матеріал являє собою густу в’язку масу без запаху, не токсичну, не вимагає затверджувачів або полімеризаторів. Пасту можна наносити на підготовлену поверхню за допомогою валика або широкого шпателя.

Материалы для гидроизоляции деревянного пола в ванной комнате

Правильно підібрана грунтовка забезпечує міцне зчеплення еластичного гідроізоляційного шару, товщиною від 1 до 5 мм, бетонних, гіпсокартонних, дерев’яних основ. В залежності від температури повітря матеріал сохне від 10 до 20 годин.

Читайте:   Як вибрати лінолеум

гідроізоляція дерев'яної підлоги у ванній

Бетонну стяжку підлоги та гіпсокартонні плити стін ванної попередньо покривають грунтовкою. При виборі марки грунтовки потрібно бути уважним, так як не всі ґрунтувальні суміші підходять і взаємозамінні для гідроізоляційних матеріалів різних виробників. Вже через 40 хв після грунтування можна наносити пасту. Попередньо по кутах і стиках стін з підлогою наклеюють на пасту еластичну стрічку. Окремо обклеюють всі основи комунікацій і каналізації, уступи і вигини стін проклеюють стрічкою на стиках в напуск.

Після наклейки стрічок можна приступати до гідроізоляції стін і підлоги ванної кімнати. Матеріал наноситься при температурі від 5 до 40 оС, після висихання еластичне покриття зберігає ізолюючі властивості від мінус 20 оС до 170 oС. Це означає, що наклеєна на фінішний шар плитка у ванній кімнаті на неопалюваній дачі не відвалиться навіть в зиму.

гідроізоляція дерев'яної підлоги у ванній

Витрата маси становить 1,3-1,5 кг/м2. Пасту наносять в два шари, спочатку шар в 1-2 мм накочують валиком на стіни ванної, потім покривають підлогу. Після просушування першого шару наноситься другий шар матеріалу. Після нанесення двох шарів товщина гідроізоляції становить 3-4 мм, що більш ніж достатньо для ванної кімнати і навіть міні-басейну.

Гідроізоляційний шар підлоги у ванній каркасного дерев’яного будинку залишається еластичним протягом всього терміну служби, але його не можна використовувати в якості остаточного покриття, при ходьбі шар швидко стирається і відшаровується від основи.

Через 25-30 годин після нанесення пасти можна приступати до наклейки керамічної плитки. Для укладання підлогового покриття по поверхні з пасти за типом HIDROFLEX необхідно використовувати еластичні плиткові марки клею, звичайний цементний або гіпсовий розчин буде занадто жорстким.

Материалы для гидроизоляции деревянного пола в ванной комнате

Висновок

Міжплиткові шви і кутові стики обов’язково підлягають затірці епоксидною смолою. Основна перевага використання для гідроізоляції полімочевинних смол полягає в їх високій еластичності і міцності. Дерев’яний будинок протягом 3-5 років з моменту спорудження дає усадку і «дихає», тому забезпечити надійну ізоляцію на стиках і швах можна тільки таким способом.

Відео: Гідроізоляція санвузла своїми рукамиЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*