Головна / Сад та Город / Готуємо сад і город до зими – список заходів та поради

Готуємо сад і город до зими – список заходів та поради

Ось вже осінь визолотила пейзажі, додала густоти в небесну синь, наситила повітря вологим запахом грибів та опалого листя, зазвучала мінорними акордами і віршами.

Гарний і тихий стоїть сад, насолоджуючись лагідним осіннім теплом і прощаючись з ласкавими променями до самої весни. Після прекрасних днів з блискітками павутинок і багряним листопадом настає пізня осінь. Для дачників і приватників це час наведення порядку в осінньому саду і турбот про зимовий «гардероб» для садових насаджень.

З чого почнемо підготовку саду до зими?

Насамперед необхідно прибрати з території ділянки бадилля, суху траву і хмиз, щоб позбавити комфортного зимового житла мишей та інших гризунів. Заодно збираємо в компостну яму опалі плоди: там від них набагато більше користі, ніж на землі, де вони розносять спори плодової гнилі.

Готуємо сад і город до зими

Квітники і клумби позбавляємо від сухих суцвіть, обрізаємо багаторічники. Навколо чагарників укладаємо ялинові гілки або насипаємо хвойну тирсу для захисту від гризунів. Тепер квітник акуратний, доглянутий і чистий. Одягнений у сніговий наряд, він буде красивий навіть взимку.

Газони вичісуємо від прикореневої трави, так званого опаду, розпушуємо і підрівнюємо. Це виконується після скошування газону після закінчення росту трави (зазвичай з кінця вересня до середини жовтня).

Готуємо сад і город до зими

Дерева теж не можна залишати без опіки. Після осипання листя корисно обробити стовбури і скелетні гілки розчином залізного купоросу і побілити вапняним молоком. Це і дезінфекція від захворювань кори, і захист голих дерев від опіків яскравого зимового сонця. Доцільно обернути штамби руберойдом, заглибивши нижню кромку у грунт на кілька сантиметрів. Крім того, навколо молодих саджанців осінньої посадки необхідно насипати земляні горби, а лунки заповнити торфом, компостом, перегноєм, піском з тирсою. Це захистить молоді корені від морозів, зменшивши глибину промерзання грунту.

Читайте:   Поради експерта як посадити помідори на розсаду

Не забуваємо про полуничні грядки. До випадання снігу бажано накрити їх плівкою, а коли зима засніжить – плівку слід прибрати. Ягідні чагарники також будуть вдячні за увагу. Не пошкодуйте часу на малинник: перед настанням холодів пагони треба акуратно пригнути до землі, наскільки вийде, і закріпити гаками. Можна просто пригрузить їх руберойдом або натуральними матами, з подальшим утепленням.

Готуємо сад і город до зими

Зволожуємо, осушуємо

Ця робота зводиться до розпушування грунту, для забезпечення доступу осіннім і весняним опадів вглиб ґрунту. А ось від зайвої води потрібно застрахуватися, влаштувавши на ділянці водовідвідні стоки. Волога повинна бути, як кажуть, у потрібному місці і в потрібний час. Інакше вона перетворюється в небезпечну вогкість, яка з допомогою низки зимових морозів і відлиг призведе насадження до загибелі від вимерзання або, навпаки, від випрівання.

… і утеплюємо

Знову ж таки, з розумом. Не завадить загальний прогноз погоди на холодну пору року. Якщо зима буде сніжною, то вона сама вкриє ділянку пухнастим «ковдрою». Крім того, більшість наших рослин адаптовано до зимових морозів. Але слабо стійкі культури, та ще за відсутності снігу, потребують додаткового захисту. Для цього використовують торф, перегній, сухе листя, мати з соломи або очерету, конопляну рогожу. Склад захисного покриву визначається видом рослини і умовами зимівлі. При цьому важливо, щоб всі матеріали для утеплення були сухими.

Правильне прибирання осіннього саду і підготовка до холодів забезпечить йому благополучну перезимівлю і здорове пробудження. Будьте впевнені, що за всі осінні турботи він віддячить вас запашним весняним ароматом, щедрим урожаєм, красивими садовими квітами, шовковою травою газонів і тінистою прохолодою дерев.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*