Головна / Побутова техніка для дому / Насос Малиш: характеристики, моделі та особливості експлуатації

Насос Малиш: характеристики, моделі та особливості експлуатації

Насос Малиш

Все частіше власники індивідуальних будівель облаштовують автономні системи постачання водою. Причин багато, але головні – більш висока якість рідини і незалежність від її постачальника. Одним з головних елементів контуру водопостачання є насос. Від правильності його вибору залежить не тільки надійне функціонування всієї системи, але і тривалість її безремонтної експлуатації.

Однією з моделей, що користуються підвищеним попитом у «приватників», є насос заглибного типу «Малюк». При купівлі слід враховувати, що в залежності від моделі відмінності є не тільки в характеристиках, але і в конструктивних особливостях. Нижче ми розглянемо можливості цього насоса.

Забір води

Може здійснюватися з глибини до 70 м, причому незалежно від того, яке джерело використовується: криниця, відкритий водойму, свердловина. Але деякі обмеження є. Всмоктуючий патрубок моделі «Малюк» розташований в нижній частині корпусу. Такі вироби доцільно використовувати для осушення резервуарів. У модифікаціях насоса «М» і «3» він знаходиться зверху. Їх добре встановлювати в свердловини або колодязі.

Обсяг подачі води – від 340 до 1 500 л/год (в залежності від моделі). Напір – до 50 м.

Місце та метод монтажу

При установці в свердловину (про це читайте тут) слід врахувати, що вона повинна бути перерізом не менше 100 мм, так як діаметр корпусів всіх моделей знаходиться в межах 76 – 99 мм (висота 240 – 280 мм). Крім того, в різних виробів є відмінності і по довжині шнура живлення (10 – 40 м). На це слід орієнтуватися з урахуванням глибини занурення. Зручно і те, що «Малюк» працює від однофазної мережі 220 В 50 Гц, тому для його підключення досить мати звичайну вільну розетку.

Читайте:   Як встановити витяжку на кухні самостійно - інструкція з відео

Як такого монтажу немає. Це одне з головних переваг насоса «Малюк» перед багатьма аналогами, коли потрібні якщо не послуги, то хоча б консультація фахівця. Досить опустити виріб у воду, і можна відразу подавати напругу живлення. В плані експлуатації це також дуже зручно. При використанні на дачній ділянці тільки в теплу пору року насос без всяких складнощів виймається на поверхню і забирається в приміщення до наступного сезону.

Експлуатація

Насос Малиш: характеристикиВсі користувачі одностайні в тому, що «Малюк» невибагливий і надійний у використанні, не вимагає якогось особливого догляду. І головне, що всі властивості вже перевірені часом, на відміну від багатьох новітніх виробів. Незважаючи на те, що насоси відцентрові кілька ефективніше, натовпи охочих розлучитися з вібраційним «Малюком» не спостерігається.

Деякі власники ділянок відзначають, що «Малюк» може працювати навіть в тих критичних умовах, коли інші моделі дають «відмова». Наприклад, при надмірному заиливании свердловини, регулярно чистити яку досить складно, а часом просто немає часу. Відзначається, що він безвідмовно працює від 3 років і більше, якщо дотримуються всі рекомендації Виробника з використання.

Але якщо поломка сталася, то «Малюк» легко ремонтується самим власником, так як найбільш вірогідна причина – несправність клапанів, які не складно замінити.

Варіанти використання

  • Забезпечення подачі води в будови з невеликим її щодобовим витратою.
  • Осушення місць затоплення (відкачування).
  • Установка на дачних ділянках.
  • Застосування для обприскування посадок, в системах крапельного автополиву.

На що звернути увагу

Практика застосування насосів «Малюк» показує, що їх експлуатація має ряд обмежень. За відгуками тих, хто вже їх використовував на своїх дільницях, необхідно мати на увазі:

  • При осушення затоплених площ (підвали, котловани і так далі) відкачувати дуже забруднену воду не рекомендується, так як це призводить до швидкої поломки виробу.
  • В робочому стані насос повинен бути повністю занурений. Справа в тому, що охолодження корпусу відбувається омиває його водою. В іншому випадку можливий швидкий перегрів і, як наслідок, вихід з ладу опорних підшипників, що призводить до заклинювання механізму.
  • Після кожних 1,5 – 2 годин роботи насос слід відключати хоча б на 20 хвилин. Більш тривала експлуатація небезпечна поломками.
Читайте:   Швейна машина: поради щодо вибору для дому

Насос Малиш: характеристики

В якості прикладу розглянемо кілька моделей.

  • Малюк М-25 (NeoClima) має продуктивність 1,2 м3/годину при максимальній глибині 7 м. Використовується в колодязях або свердловинах, так як робоче положення – вертикальне.
  • Малюк-10М «прокачує» 0,45 м3/годину при зануренні на 40 м. Важить не більше 3,5 кг і може працювати в будь-якому положенні корпуса.
  • Малюк-16М з продуктивністю 0,6 м3/год. Використовується тільки для чистої рідини і у вертикальному положенні.

У продажу досить великий асортимент даних насосів, тому і вибір можна зробити на будь-який випадок.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*