Головна / Двері / Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

Надійність і гарна теплоізоляція – це дві основні вимоги, що пред’являються до вхідних вуличних дверей. Величезна різноманітність таких виробів тільки ускладнює вибір. Хтось попадається «на вудку» реклами, когось приваблюють ціни зі знижками або гарний зовнішній вигляд, а деякі просто піддаються умовлянням досвідчених продавців. Але найчастіше подібним чином люди набувають лише проблеми. Якщо Ви не можете вирішити, які вхідні двері краще поставити в приватний будинок з вулиці, ми пропонуємо Вам основні правила вибору таких конструкцій.

У цьому матеріалі йтиметься про металеві і металопластикові двері. Використання дерев’яних дверей, в якості вхідних, на сьогоднішній день є не доцільним. Основні проблеми, які можуть чекати власника вуличних вхідних дверей – це утворення конденсату, криги, корозія і зіпсований зовнішній вигляд. В рамках даного матеріалу ми розповімо вам як можна вирішити всі ці проблеми.

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

Металеві вхідні двері

Більшість споживачів віддають перевагу саме металевим двірним конструкціям, вважаючи їх більш міцними, довговічними і надійними. Але чи так це насправді? Які характеристики будуть свідчити про те, що ті чи інші двері дійсно зроблені якісно, зможуть вберегти будинок і його мешканців від непрошених гостей, так і прослужить довго? Як позбутися проблеми промерзання металевих дверей? Про все це по порядку.

Конструкція вхідних дверей

Розглянемо питання про те, які ж вхідні двері краще ставити в приватному будинку з точки зору їх надійності конструкції. Міцність дверей залежить від двох основних факторів – конструктивних особливостей і технології виготовлення.

Віддавати перевагу потрібно вхідним дверям, для виготовлення полотна яких використовується сталевий лист товщиною від 1,2 до 2 мм. Чим товща сталь, тим міцніші і жорсткіші двері.

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

Зсередини конструкцію зміцнюють металевими ребрами жорсткості.

Існують різні системи ребер жорсткості:

 • поздовжня (в наявності тільки вертикальні елементи),
 • поперечна (тільки горизонтальні),
 • комбінована (є вертикальні і горизонтальні ребра, бувають навіть похилі).

Вертикальні ребра жорсткості призначені протистояти відгинанню нижнього або верхнього кута дверного полотна.

Горизонтальні елементи не дозволяють продавити полотно або віджати його від коробки.

Але найоптимальнішим варіантом є комбінована система ребер жорсткості, оскільки вона володіє перевагами того й іншого типу. Дану систему ви можете спостерігати на наведеному зображенні.

Вхідні двері можуть мати тільки зовнішнє металеве полотно або ж бути обладнані листом і з внутрішньої сторони. З’єднання елементів конструкції здійснюється шляхом точкового зварювання.

Підвищену безпеку зможуть забезпечити броньовані двері. Вони виготовляються за тією ж технологією, що і сейфи. Всередину конструкції заливається бетон, роблячи її куленепробивною. Такі двері зазвичай обладнуються сейфовими типами замків і мають ще ряд захисних опцій. Але ця стаття не про це.

Купувати в якості вуличних, двері з дуже тонкої жерсті (менше 1,2 мм) ми не рекомендуємо. Особливо в цьому плані грішать китайські виробники, жерсть на таких дверях можна легко порізати ножем для відкриття консервів.

Дверна коробка. Надійність вхідних дверей визначається не тільки прилаштуванням полотна, але і обов’язково конструкцією дверної коробки. В ідеалі, короб повинен бути виготовлений з досить товстої сталі (0,3-0,5 см) і мати П-подібну форму профілю.

Пристрій вхідних дверей:

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

1. Ребро жорсткості; 2. МДФ панель; 3. Утеплювач; 4. Тяга ригеля; 5. Бронепластина на замок; 6. Ущільнювач; 7. Коробка; 8. Дверне полотно; 9. Петля з підшипником; 10. Зовнішня притискна планка; 11. Металевий лист; 12. Протизнімальний штир.

Додаткові системи захисту

Крім надійної конструкції дверей і коробки, захист від злому забезпечують посилені петлі. Існують різні моделі петель: звичайні, сейфові, кулькові або з опорним підшипником. Останній варіант вважається найбільш ефективним.

Кількість петель залежить від конкретної конструкції дверей– її габаритів, товщини металу, виду зовнішньої і внутрішньої обробки. Навіть якщо двері не важкі, вони повинні бути обладнані не менш ніж трьома петлями, і краще, якщо зовні вони будуть недоступні.

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

Металеві вхідні двері повинні також бути оснащені потужними протизнімальними штирями (2-4 шт.). Вони розташовуються на торці дверей з боку петель і представляють собою пасивні ригелі, що входять в спеціальні отвори в дверній коробці. Штирі надійно утримують двері, коли вони знаходиться в закритому положенні. Навіть якщо зловмисникові вдасться зрізати всі петлі і зламати замки, ні відкрити, ні зняти він їх не зможе.

Читайте:   Бронированные двери: какие характеристики нужно учитывать при их покупке

Термоізоляція і рішення проблем з промерзанням вхідних дверей

В наших суворих кліматичних умовах питання, які двері поставити в приватний будинок, щоб не промерзали, має особливе значення. При відсутності зовнішнього захисно-декоративної панелі, ожеледь та паморозь на металевому полотні – звичайні явища, і особливо, якщо двері виходять безпосередньо на вулицю. Однак навіть при наявності двостороннього облицювання і неопалюваного тамбура внутрішнє приміщення не буде захищене від холоду якщо двері не мають утеплення.

Обов’язковою складовою будь-яких вхідних дверей є надійний внутрішній теплоізоляційний шар. В якості утеплювача може бути використана мінеральна вата, пінополістирол і інші матеріали з низькою теплопровідністю. Для максимізації термоізоляції утеплювач рекомендується розміщувати і в пустотілому каркасі дверної коробки. При покупці вхідних дверей обов’язково уточніть цей момент.

Існує кілька способів вирішення проблеми промерзання вхідних дверей:

1. Установка металевих дверей в холодний тамбур або веранду. При цьому з опалювального приміщення в тамбур встановлюються металопластикові двері, які володіють низькою теплопровідністю і відсікають проникнення холодного повітря в приміщення з тамбура. В результаті вхідні двері не будуть стикатися з теплим повітрям приміщення, але будуть виконувати захисні функції. Даний спосіб вирішення проблеми промерзання досить ефективний, але його не завжди можна застосувати, особливо якщо будівництво будинку вже закінчено.

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

2. Другий спосіб вирішення проблеми промерзання це вибір металевої двері з термо розривами в профілі. Ефективним рішенням є термовставка з поліаміду. Цей матеріал відмінно нейтралізує вплив низьких температур. Наприклад, якщо з вуличної сторони на двері «тиснуть» -25ºС, то температура внутрішньої її частини становитиме +10ºС. Однак даний варіант має і мінуси: по-перше, замкова зона залишається все одно не захищеною від промерзання, а, по-друге, дверні конструкції з таким типом теплоізоляції коштують в два рази дорожче звичайних варіантів.

Пристрій металевих дверей з термо розривами:

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

1. Ущільнювач; 2. Внутрішній лист жерсті полотна двері; 3. Пінополістирол; 4. Фольгований Ізолон; 5. Пінополіуретан; 6. Пробка; 7. Зовнішній лист жерсті полотна двері; 8. Термовставка з фольгованого ізолону для терморозриву; 9. Навіси на підшипниках.

3. Непогано забезпечують термозахист двері з системою електропідігріву. По контуру дверей, навколо замків і всередині коробки таких дверей, розташовують нагрівальний кабель. Це захищає від утворення конденсату. Витрата електроенергії становить від 2 до 8 кВт/добу. Таким чином, навіть при дуже низьких температурах двері завжди будуть залишатися сухими. Єдиний недолік такого рішення – додаткові витрати на електрику.

Незалежно від типу внутрішнього утеплювача, вхідні двері повинні бути обов’язково обладнані подвійним, а краще потрійним контуром ущільнювача, головна функція якого полягає в тому, щоб перешкоджати проникненню холодного повітря з вулиці через щілини між дверима і коробкою.

Зовнішня обробка

Перед тим, як вибрати вхідні двері в приватний будинок, необхідно, перш за все, врахувати архітектурні особливості самого входу. При безпосередньому контакті з вулицею (козирки в розрахунок не беремо), облицювання дверей повинне витримувати не тільки значні перепади температур, але і вплив атмосферних опадів, а також УФ променів.

Отже, для дверей, які стикаються з вулицею, категорично не рекомендується використовувати оздоблення дерево стружкових матеріалів (ДСП, МДФ тощо), навіть при наявності ПВХ покриття. Вони не переносять впливу вологи, і під снігом і дощем швидко прийдуть в непридатність.

Гідну «відсіч» волозі зможе надати молоткова покраска. Найкраще в наших суворих умовах використовувати саме цей вид захисного покриття. Ви напевно вже бачили таке забарвлення, приклади її дивіться нижче:

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

Варіанти молоткового забарвлення.

Облицювання з вініпласту також добре протистоїть атмосферним опадам, але вона не досить морозостійка – вже при 20ºС цей матеріал стає крихким і погано протистоїть навіть незначним механічним пошкодженням.

Вишуканий зовнішній вигляд і відмінний захист від вологи дверному полотну зможуть забезпечити водостійкі корабельні панелі з дуба, вільхи, горіха, сосни. З таким облицюванням двері будуть виглядати, як ніби виготовлені з масиву натурального дерева, але слід врахувати, що за красу і надійність доведеться і заплатити відповідно.

Читайте:   Межкомнатные двери: дизайн, материалы изготовления и роль в интерьере

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

Дверні замки

Важко уявити вхідні двері без двох-трьох замків. Саме ці механізми на 60% забезпечують захисні функції конструкції. Тому, вибираючи вхідні двері для приватного будинку, необхідно особливу увагу приділити замкам. Двері повинні бути обладнані відразу двома різнотипними врізними замками, найчастіше, сувальдними і циліндричними. Але зустрічаються хрестоподібні і дискові запірні пристосування. Ми не будемо обговорювати тему електронних замків, а розглянемо тільки механічні варіанти замкових механізмів.

Самим головним елементом будь-якого замку є ригель (по-простому – засув). Саме він не дає можливості відчинити замкнуті двері. Для зловмисників засув є основною перешкодою, блокує несанкціонований доступ у помешкання. Якісні і дорогі врізні замки для вхідних дверей оснащуються ригелями із загартованої високоміцної сталі. Найчастіше вони мають циліндричну форму і можуть вільно обертатися навколо своєї осі, тому перепиляти їх немає можливості.

При замиканні дверей ключем ригель входить до спеціальної форми отвір в металевій коробці, що знаходиться строго навпроти нього. Двері в прикритому стані фіксуються з допомогою підпружиненої засувки. Рух засува здійснює поворотний кулачок, виготовлений із загартованої сталі. А безпосередню команду до дії» кулачку дає ключ, який вставляється в «секретний» механізм.

Сувальдний замок

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

Конструкція сувальдного механізму складається з набору спеціальних сувальд (пластин), в яких вирізьблені зубці. В зачеплення з цими зубами входять борідки т. н. сейфового ключа. Секретність кожного конкретного замку полягає в унікальному розташуванню і розмірі зубів. При необхідності, сувальдні замки можна перекодувати без розбирання їх корпусу, наприклад, якщо загублений ключ. Щоправда, таку можливість забезпечують тільки провідні виробники цих механізмів.

Даний тип замків вважається найбільш надійним. Ці механізми характеризуються високим ступенем стійкості до злому, а також відмінною вандалостійкісюь – при попаданні дрібних предметів в замкову щілину нормальна робота замку не буде порушена.

Циліндровий (англійська) замок

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

На бічній грані ключа є спеціальні борозенки. Коли ключ знаходиться в циліндричній частині «личинки», борозенки виштовхують тонкі пружні пластини (піни), що складаються з двох половинок, у процесі чого місця стиків частин пінів опиняються на межі корпусу личинки і поворотного циліндра, забезпечуючи можливість повороту ключа. Ключ приводить в дію кулачок, а той, у свою чергу, пересуває ригель.

Металеві вхідні двері зазвичай обладнуються циліндровими замками з плоскими ключами, реберні частини яких мають унікальні виступи, а плоскі частини – спеціальні поглиблення. Ці замки характеризуються підвищеним ступенем секретності, однак мають недолік у вигляді низької вандалостійкості. Справа в тому, що навіть обламаний сірник в личинці може вивести замок з ладу, т. к. дістати його буде дуже проблематично.

Хрестоподібний замок

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

Хрестоподібні секретні механізми приводяться в дію ключами, що мають з торця форму хреста. Конструкція личинки складається з чотирьох рядів пінів – по одному з кожної сторони. Особливої надійності такі замки не мають – вони легко розкриваються за допомогою відмичок. Та й рівень вандалостійкості у них досить низький. Таким чином, хрестоподібний замок в якості основного запірного механізму для вхідних дверей однозначно не підходить.

Дисковий замок

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

У конструкції цих замків є диски спеціальної форми, які не дають можливості повертатися циліндру без ключа. На ключі є пази, розташовані під певним нахилом, що відповідає нахилу кожного конкретного диска. Замкова свердловина за формою схожа з усіченим колом, тому витягти сторонній предмет з неї досить не складно.

Дискові замки відрізняються високим ступенем секретності і дуже важко піддаються розтину за допомогою відмичок, тому є відмінною альтернативою циліндровим замкам.

Металопластикові вхідні двері

Відмінною альтернативою металевих вхідних конструкцій є двері з ПВХ профілю. В даний час вони широко використовуються в малоповерховому будівництві, т.я. характеризуються міцністю, довговічністю і естетичним зовнішнім виглядом. Але саме головне вони дозволяють вирішити проблему утворення конденсату і полою. Деякі вважають, що дані двері недостатньо надійні, але ці побоювання не завжди виправдані. Вся справа в тому, що проникнути в приватний будинок недоброзичливці можуть через ті ж вікна. Тому вашу міцні металеві двері навіть ніхто не буде чіпати. Ось і виходить, що застосування металевих дверей не завжди виправдано. Про те, як вибрати вхідні вуличні двері в приватний будинок, виготовлені з металопластику, піде мова далі.

Читайте:   Як вибрати двері для лазні

Відразу варто зауважити, що технологія виробництва ПВХ вікон і дверей схожа, проте по своїй конструкції ці вироби істотно відрізняються. Так як до вхідних дверей пред’являються підвищені вимоги до надійності і безпеки, то вони виготовляються з особливо міцного профілю з використанням армування сталевими профілями.

Дверна коробка і полотно

Дверна рама у гарних вхідних ПВХ дверей виготовляються з п’ятикамерного профілю товщиною не менше 70 мм. Посилення конструкції здійснюється за допомогою металевого армуючого каркаса прямокутного або складного перерізу, розташованого по внутрішньому периметру рами. Він має надійні кутові кріплення, що забезпечують жорсткість рами. Наявність каркаса дозволяє обладнати двері потужними петлями і надійними зламостійкими замковими механізмами.

Замовляючи таку конструкцію, обов’язково зверніть увагу на профіль: кількість камер не повинна бути менше п’яти.

Конструкція дверного полотна також включає в себе раму з металевим каркасом жорсткості. В якості заповнювача двері комплектуються не звичайним склопакетом, як у вікнах, а з триплексом або броньованим склом. Таке рішення сприяє забезпеченню безпеки і захисту від механічних пошкоджень. По периметру двері та рами обов’язково розташовується гумовий ущільнювач для тепло – і гідроізоляції.

Для більшої надійності рекомендується вибирати зовнішні двері з площею скління, що не перевищує третини площі полотна (нижня частина глуха, верхня – зі склом).

Двері можуть бути одностулковими або двостулковими:

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

В широкі прорізи ставляться двостулкові конструкції, щоб рівномірно розподілити навантаження на петлі.

Пристрій вхідних металопластикових дверей:

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок

1. Профіль дверної коробки; 2. Гумовий ущільнювач; 3. Профіль дверної стулки; 4. Поріг; 5. Замкнуте підсилює профіль з оцинкованої сталі; 6. Ущільнювач склопакета; 7. Потрійний склопакет; 8. Замкнуте підсилює профіль дверної коробки, з оцинкованої сталі.

Фурнітура

Елементами фурнітури вважаються петлі, замок і ручка. Двері обладнуються мінімум трьома протизнімальними петлями, здатними витримувати велику вагу дверей (50-70 кг).

Стандартний комплект включає один замок з багатоточковим механізмом. Замки цього типу, крім основної точки замикання (місце повороту ключа), приводить в дію розташовані по периметру потужні ригелі з високоміцної сталі. Ці елементи захищають двері від злому і забезпечують щільне прилягання стулки до рами. Опціонально можна оснастити двері додатковим коротким замком (з однією точкою замикання).

Двері також рекомендується оснастити доводчиком, щоб важка стулка не стрясала всю конструкцію при необережному закриванні.

Переваги вхідних ПВХ дверей:

 • відмінна герметичність конструкції, що забезпечує чудові шумо-, гідро – і теплоізоляційні характеристики;
 • висока стійкість до різноманітних агресивних чинників (температурних перепадів, вологому середовищі, УФ променів, хімічних речовин);
 • простота догляду (легко миється за допомогою чистячих (не абразивних) засобів;
 • різноманітність дизайнерських рішень (різні конструкції і колірні варіанти декору);
 • доступна вартість;
 • простота монтажу.

Зламостійкість

Кожні вхідні двері належить до певного класу безпеки. Хоча, сертифікують свої вироби тільки серйозні і відповідальні виробники. Зламостійкість дверної конструкції визначається випробуваннями.

 • I клас – такі двері можна легко і швидко розкрити за допомогою ручного обладнання;
 • II клас – конструкція здатна захистити від злому за допомогою простого електроінструменту. Більшість вхідних вуличних дверей відносяться саме до цієї категорії;
 • III клас – масивні двері з подвійною сталевою обшивкою зовні і підсилюють додатковими елементами у всій конструкції. Для злому потрібно близько півгодини часу і потужна (до 500 Вт) болгарка.

Порада: вибираючи вхідні двері, поцікавтеся, хто і де її провів, а також дізнайтеся, чи пройшла дана продукція офіційну сертифікацію на зламостійкість, і який клас їй присвоєно.

Висновок

Відповісти однозначно на питання про те, які вхідні двері кращі для приватного будинку, звичайно ж, неможливо. На вибір впливають багато факторів: наприклад, фінансові можливості покупця, його особисті переваги, особливості будинку, кліматичні умови регіону проживання і т. д. Однак існують обов’язкові базові вимоги, орієнтуючись на які, можна вибрати надійні і довговічні двері, які зможуть не тільки перетворити будинок у справжню фортецю, але і стануть його візитною карткою.

Ось основні параметри вибору вхідних дверей для дому:

 • якість і надійність конструкції;
 • наявність гарної звуко – і теплоізоляції;
 • зносостійка зовнішня обробка;
 • привабливий дизайн;
 • надійна система замикання.

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*