Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Простий зварювальний апарат своїми руками

Простий зварювальний апарат своїми руками

З появою електродугового зварювання стався великий технічний прогрес. На даний момент електрозварювання витіснило практично всі інші види зварювання металу. Електрозварювання широко застосовується в побуті і в промисловості, а технології супутні йому, весь час поліпшуються.

І хоча на сьогоднішній час у продажу існує чимала кількість різноманітних моделей зварювальних апаратів, починаючи від нерегульованих і закінчуючи інверторними апаратами, багато хто намагається зробити зварювальний апарат своїми руками.

Зварювальний апарат змінного струму своїми руками

Зварювання змінним струмом в побуті набуло найбільшого поширення з цілого ряду причин. В першу чергу, це пов’язано з більшою надійністю зварювальних апаратів змінного струму і їх дешевизною. На виробництві, в основному, використовуються зварювальні апарати постійного струму.

 

Простий зварювальний апарат своїми руками

До того ж, зробити простий зварювальний апарат змінного струму куди простіше, ніж постійного. Для його самостійного виготовлення, будуть потрібні:

  • Текстоліт листовий товщиною в 2 мм, для виготовлення каркаса обмоток трансформатора;
  • Провід ПЕВ-2 (1,9 або 2,7 мм) для намотування первинної обмотки трансформатора;
  • Алюмінієва шина 5 на 6 мм (30 мм2), буде використовуватися для намотування вторинної обмотки трансформатора;
  • Просочувальний лак, для промазки кожного шару первинної обмотки трансформатора зварювального апарату;
  • Кіперна стрічка або тонка бавовняна тканина, для ізоляції вторинної обмотки;
  • Пластини холоднокатаної трансформаторної сталі, шириною не більше 40 мм і товщиною в 0,35 мм, будуть потрібні для складання сердечника трансформатора.

Можна замінити холоднокатану трансформаторну сталь листовою. Спочатку сталь потрібно порізати болгаркою на смуги, а потім розділити їх на рівні фрагменти довжиною в 108 і 186 мм. Обов’язково задирки на краях смуг, слід акуратно зняти за допомогою надфіля.

Читайте:   Газовая сварка - все за и против

Збірка зварювального апарату

Наведений у цій статті зварювальний апарат змінного струму дає можливість отримати два фіксованих значення зварювального струму, на 150 і 120 А. Обмотки трансформатора мотаються на двох стеклотекстолитових каркасах з обов’язковим поділом первинної і вторинної обмотки, за допомогою ізолюючого шару.

Простий зварювальний апарат своїми руками

Розміри склотекстолітових каркасів повинні бути дещо більшими, ніж сталевого сердечника трансформатора. Тільки так можна буде згодом без проблем насадити обмотку на сердечник. Щоб посилити каркас перед намотуванням первинної обмотки його найкраще насадити на дерев’яну оправку, і тільки після цього продовжувати виконання робіт.

Первинна обмотка зварювального апарату

Спочатку намотується первинна обмотка трансформатора, яка буде складатися з двох окремих секцій по 230 витків, які згодом з’єднуються паралельно один з одним. В даному випадку для намотування первинної обмотки використовується провід 1,9 мм. Якщо під рукою виявився провід 2,7 мм, то первинні обмотки будуть мати не 230 витків, а 115, до того ж, з’єднувати їх потрібно буде вже послідовно.

Кожен шар обмотки в обов’язковому порядку промащується просочувальним лаком, а в якості ізоляції застосовується тонкий пресшпан, товщиною в 0,5-1 мм. Також, після кожного шару намотування дроту, його потрібно ретельно ущільнити, використовуючи для цих цілей дерев’яну киянку.

Вторинна обмотка трансформатора

Вторинна обмотка зварювального апарату змінного струму намотується з алюмінієвої шини, перетином в 30 мм2. Перед тим, як намотувати шину, її потрібно ретельно заізолювати, використовуючи для цих цілей кіперну стрічку або тонку бавовняну тканину, порізану на вузькі смужки, шириною не більше 20 мм.

 

Простий зварювальний апарат своїми руками

Вторинна обмотка трансформатора для зварювального апарату, точно так само, як і первинна, розташовується на декількох каркасах і містить по 34 і 8 витків алюмінієвої шини. Також як і при намотуванні первинної обмотки трансформатора, кожен шар алюмінієвої шини простукується і ущільнюється дерев’яним молотком.

Читайте:   Що таке відбійний молоток і які бувають

Збірка трансформаторного сердечника

Сердечник для трансформатора, як було сказано вище, набирається з пластин трансформаторної сталі, товщиною 0,35 мм Для складання осердя допускається використовувати листову сталь від трансформаторної підстанції (трансформатора).

Після цього, зібраний і намотаний трансформатор поміщається в захисний корпус з вентиляційними отворами. Увага! Для виготовлення корпусу зварювального апарату можна використовувати тільки немагнітний метал, наприклад, алюміній. Можна взяти для цих цілей і текстоліт.

Простий зварювальний апарат своїми руками

Щоб підключити первинну обмотку трансформатора до мережі 220 Вольт, необхідно скористатися мідним кабелем, переріз якого буде не менше 6 мм2. Розетка для підключення зварювального апарату, повинна бути розрахована на силу струму не менше ніж в 63 А, що має в своїй конструкції спеціальний заземлюювач.

Кінці вторинної обмотки зварювального апарата приєднують до 8-10 мм латунних шпильок, закріплених через діелектричну основу до корпусу трансформатора.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*