Головна / Як побудувати дім / Фундамент / Фундамент для будинку з піноблоків – будівництво надійної основи

Фундамент для будинку з піноблоків – будівництво надійної основи

Фундамент для будинку з піноблоків – будівництво надійної основи

Піноблоки все частіше використовують при будівництві. Цей матеріал відрізняється чудовими експлуатаційними характеристиками і дозволяє до мінімуму знизити вартість зведення нового будинку. Тому все частіше зводять фундамент для будинку з піноблоків.

Будь-якій будові, незалежно від використовуваних матеріалів, обов’язково потрібний фундамент, який багато в чому визначає довговічність і стійкість нових конструкцій. Сьогодні ми розповімо про вибір основи під піноблочний будинок.

Що потрібно враховувати при виборі типу фундаменту?

Існує безліч типів основ, які забезпечують новим будівлям хороші технічні характеристики, надійність і безпеку використання. Вибираючи фундамент для будинку з піноблоків, необхідно враховувати наступні фактори:

 1. Особливості ґрунту. Тип, склад ґрунту, глибина сезонного промерзання і рівень залягання ґрунтових вод безпосередньо впливають на можливість використання для будівництва тієї чи іншої основи.
 2. Загальне навантаження. Необхідно враховувати вагу зводяться конструктивних елементів, які будуть встановлені на фундаменті.
 3. Додаткове навантаження. В процесі експлуатації будівлі на фундамент може впливати не тільки вага об’єкта, але також додаткові навантаження, створювані вітром і снігом.
 4. Бюджет. Будівництво різних за типом фундаментів вимагає різних фінансових вкладень.

На основі цих факторів приймаються рішення про економічну обґрунтованість та загальну доцільність будівництва того чи іншого типу фундаменту.

Вплив недоліків ґрунту

Найважливіший фактор, що впливає на вибір виду фундаменту будівництва, це тип ґрунту. Для визначення характеристик ґрунту на земельній ділянці необхідно попередньо виконати інженерні вишукування. Професійні дослідження землі дозволяють визначити різні характеристики ґрунту, а також виявити його основні проблеми. Найчастіше труднощі при влаштуванні фундаменту викликають наступні недоліки ґрунту:

Сипучість. Сипучі ґрунти вважаються слабкими, через них нові будівлі можуть просідати і перекошуватися. Деякі серйозні деформації будівельних конструкцій через сипучість можуть призводити до обвалення всього об’єкта.

Читайте:   Утеплення цоколя будинку своїми руками

Водонасиченість. Через великий вміст вологи у ґрунті перед будівництвом можуть знадобитися дренажні роботи, спрямовані на відведення води. Підготовлена дренажна система повинна використовуватися не лише під час будівництва, але і при його подальшій експлуатації.

Високий рівень залягання підземних вод. При такій проблемі ґрунтові води можуть підмивати і руйнувати фундамент.

Складний рельєф. Наявність на ділянці схилів може зробити неможливим встановлення стрічкового фундаменту для будівництва.

Фундамент для будинку з піноблоків – будівництво надійної основи

Розрахунок навантажень на фундамент

Після визначення індивідуальних особливостей ґрунту при інженерних роботах можна переходити до розрахунку навантажень, які буде отримувати основа в процесі експлуатації. Фундамент по своїй суті являє собою опорну конструкцію, що приймає на себе вагу будівлі та передає його ґрунту.

Для правильного розрахунку навантажень необхідно врахувати:

 • вагу стін, покрівлі і перекриттів,
 • вагу меблів, інженерних комунікацій і побутового обладнання, що встановлюється усередині приміщень,
 • вагу людей, які проживають у будинку, і змінні навантаження.

Тільки при правильному визначенні майбутнього навантаження можна підібрати найбільш підходящу основу для піноблочного об’єкту.

Пальовий фундамент – просте і доступне рішення для будівництва

Пальова (свайна) основа добре підходить для будівництва житлових і нежитлових споруд з пінобетонних блоків. Облаштування фундаменту з паль має кілька важливих переваг:

 • дешевизна;
 • швидкість і простота будівництва;
 • можливість використання на складних ґрунтах;
 • допустимість будівництва своїми руками без наймання професіоналів.

Існує кілька типів паль, які використовуються у сфері будівництва. Найчастіше для облаштування фундаменту використовують буронабивні палі. З їх допомогою ви зможете самостійно підготувати основу в найкоротші терміни. Для цього спочатку треба зробити проект, який можна замовити у професіоналів або зробити самостійно.

Проектна документація обов’язково повинна містити повну інформацію про майбутню будівлі, необхідні розрахунки, креслення та описову частину.

Розмітка ділянки

Розмітка ділянки

Коли проект готовий, необхідно розмітити ділянку – відзначити місця майбутньої установки пальових конструкцій. Після цього приступаємо до буріння свердловин для установки паль. Глибина свердловин повинна бути більше сезонного рівня промерзання ґрунту. Так як в середній смузі земля не промерзає нижче 1,5 метрів, саме таку глибину зазвичай вибирають для установки паль.

Читайте:   Гараж з піноблоків своїми руками. Будівництво та розрахунок потрібних матеріалів

Після створення лунок їх потрібно розширити і засипати піщану подушку, яка потім щільно утрамбовується. На наступному етапі встановлюємо стакан, який можна зробити із звичайного руберойду, він необхідний для захисту елементів підстави від зовнішніх негативних впливів. В останню чергу в свердловини занурюються укріплюючі елементи (арматура) і всі вони заливаються бетонним розчином. Після установки опорних елементів залишається зробити ростверк і залити його розчином, або укласти поверх паль монолітні плити.

Якщо роботи планується виконувати без допомоги професіоналів, краще зробити ростверк з бетону, так як для укладання монолітних плит потрібно використання спецтехніки.

На сучасному ринку представлені також гвинтові палі. Вони являють собою металеві труби, на одній стороні яких розташовуються наконечники з різьбленням. Встановлюються такі опори ще простіше – вони просто вкручуються в землю у зазначених місцях. Повністю підготувати таку підставу для подальшого будівництва можна всього за 1-3 дні без використання спеціальної техніки. Досить буде заручитися підтримкою кількох помічників.

Стрічковий фундамент для будинку з пінобетону

Стрічковий фундамент сьогодні вважається традиційним для будівництва будівель різного призначення. Його теж можна організувати самостійно, головне – дотримуватися існуючої технології будівництва і враховувати рекомендації професіоналів.

Як і у випадку з пальовим фундаментом, роботи починаються з проектування та розмітки будмайданчика. Після цього робимо виїмку ґрунту. Земляні роботи відрізняються складністю і трудомісткістю. Якщо потрібно вилучити невелику кількість землі під маленький будиночок або господарську споруду, можна виконати всі необхідні заходи вручну. Для підготовки основи під велике спорудження краще скористатися екскаватором.

Фундамент для будинку з піноблоків – будівництво надійної основи

У підготовлені траншеї засипаємо пісок і ретельно його втрамбовуємо. Після цього укладаємо армуючі елементи, які зроблять фундамент максимально міцним і стійким. Далі монтуємо опалубку і заливаємо бетонний розчин.

Читайте:   Чим закрити цоколь будинку на гвинтових палях: всі способи

Рекомендується своєчасно подбати про гідроізоляцію фундаменту під будинок. Після зняття опалубки бетонні конструкції обробляємо мастикою, яка відрізняється доступністю, а тому її використання не сильно позначиться на загальній вартості робіт. Якщо є зайві гроші, для підвищення водонепроникності основи, можна додати в бетон рідке скло.

Монолітна основа для пінобетонного будови

Ще один поширений тип фундаменту, який використовується при будівництві будинків з пінобетону, монолітний. Він являє собою влаштування в землю монолітної бетонної плити, в якій відразу можуть бути передбачені порожнини для прокладки всіх необхідних комунікацій будівлі.

Повністю підготувати таку основу своїми силами не вийде, буде потрібна спеціалізована техніка, яку можна взяти в оренду, якщо не хочеться звертатися за допомогою до професійних будівельників. Починаються роботи з виймання ґрунту. Якщо інженерні дослідження показали високу насиченість ґрунту водою, паралельно потрібно виконати дренажні роботи, які можна істотно полегшити при наявності екскаватора.

Фундамент для будинку з піноблоків – будівництво надійної основи

Дно котловану вирівнюємо і засипаємо піщаною подушкою, яку утрамбовуємо і знову вирівнюємо. На пісок укладаємо гідроізоляційний шар, в якості якого може виступати щільний поліетилен або руберойд. Рекомендується укладати кілька шарів гідроізоляційного матеріалу. Після цього потрібно в’язати арматуру перерізом у 12-14 см з кроком до 20 см. Точне переріз вибирайте з урахуванням навантаження на фундамент і деяким запасом міцності. Далі залишається змонтувати опалубку і залити її бетонним розчином. При установці шведської плити з трубами для комунікацій, їх попередньо потрібно заповнити повітрям, щоб вони не деформувалися під впливом бетону.

Усіма описаними технічними рішеннями для облаштування фундаменту під пінобетон користуються постійно. Кожне з них має свої унікальні технічні характеристики, переваги і недоліки, які необхідно враховувати при виборі технології будівництва.

Для складних ґрунтів і самостійного монтажу найкраще підходять пальові основи, якщо ж будівля буде побудована на твердому і доброму ґрунті, можна вибрати традиційний стрічковий або монолітний фундамент.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*