Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / З чого почати ремонт у ванній кімнаті – від планування до підготовки

З чого почати ремонт у ванній кімнаті – від планування до підготовки

З чого почати ремонт у ванній кімнаті - від планування до підготовкиТим, хто вважає, що достатньо лише подекуди «підчистити-підфарбувати», дана стаття буде нецікава. Вона написана з розрахунку на дбайливу, господарську людину, яка звикла робити все якісно, так, щоб потім забути про цю проблему на кілька років. Ми докладно розберемо весь процес підготовки з «нуля», а читач сам визначить, що йому необхідно врахувати і з чого саме почати ремонт у ванній.

Мабуть, ванна кімната – єдине приміщення в квартирі, в якому ремонт пов’язаний з певними труднощами.

По-перше, ця кімната використовується щодня, тому бажано всі роботи виконати в максимально короткі терміни.

По-друге, вона характеризується підвищеною вологістю, отже, суто «косметичними» заходами тут явно не обійтися.

По-третє, в ній велика кількість сантехнічних приладів (особливо в старих будинках, де туалетна та ванна кімната суміщені), які також потребують уваги, а інколи і заміни.

Отже, з чого почати? До речі, ремонт проводиться не тільки у вже эксплуатирующемся будівлі. Навіть в тільки що побудованому будинку зустрічаються різні «недоробки», які господарям доводиться усувати самостійно. І, на жаль, таке не рідкість.

З чого почати ремонт у ванній кімнаті

Планування

Поверхневий підхід до цього питання згодом обертається купою проблем і «головним болем» – перевірено неодноразово, причому багатьма людьми.

Що потрібно визначити?

«Масштаб ремонту» і свої можливості – необхідно чітко усвідомити, що передбачається зробити і дати відповідь на наступні питання.

  • В якому обсязі буде проводитися ремонт виходячи з того, скільки грошей планується витратити. Один з головних моментів – чи буде змінюватися ванна? Якщо так, то на яку модель, яких габаритів, як вона буде встановлена? Адже зміна даного сантехнічного приладу нерідко призводить до перепланування приміщення. До речі як вибрати акрилову ванну ви можете прочитати тут.
  • Хто буде виконувати всю роботу – лише господарі, своїми силами, або доведеться запрошувати фахівців?
  • Які інструменти, приладдя та матеріали знадобляться?
Читайте:   Как купить рабочую одежду. Правовые вопросы при выборе

Повний перелік робіт можна вказати в такому порядку:

  • З чого почати ремонт у ванній кімнатідемонтаж старого обладнання та оздоблення (облицювання);
  • очистка поверхонь;
  • захисні заходи;
  • заміна труб, встановлення сантехніки, приладів обліку (якщо підходить термін), фільтрів очищення (якщо їх немає);
  • обробка поверхонь.

До черговості цих заходів потрібно підходити творчо. Іноді простіше облицювати стіну, а потім встановити, наприклад, змішувач. Але трапляється, що працюючи з сантехнікою, є ризик пошкодити обробку.

Розміри кімнати

Підбирати все необхідне «на око» – це не тільки марні фінансові витрати. Якщо раптом чогось не вистачить (а це трапляється досить часто), доведеться всю роботу зупиняти і знову – по магазинах, замість того, щоб займатися ремонтом. І ще не факт, що буде саме те, що потрібно.

З чого почати ремонт у ванній кімнатіАле просто все обмірити рулеткою недостатньо. Доцільно скласти креслення (план) ванної кімнати і на ньому вказати всі розміри. Це допоможе точніше визначитися з потрібною кількістю матеріалів. До речі, ознайомившись з такою схемою, будь-який продавець зможе підказати, скільки необхідно, наприклад, труб, плитки і так далі, щоб не вийшов великий перевитрата.

Крім того, не варто забувати і про всілякі добори, фітинги тощо, які можуть знадобитися при обробці поверхонь (або прокладання труб) на складних ділянках – кути, ніші, виступи. Малодосвідчена людина все це може і не врахувати, а фахівець, дивлячись на план, відразу підкаже.

Підбір матеріалів

Не все те, що подобається, може бути використане у ванній кімнаті. Потрібно врахувати такі моменти:

  • стійкий матеріал до вологи?
  • вийде з ним працювати самостійно? Які знадобляться інструменти, і чи є вони в будинку? Можливо, щось доведеться заздалегідь придбати.

Окремо варто зупинитися ще на деяких моментах.

Перший. Враховуючи специфіку приміщення, обов’язково потрібно закупити такі склади, як грунт, антисептик, гідроізоляційні матеріали, шпаклювальні. Навіщо – стане зрозуміло трохи пізніше.

Читайте:   Ремонт «під ключ»: його переваги та недоліки

Другий. Найбільше будь-яку господарку хвилює стан стелі. Постійна вогкість дуже швидко призводить до появи плісняви та грибка.

Початок роботи

Демонтаж старого обладнання і покриття

З чого почати ремонт у ванній кімнатіЩо стосується інженерних комунікацій та приладів, то це робиться за необхідності. Але якщо вони залишаються, то потрібно все добре почистити (метал), щоб виявити сліди корозії і так далі. У будь-якому випадку раніше забарвлені деталі потрібно готувати до подальшої обробки.

Підготовка поверхонь

Зводити все лише до очищення від побілки, фарби та усунення нерівностей – недалекоглядно. Тому розглянемо всі етапи такої роботи. Немає сенсу пояснювати, що потрібно починати зверху.

Очищення

Причому не тільки від старого покриття. Стіну, стелю, підлогу потрібно добре відмити, до самої основи. Тільки так можна побачити всі дефекти, які ховалися під оздоблювальними матеріалами. Природно, що раковини, щілини, тріщини відразу ж закладаються.

З чого почати ремонт у ванній кімнаті

Захисні заходи

Просочення. Для цього використовуються антисептичні склади, які оберігають матеріали від гниття, що виключають розвиток грибка, цвілі. Якщо дозволяють матеріальні можливості, то доцільно зробити і гідроізоляцію проникаючого (просочувального) типу.

Гідроізоляція. В залежності від виду подальшої обробки можна використовувати і рулонні матеріали, мембрани, якими обробляються всі поверхні ванної кімнати. Це особливо важливо для підлоги і стелі, а також місць їх примикання до стін.

Підготовка основи

Шпаклювання. Якщо має забарвлення, то даний склад дозволить досягти абсолютної гладкості поверхні. З його допомогою також можна вирівняти площину, якщо перепад по висоті не дуже значний.

З чого почати ремонт у ванній кімнаті

Ґрунтування

Цим часто нехтують, не розуміючи, що дає така обробка. Користь «комплексна» – зміцнення верхнього шару матеріалу, підвищення надійності схоплювання з поверхнею різних складів (клейових, лакофарбових).

Ну а далі – хто як вважає за потрібне. Порядок подальшої роботи залежить від того, як буде оформлена кімната, якими матеріалами і способами. На поставлене в заголовку питання вичерпну відповідь вже дано.

Читайте:   Дитячий будиночок своїми руками – як спроектувати і побудувати?

З чого почати ремонт у ванній кімнаті

Корисні поради

Якщо робота проводиться запрошеними фахівцями, закупівлю необхідних матеріалів краще робити самостійно. У них потрібно лише з’ясувати, що слід придбати, на які «параметри» звернути увагу? Практика показує, що ремонт з матеріалу Виконавця завжди обходиться дорожче.

Бажано всі покупки робити з невеликим запасом. Якщо раптом знадобиться провести «точковий» ремонт, усунути «місцеве» пошкодження, то потрібний матеріал завжди буде під рукою.

Не варто орієнтуватися на вказану Виробником витрату матеріалу. Наприклад, фарби, грунтовки на 1 м2. Щоб укластися в цей «норматив», потрібно володіти високою кваліфікацією. Практика показує, що реальна витрата буде на 10 – 15% більше.

При заміні труб на стояку потрібно заздалегідь обговорити з сусідами час відключення подачі води, і виходячи з цього, викликати слюсаря.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*