Головна / Будівлі на ділянці / Як побудувати альтанку для дачі своїми руками, креслення і розміри

Як побудувати альтанку для дачі своїми руками, креслення і розміри

Для чого на дачі потрібна альтанка – пояснювати не варто. Хоча б тому, що у кожного свої погляди на те, де і як йому відпочивати. Але те, що для дітей вона стане відмінним місцем проведення часу – факт. Ця інструкція допоможе вам побудувати альтанку своїми руками. Розглянемо весь процес покроково, і почнемо з того, які матеріали вибрати для будівництва.

Матеріали

  • Метал.
  • Полікарбонат.
  • Деревина.

Всі інші – камінь, бетон – для дачі не дуже підходять, враховуючи і скромні розміри ділянки, і те, що господарі приїжджають туди, як правило, тільки в сезон і по вихідних.

Тип альтанки

  • Відкрита.
  • Закрита.
  • Проміжний варіант.

Робити засклення або ні – на розсуд власників. Але це ускладнює всю конструкцію.

Форма

  • Квадрат.
  • Прямокутник.
  • Коло.
  • Багатокутники (як правило, кількість граней 6 або 8).

Особливості будівництва альтанки

Тип фундаменту

Будь-яка дачна ділянка характеризується великою кількістю насаджень і дефіцитом вільного простору. Фундамент стрічковий монтувати недоцільно. По-перше, він вимагає досить істотних витрат (у першу чергу, на цемент), і по-друге, доведеться займатися земляними роботами по периметрі споруджуваного споруди, заміс розчину, армування. На скромному п’ятачку займатися всім цим вкрай незручно. Розглянемо прийнятні варіанти.

Як побудувати альтанку

Брус

Під нього досить прокопати неглибоку (до 10 – 15 см траншею). Цілком достатньо, щоб виключити горизонтальне зміщення будівельних матеріалів. Для більш надійної їх фіксації нескладно висвердлити отвори і забити металеві штирі з товстої арматури. Природно, деревину потрібно додатково обробити. Кращий варіант – комплексний (просочення антисептиком + обмазка гудроном, включаючи торці). Після такої підготовки брус ще довго прослужить.

Перевага даного технічного рішення в тому, що обсяг робіт – мінімальний і закріпити на стрічці несучий каркас для альтанки (з будь-якого матеріалу) труднощів не складе.
Читайте:   Басейни — різновиди та особливості

Стовпи

Цей варіант більш раціональний, так як доведеться викопати всього лише кілька лунок. Що використовувати? Колода (з попередньою обробкою), труби (метал або азбестоцемент). В останньому випадку – з армуванням прутком (не менше 4-х штук) і заливанням розчину. При такому рішенні доведеться подумати про те, як кріпити до стовпів несучу конструкцію. Якщо труби з металу, доведеться приварювати оголовки (пластини). Для азбестоцементу більш просте рішення – по центру, в розчині, помістити штир.

Якщо передбачається, що альтанка буде досить масивною, то іноді стовпи робляться з цегли. Але це більш трудомісткий процес, для дачі такий варіант навряд чи прийнятний.

Як побудувати альтанку

Каркас

Вважається, що найпростіший варіант – з деревини. Її легко обробляти і скріплювати окремі елементи. Недолік в тому, що термін її придатності обмежений. Та й практично перед кожним сезоном альтанку доведеться фарбувати заново.

З точки зору практичності більш зручна конструкція, яка збирається з металевих (і навіть пластикових) труб і полікарбонату. У цьому випадку на зимовий період альтанку можна легко демонтувати, отже, не потрібна посилена конструкція, щоб витримувати вагу пластів снігу. Так і з бічним склом проблем не буде – використовуються ті ж листи пластику. А враховуючи різноманітність їх забарвлення, в плані художнього оформлення альтанки труднощів не виникне.

Основні етапи роботи

Незалежно від конструкції та обраних матеріалів, є спільні моменти при спорудженні альтанки, на яких ми й акцентуємо увагу, пояснивши деякі.

Схеми та типорозміри

Орієнтуватися на чиїсь вже готові креслення навряд чи розумно. Дачна альтанка не настільки складна конструкція, що неможливо самому вибрати оптимальні параметри. До того ж кожна ділянка відрізняється своєю специфікою. Але для тих, у кого навіть прості математичні розрахунки викликають певні труднощі, наведемо кілька прикладів.

Читайте:   Як побудувати сарай на дачі своїми руками - поетапна інструкція з фото

Як побудувати альтанку

Розмітка і підготовка майданчика

Якщо з першим етапом все зрозуміло, то щодо другого заходу необхідні пояснення. На «п’ятачку», призначеному для зведення альтанки, потрібно зняти верхній шар грунту (близько 10 см). Для чого? По-перше, щоб під спорудою не проростала трава. По-друге, якщо цього не зробити, то під підлогою поступово почне накопичуватися волога. Ну а присутність в альтанці постійного запаху і гнилі навряд чи когось влаштує. Та й на конструктивних елементах це позначиться не найкращим чином.

На даному етапі після зрізу необхідного пласта достатньо лише майданчик утрамбувати. Після облаштування фундаменту вже вирішується, чи варто засипати це місце річковим піском, дрібним гравієм або щебенем. Але це потім.

Відео: Будівництво альтанки на дачі

Фундамент

Особливості вибору його типу позначені. Слід лише уточнити, що слід продумати питання гідроізоляції всіх конструктивних елементів. Для дачного будівництва цілком підійде або руберойд або плівка п/е .

 Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*