Головна / Підлога / Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни: інструкція з монтажу своїми руками

Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни: інструкція з монтажу своїми руками

Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни

Установка плінтуса – традиційне завершення влаштування або ремонту підлоги. Фасонні планки з пластику, МДФ, деревини приховують технологічні зазори, непривабливі елементи, комунікації в разі їх прокладки в спеціальних нішах плінтуса. Виконують кріплення плінтусів різними способами до однієї з двох поверхонь: або до підлоги або до стін. Вибір оптимального варіанту залежить від типу підлогового покриття, від матеріалу, з якого виготовлений плінтус, від обраної технології.

Типи плінтусів і особливості їх кріплення

Для завершення обробки підлоги зараз можна придбати, як традиційні планки з деревини, так і більш економічні, зручні в установці вироби з пластику або МДФ.

Плінтус з натурального масиву

Деревина відмінно поєднується з будь-яким типом покриттів, але через дорожнечу її використовують в основному для обробки паркету, підлоги з паркетної дошки. Є на ринку звичні трикутні дерев’яні рейки плінтуса з дуба, вільхи, модрини і т. д. Є вироби, випущені за європейськими стандартами з пристосуваннями для встановлення кабельної проводки. Дерев’яні рейки не варто монтувати, якщо стіни вирівняні погано.

Важливо. Перед кріпленням плінтусів з масиву їх поверхню необхідно обробити декоративно-захисним складом: лаком, маслом тощо
Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни

Дерев’яний плінтус з каналами для кабелю — євростандарт

Передує кріпленню дерев’яного плінтуса розпил елементів по точно знятим на об’єкті розмірами.

Плінтуси з МДФ-основою

Це рейки, покриті ламінованою плівкою, фольгою або шпоном. За декоративним показниками вони не поступаються виробам з цінних порід деревини, але коштують набагато дешевше. МДФ – крихкий матеріал, невмілими руками його можна зіпсувати. Тому в основному кріплення підлогового плінтуса з МДФ проводиться до стін за допомогою спеціальних крючкоподыбних скоб, на які потім надягають планки.

Читайте:   Выбираем плитку для пола в прихожей: каким требованиям она должна отвечать?

Для оформлення кінцевих зрізів і кутів у комплекті з плінтусами поставляються «куточки» і торцеві заглушки. Дане конструктивне рішення приваблює можливістю без проблем знімати плінтуса і знову монтувати їх після ремонту підлоги.

Плінтус з практичного пластику

Міцним планкам з ПВХ не страшні коливання температури, інтенсивна волога обробка, промені сонця. Створений по прототипу дерев’яного плінтуса полімерний профіль бездоганно підходить для влаштування підлоги з укладеним ламінатом, ковроліном, лінолеумом, але погано виглядає у поєднанні з паркетом.

Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни

Для кріплення плінтуса в комплектації є кутові деталі і заглушки

Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни

Плінтус з пластику зазвичай кріплять на рідкі цвяхи, але тоді його буде дуже важко демонтувати

Рейки ПВХ, призначені для спільної роботи з ковроліном або лінолеумом оснащують пазами для фіксації краю підлогового покриття. Легкі планки надають можливість виконати нескладне і не вимагає особливих трудовитрат кріплення плінтуса на рідкі цвяхи. Але демонтувати міцно зафіксований по периметру профіль перед наступним ремонтом буде проблематично.

До числа пріоритетів пластикових планок відносять наявність каналів для кабельної проводки, заглушок і пристосувань для формування акуратного кута. Його не потрібно різати і гнучкий профіль можна щільно притиснути до недостатньо рівної стіни.

Куди краще кріпити до підлоги чи до стіни?

Наявність двох перпендикулярних площин визначає два варіанти фіксації підлогового плінтуса. Природньою перевагою буде найбільш простий і легкий спосіб. Простіше всього прикріпити даний елемент оздоблення поверхні, в яку з меншими трудовитратами буде входити кріплення:

  • У будинках з бруса з бетонними перекриттями і з цементною стяжкою, рекомендується віддати перевагу кріплення плінтуса до стіни;
  • У будинках з пінобетону та цегли з дерев’яною підлогою розумніше саме в нього «заганяти» дюбеля або цвяхи.

Для того щоб виконати кріплення плінтуса до підлоги з бетонною стяжкою, до стін з пінобетону спочатку доведеться висвердлювати перфоратором отвори під дюбелі з пластику. Крок розташування точок для встановлення кріплення визначає тип і ступінь нерівності основи, геометричні параметри рейок. Найпоширеніше відстань між точками фіксації, як безпосередньо плінтуса, так і планок або кліпс для монтування пластикових рейок, мінімум 30, максимум 40 см.

Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни

Вибір площини для кріплення залежить від технічних характеристик основи

Важливо. На оброблених або лише вирівняних штукатуркою стінах, на споруджених за допомогою гіпсокартону перегородках, на конструкціях, облицьованих м’яким оздоблювальним каменем, на плитах ДСП плінтус буде неміцно тримаються. У таких випадках рекомендовано вибрати в якості основи для фіксації підлогу.
Читайте:   Выбор подложки для паркетной доски: плюсы и минусы разных видов

Якщо з якихось причин кріплення плінтуса до гіпсокартону або до ДСП панелі – єдиний можливий варіант для фіксації потрібно придбати спеціальні саморізи, розраховані на роботу в цьому матеріалі, або фінішні цвяхи з цинковим покриттям.

Бажано взагалі точки кріплення розташовувати на металевих елементах каркаса, якщо він використовувався в якості конструктивної опори.

Огляд способів фіксації плінтуса

Рідкі цвяхи

Найпростішим, оперативним, але нераціональним з точки зору подальших переробок способом є застосування сполучного складу «рідкі цвяхи». Правда, для монтажу шпонірованого крихкого плінтуса це одна з раціональних методик. Вся технологія включає два процеси: обробили клеєм з тилу та зафіксували на підлозі або стіні.

Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни

Кріплення плінтуса на «рідкі цвяхи» — спосіб «на століття»

Кліпси і планки для фіксації

Плінтус з МДФ або пластика з внутрішніми пристроями для фіксації до несучої планки або до кліпси, не має на поверхні отворів від шурупів. Прихований спосіб установки передбачає кріплення до основи тільки несучого елемента, на який навішуються рейки.

Для монтажу внутрішньої частини конструкції:

  • поставити перший елемент кріплення на підлогу в 5 см від кута, починаючи з якого за годинниковою стрілкою буде виконуватися монтаж, притиснути кліпсу щільно до стіни, відзначити крізь отвір місце для просвердлювання отворів під дюбелі;
  • з кроком в 50 см відзначаються, а потім висвердлюють отвори в стіні, діаметр свердла визначає розмір поставляються в комплекті з рейками дюбелів;
  • за допомогою наявного в комплекті кріплення монтуються пристрою прихованої системи кріплення.
Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни

Плінтус на кліпсах — зручно і практично

Зверніть увагу. Для облаштування кімнати з погано вирівняними стінами крок розташування точок кріплення потрібно зменшити.

Завершальний монтаж плінтусів на кліпси або планки здійснюється простим натисненням.

Читайте:   Деформаційні шви в бетонних підлогах: норми, глибина, ширина, як зробити, нарізка, заповнення, ремонт

Спосіб монтажу і шурупами з дюбелями

Починають монтаж з розмітки. Стартова точка – кут довжиною стіни. Перед розміткою пластиковий плінтус оснащують кутовим аксесуаром. Край дерев’яної рейки відпилюють під кутом 45 градусів.

  1. Для розмітки положення першої точки від кута потрібно відступити на 5 або 6 см.
  2. Плінтус треба щільно притиснути до обох зв’язаних поверхонь. Далі через намічену першу точку висвердлюється отвір так, щоб і на стіні залишилася відмітина від свердла. Тонкі стінки плінтуса з пластику можна проколоти простим шилом для нанесення розмітки.
  3. Рейку відсувають від стіни.
  4. В стінах або підлозі перфоратором формуються отвори для подальшого забивання в них дюбелів.
  5. Потім монтують дюбелі, прикладають плінтус згідно з розміткою, в отвори зверху приставленої до стіни рейки вставляються і закручуються саморізи.
Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни

Кріплення за допомогою дюбелів і шурупів — особливості розмітки

Порада. В гнучкий плінтус з пластику можна не угвинчувати до кінця шуруп, якщо в результаті закручування вийшов увігнутий сегмент. На половину обороту потрібно відкрутити саморіз. Взагалі не треба надмірно старанно закручувати шурупи поверх рейок з пластику, від надлишку старання можуть з’явитися тріщини.
Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни

Після кріплення, капелюшки саморізів і недоліки маскують грунтом і восковим олівцем

Наступні кроки аналогічні початку. Після установки елементів по всьому периметру капелюшки саморізів можна замаскувати восковим олівцем, підібраним в тон колориту плінтуса. Недоліки, отримані при відпилюванні дерев’яних планок можна приховати грунтовкою.

Правильний вибір – чудовий підсумок

Описані способи кріплення плінтуса допоможуть вибрати доцільний варіант для виконання завершального штриха обробки. За умови відповідності типу плінтуса технології його монтажу, не доведеться переробляти роботу, знову витрачатися на покупку матеріалу. Інформація підкаже, як зорієнтуватися в питаннях про кращу поверхню для фіксації плінтуса, як вибрати планки, що гармоніюють з підлоговим покриттям. У висновку, пропонуємо вам ознайомитися із ще одним «незвичайним» способом монтажу:Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*