Головна / Інтер'єр / Комбінування шпалер – ідеї, фото варіантів. Як поклеїти шпалери двох видів?

Комбінування шпалер – ідеї, фото варіантів. Як поклеїти шпалери двох видів?

Продуманий інтер’єр приміщення – це поєднання всіх його компонентів: стін, стелі, підлоги, меблів. Поєднуватися мають як різні фактури, так і кольору.

Найбільш популярною обробкою стін є обклеювання їх шпалерами.

Сучасний будівельний ринок наповнений великою різноманітністю даного матеріалу.

Але чим більше видів шпалер представлено в магазині, тим складніше зробити вибір.

Сьогодні поговоримо про основні принципи підбору шпалер, поєднання кількох їх видів в одному приміщенні.

Виробники випускають матеріал колекціями, в яких представлені шпалери-компаньйони. Як правило, об’єднує їх фактура і певна кольорова гама. Об’єднані шпалери однієї колекції бувають однотонними (двох, трьох і більше кольорів), смугастими або з малюнком, де присутні всі ті ж кольори.

У каталогах крім самих зразків можна подивитися приклади поєднання шпалер в різних приміщеннях у вигляді фотографій інтер’єрів. Це дещо полегшує вибір.

шпалери однієї колекції

Але на фотографіях, як правило, завжди представлені приміщення значних розмірів, тому будьте уважні і обережно при купівлі вподобаних зразків.

Як правильно комбінувати шпалери?

Що б добитися найбільш цікавого рішення інтер’єру потрібно знати деякі правила:

  • вертикальні смуги візуально збільшують висоту приміщення;
  • горизонтальні смуги «розширюють» простір, але зменшують висоту;
  • шпалери з великим малюнком підходять для великих приміщень, наприклад для вітальні, в маленькій кімнаті (кухні або передпокою) вони призведуть до зворотного ефекту – «зменшать» простір;
  • маленький малюнок – навпаки підійде для маленьких приміщень, в кімнаті з великою площею стін він загубиться;
  • для невеликих кімнат і приміщень з недостатнім освітленням вибирайте шпалери світлих відтінків, які в свою чергу повинні бути світліше пола;
  • обклеюючи стіни шпалерами з різних колекцій, враховуйте їх товщину (вона повинна бути однаковою, так як листи приклеюються встик);
  • вибираючи два кольори шпалер для одного приміщення, переконайтеся, що вони підійдуть одні до одного.
Читайте:   Шпалери для спальні: фото, рекомендації по вибору, ідеї дизайну

Якщо виникають сумніви, зверніться за допомогою до професійних дизайнерів інтер’єрів. Якщо ви володієте навичками роботи в 3D програмах, то побудуйте модель приміщення, в якому збираєтеся робити ремонт і клеїти шпалери, і поекспериментуйте з різними матеріалами і колірними композиціями.

Варіанти обклеювання стін різними шпалерами

Поділ приміщення на зони

Варіанти обклеювання стін різними шпалерами

За допомогою шпалер різного кольору або малюнка можна розділити приміщення на дві і більше зони.

Поділ приміщення на зони

за допомогою шпалер можливо виділити зону відпочинку

Наприклад, виділити зону відпочинку, робочу або ігрову зони в дитячій кімнаті. Вигідно підкреслити найбільш значущу частину житлового простору.

за допомогою шпалер можливо виділити необхідну вам зону

за допомогою шпалер можливо виділити дитячий куток

Раз смужка, два смужка

Обклеїти стіни шпалерами двох видів можна, чергуючи полотна між собою. Смуги можуть бути в одній колірній гаммі і відрізнятися лише малюнком, або створювати контрастне чергування з світлих і темних вставок.

Обклеїти стіни шпалерами двох видів

Все частіше зустрічаються в сучасних інтер’єрах горизонтально наклеєні смугасті шпалери, вони створюють динаміку в приміщенні. Але не захоплюйтеся ними, використовуйте фрагментарно, поєднуючи з однотонними полотнами. Пам’ятайте про візуальний ефект горизонтальних смуг: розширювати простір, але зменшувати висоту.

горизонтально наклеєні смугасті шпалери

горизонтальні смугасті шпалери

Класика завжди в моді

Любителі класичних інтер’єрів можуть сміливо застосовувати горизонтальний поділ стін двома видами шпалер з використанням бордюру: паперового, з поліуретану або дерева.

горизонтальний поділ стін двома видами шпалер

Якщо стелі в приміщенні не досить високі, то шпалери більш темних відтінків треба клеїти знизу, а світлі – зверху. Це візуально витягне приміщення. Для кімнат з високими стелями підійде варіант прямо протилежний.

поділ стін двома видами шпалер з використанням бордюру

поділ стін двома видами шпалер з використанням пластикового бордюру

Оформлення ніш

Оформити ніші або виступаючі частини конструкцій з гіпсокартону можна шпалерами, що відрізняються від кольору основних стін приміщення.

Оформлення ніш шпалерами

За допомогою шпалер різного кольору і фактури можна вигідно підкреслити конструктивне рішення.

Оформлення ніш шпалерами

Плавне перетікання

Цікавим рішенням є обклеювання шпалерами частини стіни і стелі, коли смуга як би перетікає з однієї поверхні на іншу. Цей метод застосовують для акцентування якої-небудь частини кімнати. Так у спальній можна виділити місце, де установлено ліжко.

Читайте:   Кондиціонер в інтер'єрі: заховати або виділити?

обклеювання шпалерами частини стіни і стелі

Це незвичайне дизайнерське рішення ламає геометрію простору і багатьом доводиться по смаку.

обклеювання шпалерами частини стіни і стелі

Обклеювання стін і стель

Вважається, що обклеювати шпалерами стелі вже не модно. Однак можна скористатися «рідкими шпалерами». За допомогою даного матеріалу можна оформити як стіни так і стелі, підібравши кольори, що гармоніюють між собою.

обклеювання шпалерами стелі

Клаптева ковдра

Клаптикове шиття в стилі «печворк» можна імітувати на стінах, обклеївши їх фрагментами шпалер з різним малюнком. Перше правило – це сполучуваність полотен, друге – акуратність і точність. Така робота повинна виконуватися кваліфікованими майстрами, але результат вартий того.

Клаптикове шиття в стилі «печворк»

Останнім часом в магазинах можна зустріти шпалери, які вже імітують клаптикову ковдру, але квадрати на них більш дрібні. Створюючи композицію самостійно, ви зможете розрахувати необхідний для вашого приміщення вид і підібрати відповідні рулони шпалер.

шпалери, які імітують клаптикову ковдру

Від простого до складного

Здавалося б, немає нічого складного в поклейці шпалер, нехай навіть і двох кольорів. Однак з допомогою звичайних шпалер можна створити складні композиції з плавними стиками.

 складна композиція з плавними стиками

Для цього знадобиться ніж з дуже гострим лезом. Наклеєні внапусток полотна розрізаються за шаблоном, краї розсуваються, віддаляються надлишки і знову наклеюються встик. Робота досить трудомістка.

Вищий пілотаж

Для створення індивідуальних інтер’єрів преміум класу архітектори і дизайнери радять купувати дизайнерські шпалери. Або замовляти їх в індивідуальному порядку, пропонуючи свій малюнок, прийнятний в створюваному інтер’єрі.

дизайнерські шпалери

дизайнерські шпалери

Не менш цікавим рішенням є поєднання звичайних рулонних матеріалів з фотошпалерами. Таким чином, приміщення набувають додаткову глибину.

поєднання звичайних рулонних матеріалів з фотошпалерами

Важливо пам’ятати, що при наклеюванні двох різних видів шпалер впритул, їх товщина повинна бути однаковою. Якщо ж вибрані зразки відрізняються по товщині, то стики можна оформити молдингом, як би обрамляючи картину рамою. Таке оформлення стін можна зустріти в класичних інтер’єрах.

Читайте:   Кімнатні рослини в інтер’єрі квартири – рекомендації професіоналів

Експериментуйте, шукайте свій образ, не бійтеся яскравих або темних кольорів. Але дотримуйтесь правил, встановлених практикою.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*