Головна / Рослини на ділянці / Посадка тюльпанів навесні в грунт – покрокова інструкція

Посадка тюльпанів навесні в грунт – покрокова інструкція

Посадка тюльпанів навесні в грунтСформувалася стала думка, що цим потрібно займатися виключно восени. Опоненти ж стверджують, що після закінчення сезону роботи і так вистачає, та й не факт, що цибулини тюльпанів благополучно перезимують на ділянках.

Сперечатися можна нескінченно, але, тим не менш, весняна посадка тюльпанів в грунт практикується досить часто. Як це правильно зробити, що передбачити і врахувати – предмет розгляду в даній статті.

З точки зору автора, недолік весняної посадки тюльпанів лише один – більш пізнє цвітіння. Ось це і потрібно взяти до уваги, співвідносячи з особливостями місцевого клімату.

Підготовка до посадки цибулин тюльпанів

Зберігання

Посадка тюльпанів навесні в грунтНайкраще місце – холодильник. В принципі, можна вибрати інше відповідне для цих цілей, якщо розуміти, що температура повинна бути постійною, у межах +5 ºС. Це підвищує імунітет» цибулин і гарантує, що тюльпани при посадці у відкритий грунт швидко адаптуються в нових умовах. Якщо вони на зиму в «холод» не поміщалися, то перед висадкою їх потрібно хоча б на добу-двоє помістити в овочевий відсік холодильника

Огляд

Немає сенсу висаджувати тюльпани, цибулини яких спочатку вражені, наприклад, грибком. Відбракування також підлягають усі, що мають які-небуть пошкодження верхнього покриву.


Автор помітив, що чим дрібніше цибулина, тим більш міцними виростають тюльпани. Стане в нагоді дане зауваження читачеві чи ні, але при вибракуванню можна врахувати і це. Звичайно, якщо цибулин квітки в надлишку, і є можливість для такого, більш «жорсткого» відбору на посадку.

Читайте:   Настурція: поради по поливу, догляду і розмноженню

Дезінфекція

Для того щоб додати стійкості цибулин перед хворобами і шкідниками вони на ½ години занурюються в слабкий (трохи рожевий) розчин марганцівки.

Знежирення

Посадка тюльпанів навесні в грунтВоно робиться безпосередньо перед посадкою. Зустрічаються різні рекомендації щодо застосування тих чи інших препаратів. Проте досвідчені квітникарі ще з осені збирають чистотіл (є в будь-якому дачному масиві) і «купають» цибулини тюльпанів в його відварі. Виходить абсолютно безкоштовно і ефективно – перевірено на особистому досвіді. По закінченні процедури треба обов’язково просушити «посадковий матеріал» – мокрий висаджувати не слід.

Готуємо грунт

Ділянка перекопується на глибину в пів штика, не більше. У процесі роботи бажано вносити в грунт добре промитий і просушений грубозернистий пісок. Але це в разі його дефіциту у ґрунті, наприклад, якщо на ділянці один чорнозем.

Добриво для грунту

Кожен сам вирішує, як і які добрива слід використовувати. Але практика показала, що при посадці тюльпанів дуже добре вносити в грунт засіб «Біогумус». Воно знижує ризик захворювання квітки, підвищує ступінь дренируємості грунту і наповнює її масою поживних речовин. Не варто забувати, що тюльпан – досить «примхлива» квітка, яким потрібно створювати особливі, відмінні від більшості інших представників флори умови.

Дезінфекція грунту

Даний етап не обов’язковий, але бажаний. У процесі вегетації тюльпану потрібно більше води. Якщо у верхньому шарі землі знаходяться які-небуть інфекції, то ризик захворюваності рослини різко зростає. Тому «протравлювання» зайвим точно не буде. Можна рекомендувати препарат «Фундазол». Його розчином потрібно добре окропити той сегмент, де передбачається посадка тюльпанів. Засіб ефективно знищує різні грибки, павутинного кліща і ряд інших «шкідників».

Посадка тюльпанів навесні в грунт

Час посадки

Для дачника головними в цьому плані є 3 «орієнтири».

 • Період укорінення триває близько 3 – 4 тижні.
 • Тюльпани не переносять високої температури. У спеку вони в’януть, і їх «життєві сили» зосереджуються в цибулинах. Саме тому вони цвітуть лише ранньою весною.
 • Для нормального розвитку рослин грунт повинен бути досить прогрітий. Його прийнятна температура на глибині 100 мм – не нижче 8±1 ºС. Досвідчені садівники визначають це «на око», проткнувши пальцем розпушену землю на ділянці.
Висновок – щоб правильно визначитися з датою посадки тюльпанів, необхідно контролювати ступінь прогріву грунту і врахувати прогнози синоптиків (на 30 діб, не менше). Для середньої смуги приблизний час висадки – середина першого весняного місяця.
Читайте:   Основні правила вирощування троянд в теплиці

Технологія посадки тюльпанів

 • Розпушування і розрівнювання землі.
 • Позначення рядів. Між ними має бути близько 25 см.
 • Полив. Досить зробити його вздовж борозенок, але так, щоб волога проникла в ґрунт на глибину.
 • Посадка тюльпанів робиться з інтервалом в 10 см. Заглиблюються цибулини на 1,5±0,5 см. Чим вони дрібніше, тим ближче до поверхні ґрунту, їх потрібно розташовувати.
 • Вирівнювання ділянки.

При такій посадці квіти можна не поливати аж до появи сходів.

Підгодівля тюльпанів

Вона проводиться у 3 етапи.

 • При появі сходів.
 • Після формування бутонів.
 • В період в’янення тюльпанів.

Корисна порада

Погода стала підносити нам різні сюрпризи. Якщо розрахунковий час посадки вже підійшов, а вночі все-таки спостерігаються заморозки, нехай навіть і незначні, то у відкритий грунт, природно, цибулини поміщати не можна. Як бути? Організувати посадку тюльпанів в контейнерах. При настанні сприятливих умов їх нескладно перемістити на ділянку.

Основні рекомендації по весняній посадці цієї квітки в грунт дані. Інше залежить тільки від вас, шановний читач.

Гарних вам тюльпанів на ділянці!Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*