Головна / Сад та Город / Весняна підгодівля полуниці: що вона дає і як її проводити?

Весняна підгодівля полуниці: що вона дає і як її проводити?

Весняна підгодівля полуниці

Одним з важливих агротехнічних прийомів при догляді за полуницею є підживлення рослин поживними речовинами. Регулярного поливу та розпушування недостатньо для одержання багатого врожаю – його можна зібрати тільки за умови повноцінного харчування полуниці, забезпечення її всіма необхідними мікроелементами.

Полуниця болісно реагує на нестачу поживних речовин: вона повільніше розвивається і дає мало ягід. Але надмірне їх внесення теж не йде їй на користь: у кущиків спостерігається потужне зростання розетки, а цвітіння, як і плодоношення, можуть затримуватися на два тижні. Так що підживлювати потрібно правильно і вчасно.

Значення весняної підгодівлі і терміни її проведення

Тривала і холодна зимівля забирає у рослин багато сил, і підживлення їх навесні дає поштовх активному росту, повноцінному розвитку, стимулює рясне плодоношення. Прискорюється процес вегетації, та закладка нових бруньок.

Весняна підгодівля полуниці
Удобрюють кімнатні рослини і полуницю, коли грунт вже трохи висох, встановилася суха і тепла погода і кущі випустили по 2-3 листочка. Зазвичай цей захід проводять в кінці квітня-на початку травня; конкретний термін залежить від клімату конкретної місцевості. Спочатку потрібно звільнити кущі від старих засохлих листя і вусів, неглибоко розпушити прикореневу зону і тоді вже удобрювати.

Повторна підгодівля проводиться перед початком цвітіння – вона впливає на розмір ягід і їх смакові якості. Завершальну третю підгодівлю вносять після припинення плодоношення. Її роль теж важлива – від неї залежить процес закладання квіткових бруньок майбутнього врожаю.

Відео: Суниця садова, обробка навесні

Чим і в якій кількості підгодовують полуницю?

Якщо для першої весняної підгодівлі розводять органічні або комплексні добрива, то при останній використовують, в основному, органіку, виключаючи азотовмісні добрива взагалі або вносячи їх у самих мінімальних кількостях.

Читайте:   Як доглядати за садовою суницею навесні

Весняна підгодівля полуниці
Органіка цінується садівниками за свою доступність, екологічність та економічність. У хід йдуть гній і компост, коров’як і курячий послід. Коров’ячий гній і перегній забезпечать полуницю повним комплексом поживних речовин, причому в найбільш засвоюваному вигляді. Підгодівля настоєм курячого посліду забезпечить ягодам великий розмір і насичений смак. Але якщо з ним переборщити, то рослини можуть згоріти, а ягоди стануть гірчити.

Весняна підгодівля полуниці

Починаючи з дворічного віку полуницю підгодовують мінеральними добривами. На 10 л води додається 0,5 л коров’яку і 1 ложка сульфату амонію і під кожний кущ виливається за 1 л цього розчину.

Для підживлення перед цвітінням до 10 л води додають 1 ложку сульфату калію і 2 ложки нітрофоски; норма для кожного кущика – 0, 5 л. Розчин не повинен потрапити на бутони і листя, його виливають тільки під корінь.

Готові мінеральні комплекси зручні в застосуванні, на кожній упаковці з добривом дані докладні інструкції, як розводити і вносити препарат. Найбільш вдале їх співвідношення для полуниці наступне: калійні солі 25-28%, азот 12-15%, фосфор 6-8%, магній 0,3-0,6%.

Поза кореневе підживлення

Перевага поза кореневих підживлень – у більш швидкій «доставці» поживних речовин рослинам. Крім активного зростання, поліпшується смак ягід, підвищується вміст у них вітаміну С і цукру. Добриво повністю всмоктується і практично миттєво.
Чим підгодувати полуницю навесні

Здійснюють позакореневе підживлення в суху і ясну погоду після попереднього поливу полуниці. Коли ж його можна і потрібно проводити?

  1. Перше обприскування проводять за молодими паростками.
  2. Друге – під час цвітіння.
  3. Третій раз – при утворенні зав’язі ягід, коли вони ще зеленого кольору.

Обприскувати можна азотовмісними речовинами, ефективні і «екологічні» підживлення, наприклад, можна залити відро кропиви водою, дати їй настоятися пару днів і потім обприскувати цим розчином кущі під час їх формування.

Читайте:   Від чого жовтіє часник і як це виправити

Регулярно і своєчасно підгодовуйте свою полуницю – і вона, в свою чергу, забезпечить вас і вітаміном С і фолієвою кислотою, і йодом, зміцнить імунітет і стінки судин, захистить від вірусних захворювань і подарує повноцінний здоровий сон.

Відео: Вирощування полуниці і правильний доглядЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*