Головна / Сад та Город / Спаржева квасоля стручкова – вирощуємо на власній ділянці

Спаржева квасоля стручкова – вирощуємо на власній ділянці

Стручковая спаржевая фасоль – выращиваем на собственном участке

Вперше з новим незвичайним для нас продуктом ми познайомилися в супермаркетах, купуючи його в замороженому вигляді. А зараз спаржевый сорт квасолі успішно вирощується на наших городах і дачних ділянках.

Умови зростання

Більшість рослин сімейства бобових досить сприятливі для вирощування, вони не примхливі і не вимогливі. Особливих клопотів з ним, як правило, не виникає, але деякі умови успішного вирощування все ж варто знати:

  • Освітленість. Квасолеві грядки плануються на світлих ділянках, особливо це стосується витких сортів. Але якщо такої можливості немає, то легка затененность у другій половині дня цілком переносима.
  • Грунт може бути практично будь-якого типу, крім в’язкого глинистого ґрунту з близьким заляганням вод. Бобові можуть рости навіть на землі з підвищеною кислотністю, варто тільки під час посадок внести в лунку жменю деревного вугілля або золи.
  • Вологість. І до цього питання у культури теж немає строгих вимог, вона спокійно перенесе недовге посуху і вистоїть під проливними дощами. Тільки от застою води від коренів, як і більшість рослин, квасоля не любить. У додаткових поливах потребують тільки молоді рослини або висаджена розсада.
  • Добриво. Якщо грунт на грядках досить родюча, то підживлення можна і не проводити. А якщо виникає необхідність, то в якості добрив можна використовувати настій коров’яку або гною, додається у воду при поливах. Єдине, що потрібно запам’ятати – це обмежити надходження азоту. Квасоля, горох і боби самостійно перетворюють його з ґрунту в таких кількостях, що елемента вистачає і їм, і сусідніх культур.

Стручковая спаржевая фасоль – выращиваем на собственном участке

Завдяки такій невибагливості, посадка квасолі спаржевої останнім часом стала повсюдною. А вдалий підбір сортів дозволяє її використовувати для захисту інших культур або в якості декоративного оформлення ділянки.

Читайте:   Перець Пепероні і інші сорти кімнатного перцю для кухні і для душі

Кущова і кучерява спаржева квасоля – популярні сорти

Карамель — кущова, ранньостигла (60 днів), з довгими лопаток, стійка до захворювань, смачна і урожайна.

Сакса 615 — кущики висотою близько 40см з трубкообразными стручками без жорстких волокон.

Масляний король — кущова, термін дозрівання близько 50 днів, плоди трубкоподібні довжиною 25см з ніжним цукровий смаком. Чудово підходить для приготування страв, заморозки та консервування.

Стручковая спаржевая фасоль – выращиваем на собственном участке

Королівський пурпурний стручок — кущова, з оригінальною біло-рожевої «тигровій» забарвленням. Прекрасний смак, універсальність використання.

Золотий нектар — кучерява, термін дозрівання-70 днів, стручки жовті, трубкоподібні 25 див. Сорт дуже урожайний, тому потребує надійної опори.

Стручковая спаржевая фасоль – выращиваем на собственном участке

Пурпурова королева — кучерява, високоврожайна, середніх строків дозрівання. Плоди довжиною 15см трубкоподібні, інтенсивного пурпурного забарвлення, додають рослині декоративність.

Асортимент цих, а також інших, не менше поширених сортів, дозволяють вибрати найбільш підходящий в залежності від місця посадки і очікуваного врожаю.

Правила посіву і вирощування

Найбільш підходящий час для посіву квасолі – це травневі дні. Ця теплолюбива культура не переносить заморозків, тому варто дочекатися прогрівання грунту. Досвідчені городники радять приступати до сівби відразу після садіння картоплі, вибравши день, рекомендований місячним посадковим календарем. Що стосується вибору місця, то для бобових воно має знайтися на будь-якому городі. А якщо немає можливості виділити для них окрему ділянку, то їх можна використовувати:

  • Як загусник. Компактні рослини кущових сортів чудово відчувають себе в сусідстві інших культур – ранньої весняної зелені або з насадженнями суниці, між рядами томатів, огірків і перцю або поруч з корнеплодамb і баклажанами. Часто трапляється, що після висадки розсади деякі рослини гинуть, пошкоджуючись шкідниками або хворобами. І на такому порожньому місці зручно посадити кущик квасолі.
  • Для захисту. Квасоля практично ніколи не пошкоджується головними городніми шкідниками медведкою, кротами, личинками травневого хруща і іншими, то її можна успішно використовувати в якості відволікаючого» моменту. Бобові, висаджені на грядках з овочами знизять необхідність застосування хімічних препаратів в боротьбі з шкідниками. А крім цього, утворюється на опорах завіса з кучерявих рослин збереже більш теплолюбні культури від впливу холодних вітрів, а легка тінь захистити сусідні посадки від палючого сонця.
  • Для поліпшення якості грунту. Бобові — це прекрасні сидерати, які збагачують землю азотом, тому їх посадки скорочують необхідність внесення азотних добрив.
Читайте:   Особливості поливу картоплі у відкритому грунті

Стручковая спаржевая фасоль – выращиваем на собственном участке

Норми висіву квасолі залежать від способу її розміщення й сорти. Так, кущові види висаджують рядками чи в шаховому порядку, витримуючи відстань між рослинами не менше 30см. Якщо вас зацікавили сорти в’юнкої квасолі, то ще перед посівом варто задуматися про підпорах або шпалери для неї. Тонкі, але міцні батоги, яскраві квіти, витончені стручки і ажурна тінь від листя стають прекрасним декоративним елементом ділянки. Тому таку квасоля часто висаджували навколо альтанок, пергол або в якості зеленої огорожі.

Стручковая спаржевая фасоль – выращиваем на собственном участке

Який би ви не вибрали сорт квасолі спаржевої, вирощування і догляд включає в себе кілька етапів:


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*