Головна / Як побудувати дім / Покрівля / Металочерепиця для даху: види і основні характеристики

Металочерепиця для даху: види і основні характеристики

Металочерепиця для даху

При виборі покрівельного матеріалу увага акцентується на його довговічності, стійкості до механічних впливів і агресивним факторам, збереження привабливого зовнішнього вигляду весь період експлуатації. До того ж і ціна повинна бути прийнятною.

Всім цим вимогам буде відповідати покрівля з металочерепиці, особливо, якщо вибирати її зі знанням справи. Класифікують її за матеріалом основи, геометрії профілю та видами полімерного покриття. Дізнатися докладну інформацію про особливості технології виробництва, властивості різних полімерних покриттів і придбати якісну металочерепицю можна тут https://www.dvs.kiev.ua/metalloceripica в інтернет-магазині будівельних матеріалів компанії «DVS».

Матеріал основи

В більшості випадків в якості основи використовують сталеві листи з оцинкуванням для захисту їх від корозії. Товщина листа 0,45-0,6 мм, іноді 0,7-0,9 мм. Крім цинкового наносять ще й інші зміцнюючі склади.

При застосуванні алюмінієвого листа відпадає необхідність в антикорозійному захисту, матеріал виходить дуже легким, але колірна гамма в цьому випадку бідніша, а за ціною така покрівля обійдеться дорожче. Товщина листа 0,5-0,7 мм, додаткове покриття наноситься для декорування і посилення захисних властивостей.

Благородно і солідно буде виглядати металочерепиця з міді, особливо після закінчення деякого часу, коли на міді утворюється зеленуватий наліт патини. Вона стає ідеальним захистом від будь-яких негативних факторів, тому ніякі додаткові покриття цьому виду металочерепиці не потрібні. Але із-за високої вартості застосовується рідко.

Геометрія профілю і висота хвилі

Від висоти хвилі будуть залежати жорсткість та еластичність листа. До малої відноситься висота хвилі до 50 мм, понад цієї цифри – висока хвиля. Пропорційно збільшенню висоти рельєфу зменшується еластичність листа. Також хвилі можуть бути симетричними чи асиметричними, але на якісних характеристиках це не відображається.

Читайте:   Из какого материала лучше сделать крышу

У кожного рельєфного малюнка є своя назва. Найбільш популярним є «Монтеррей»: Стандарт, Супер, Люкс, Максі, Ретро, Модерн і Класика. Характеризується плавним заокругленням профілю та оформленням краю покрівлі у вигляді сходинок.

Металочерепиця для даху: види профілю і матеріалу основи

Збільшена висота хвилі металочерепиці «Банга» і оригінальна будова профілю дають ефект тривимірного зображення, а кріплення листів «Андалузії», на відміну від всіх інших різновидів, здійснюється прихованим способом за допомогою спеціальних замків.

Цілком гідно виглядають і інші профілі металочерепиці, до того ж асортимент постійно поповнюється новими розробками.

Види і властивості полімерних покриттів

Від характеру покриття залежить зносостійкість і довговічність покрівлі. Полімери, які наносяться володіють різними властивостями: забезпечують захист від УФ та вигоряння, морозу і спеки, додають міцність і пластичність, наділяють високими естетичними властивостями.

Поліестер: блискучий і матовий. Недороге і популярне покриття; переносить спеку до +90°С, до морозу більш чутливий. Легко пошкоджується при недбалому транспортуванні. Прослужить 5-10 років. В матовий вводять тефлон, який прибирає блиск, підвищує стійкість до погодних факторів, матеріал прослужить не менше 15 років.

Металочерепиця поліестер

Металочерепиця поліестер

Пурал – основою цього покриття став поліуретан, поліпшує всі експлуатаційні характеристики. Дощі, перепади температури від +100° до -60°, механічні і хімічні впливи не здатні завдати шкоди покриттю. Збільшення терміну служби до 30 років спричиняє значне підвищення ціни. У матового пурала аналогічні властивості.

Фінське покриття Пурекс прослужить півстоліття. Йому не страшні корозія і механічні ушкодження, воно красиве і володіє високою пластичністю.

У пластизола сама значна товщина, виробляють його з ПВХ з додаванням пластифікаторів. Витримує до +60°, не стійкий до УФ, але добре переносить механічні дії. Поверхня схожа на тиснену шкіру, що надає покриттю респектабельність.

Композитні покриття виготовляють з гранулятів, тому лист металочерепиці надійно укритий цією захисною «шубою», шорсткою і дуже красивою. Підходить для всіх регіонів, так як температурний діапазон від +120° до -50°.

Читайте:   Водостічні системи для плоскої покрівлі: їх особливості та відмінності

Крім різноманітності профілю і полімерного покриття розширюють вибір і понад 1000 відтінків колірної палітри металочерепиці, що дає можливість підібрати відповідний колір для будь-якого архітектурного рішення та навколишнього ландшафту.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*