Головна / Електрообладнання / І буде світло: вибираємо світильники для ванної кімнати

І буде світло: вибираємо світильники для ванної кімнати

В інтер’єрі ванної кімнати світильники відіграють важливу роль. Адже саме від освітлення залежить, чи піде чоловік на роботу гладко виголеним, а жінка – красиво нафарбованою. Щоб зрозуміти, що ж саме потрібно для вашої ванної кімнати, потрібно розібратися у всіх можливих видах і способах розташування.

Як вибрати світильники для ванної кімнати

Типи і види світильників для ванної кімнати

Скільки світильників потрібно у ванній кімнаті, і яким має бути їх розташування, залежить від розмірів ванної та її зонування. За типом розташування світильники поділяють на три основних типи:

 • Стельові. Розміщення таких світильників повністю співвідноситься з назвою. При цьому підтипом цього способу розміщення є вбудовані світильники, частина яких ховається в підвісну стелю. Декілька таких світильників підходять для зонування приміщення, розсіюючи світло в потрібній ділянці.
 • Настінні. Підходять для ванних кімнат середніх і великих розмірів. Останнім часом все частіше дзеркала і простір навколо них оснащують саме комплексом настінних світильників.
 • Підлогові. Даний тип представлений світильниками на підставках – торшерами, і використовується у великих ванних кімнатах.

Як вибрати світильники для ванної кімнати

Вибираючи світильники у ванну кімнату, потрібно звернути увагу і на вигляд лампи. За цим критерієм світильники ділять на декілька видів.

 1. Світлодіодні. Лампа складається з напівпровідникового кристала і пластиковою лінзи, простір між якими заповнює силікон. Основу для світильника виготовляють з міді або алюмінію, щоб убезпечити його від перегріву.
 2. Галогенні. Головною відмінністю таких ламп є буферний газ в нитки розжарювання, який не дає испаренному вольфраму осісти на стінках лампи і таким чином збільшує термін експлуатації лампи.
 3. Люмінесцентні. Містять елементи – люмінофори – з допомогою яких біле світло поділяється на відтінки в залежності від потреб.
 4. Світильники з лампами розжарювання. Джерелом світла в таких лампах є нагріта спіраль. Скло може бути як прозорим, так і матовим.
Читайте:   Итальянская вентиляция для дома от Эличент

Як вибрати світильники для ванної кімнати

До переваг світильників з світлодіодними лампами є низьке енергоспоживання при низькій напрузі з високою світловіддачею. Крім того, вони не перегріваються. Але обходяться світлодіодні світильники досить дорого: вартість самого світильника плюс спеціальна електропроводка.

Галогенні лампи віддають найбільше світла, але нераціонально витрачають енергію; їх легко замінити, але їх промені спрямовані, тому вони вузькоспеціалізовані.

Люмінесцентні лампи для світильників вживають на 60-70% менше енергії, ніж звичайні лампи розжарювання, але їх віддача світла і термін експлуатації набагато вище. Недоліки: вартість і чутливість до перепадів електрики.

Лампи розжарювання з-за своєю ціною найбільш поширені, але їх світловіддача та енергозбереження низькі.

Окремим видом є вологозахищені світильники, обладнані гумовими ущільненнями і непроникними заглушками. Така особливість робить їх безпечними для людини. До того ж, і самі світильники служать довше. Хоча ціна трохи кусається, все ж не варто економити на комфорті та безпеці.

Дія світильників для ванної кімнати з датчиком руху базується на сенсорі, який реагує на об’єкт, що знаходиться в межах його досяжності. Перевагами є економічність (вимикається сам, як тільки в ньому пропадає потреба) і зручність (не треба шарити рукою по стіні в темряві в пошуках вимикача). Якщо ви хочете комфорту у використанні світильника, вам потрібно подолати всі труднощі установки.

Як вибрати світильники для ванної кімнати

Основа для вибору

Фото світильників для ванної кімнати, знайдені в інтернеті – це не те джерело інформації, яке вам потрібне. Не можна вибирати, ґрунтуючись лише на схожості з інтер’єром ванної.

1.Безпека – ось головний критерій для вибору, так як електрика і підвищена волога, бризки води повинні йти нарізно. Для позначення захищеності від води на світильниках ставлять спеціальний код ІР. Бажано купувати світильник з ІР 55 – захист від попадання струменя води. Але все ж світильники не варто розташовувати ближче, ніж на 0,5 м від джерела води.

Читайте:   Преимущества фотоэлектрических солнечных модулей

2.Другий критерій – це яскравість. Освітлення вимірюють в люксах, і їх повинно бути не менше двохсот для гарної видимості. Тому перед тим, як вибрати світильник для ванної кімнати, потрібно ознайомитися з потужністю підходящого для вас виду лампи, і самому порахувати, або порадитися з фахівцем, чи буде вона висвітлювати кімнату в достатній мірі.

3.Ну і третій критерій – це зовнішній вигляд. Інтер’єр ванної диктує, який світильник вибрати. Не варто поміщати канделябри у ванну, де згідно модерну всі предмети виконують свої прямі функції і схильні насамперед, до практичності.

Як вибрати світильники для ванної кімнати

Де розташувати світильник у ванній?

Розміщення світильника в ванній залежить від її розмірів, зонування, від того, є чи у ванній вікно, від стилю кімнати. Як вже згадувалося, найбільш поширеними є стельові та настінні світильники.

Як вибрати світильники для ванної кімнати

Стельові світильники наділені рядом переваг.

 1. Більша, ніж у інших видів, захищеність від вологи.
 2. Зручність у використанні.
 3. Простота монтажу.
 4. Широкий вибір.

Але якщо вас затоплять, то є ймовірність, що виникне коротке замикання, а це вже небезпечно для життя.

Підвид стельових – точкові світильники – елегантно вписуються в стриманий інтер’єр. Підходять, особливо, для підвісних стель. Вони діляться на два типи: накладні (підключаються з лицьової сторони стелі) та врізні (вбудовуються в стелю), при цьому варто відзначити, що краще все-таки вибрати врізні – вони безпечніші і зручніші.

Як вибрати світильники для ванної кімнати

Настінні світильники, як правило, розташовують ближче до дзеркала. Зручні в монтажі та догляді, так як розташовуються нижче стельових. І якщо з стельовими ви вже нічого змінити не можете, то у випадку з настінними можлива регуляція для найкращого освітлення потрібної ділянки.

Не поспішайте визначатися: запитайте, які світильники ставлять у ванну кімнату ваші знайомі, визначте пропорцію площі ванної та її освітлення, якщо у вас є маленькі діти, підберіть найбільш безпечні з світильників і розмістіть їх на оптимальній висоті. Розберіться також і з ціною. Ви можете визначитися, який світильник у ванну кімнату хочете поставити, але потім ціна кардинально змінить ваші плани. Щоб цього не сталося – поцікавтеся цінами в магазинах
і включіть ціну світильника в кошторис ремонту.

Читайте:   Особенности ремонта электроники промышленных производств

Оптимальний варіант – вологозахищений люмінесцентний настінний світильник. А краще декілька.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*