Головна / Будівлі на ділянці / Мангал з цегли своїми руками

Мангал з цегли своїми руками

Мангал з цеглиВажко уявити сучасну дачу без мангалу – оригінальної споруди з цегли. Побудувавши його, вам не потрібно буде возити в машині сталевий ящик з отворами. Вам не доведеться стояти перед ним на колінах, роздмухуючи вогонь і ковтаючи їдкий дим. Цегляний мангал зробить процес приготування шашликів легким і приємним, а також внесе свій внесок у дизайн дачної ділянки.

Про можливі конструктивні варіанти такої споруди та про основні етапи його кладки ми розповімо детальніше.

Варіанти вуличних мангалів

Чим цегляний мангал відрізняється від переносного металевого? Принципова конструкція цих вогнищ однакова. Вона являє собою вогнетривкий майданчик для вугілля, забезпечений бортиками і підняту на ніжках-опору.

Відмінності у них теж є:

  • Майданчик біля цегляного мангалу вище, ніж у переносного, тому готувати на ньому зручніше;
  • У стаціонарного мангалу можна організувати відведення диму в трубу, тому поруч з ним можна комфортно розміститися, незалежно від напрямку вітру;
  • Цегляний мангал для дачі за декоративними якостями перевершує переносний. Він стає ключовим елементом ландшафтного дизайну і важливою частиною зони відпочинку.

Найпростіший мангал можна зробити з цегли, не використовуючи розчин. Забетонуйте під нього рівну площадку. Після цього покладіть цегли насухо, акуратно формуючи рівні ніжки і стінки.

Варіанти вуличних мангалів

Щілини, які залишаться між цеглинами, будуть грати для топки роль вентиляції, а бортики захистять вогонь від сильного вітру. Виклавши «ніжки», їх перекривають саморобною плитою, відлитої з вогнетривкого бетону. Завершує роботу кладка стінок, після чого стаціонарний мангал буде готовий до прийому шашликів.

Зазначимо, що принципові відмінності від мангала барбекю швидше надумані, ніж реальні. Вся різниця між ними полягає лише в тому, на чому смажать м’ясо. В барбекю для цього використовують ґрати, а в мангалі – сталеві шампури.

Читайте:   Тент на дачі - захищаємося від сонця

Помінявши грати на шампури, ви легко перетворите мангал в барбекю. Опорні майданчики на цегляних бортах будуть для них надійною опорою.

схема відкритого цегляного мангалу

Очевидний недолік такої конструкції – відсутність даху і димозбірника. Тому найбільше розповсюдження набули закриті мангали з цегли, оснащені легким навісом і трубою.

Крім поліпшення функціональних якостей такого вогнища, перед власником відкривається велике поле для декорування і стилізації.

закриті мангали з цегли

Якщо ви вирішили побудувати вуличний мангал з цегли, але не дуже впевнено почуваєте себе в ролі декоратора, то перекрийте його простим арочним склепінням і встановіть коротку трубу. Від такого доповнення конструкція тільки виграє. Раптовий дощ не згасить жаровню в такому вогнищі, а вітер не направить дим в обличчя гостей, присутніх в альтанці.

вуличний мангал з цегли

Не буде зайвим і невеликий козирок над фасадом мангалу. Він вбереже вас від зливи і дозволить не переривати процес смаження.

козирок над фасадом мангалу

Бічні порожнини в цегляному мангалі можна використовувати для зберігання посуду та іншого кухонного начиння.

Додавши в конструкцію мангалу з димовою трубою металеві дверцята, ми отримаємо піч-мангал. Після топки у неї вистачить жару не тільки для шашликів, але і для приготування перших страв.

мангал з димовою трубою

Під відкритим небом її тримати не варто. Сира цегла погано тримає тепло і швидко руйнується від перепадів температур. Тому, зважившись на такий проект, не забудьте накреслити схему навісу, який захистить мангал від атмосферних опадів.

мангал з навісом

Зазначимо, що садовий мангал з дахомвідмінна альтернатива садовій альтанці. Якщо ви її ще не побудували, то об’єднайте ці дві споруди в одному комплексі.

садовий мангал з дахом

Як побудувати мангал з цегли своїми руками?

Розглянуті приклади переконують нас у тому, що побудувати мангал з цегли своїми руками – не надто складна задача. Найвідповідальніша частина цієї споруди – звід з цегляною трубою можна замінити на димозбірник, зробленим з оцинкованої сталі. Його можна замовити у кваліфікованого бляхаря, попередньо знявши габаритні розміри з креслення.

Читайте:   Что нужно знать перед строительством бассейна

Перед початком кладки слід визначити місце під стаціонарний мангал. Тут треба взяти до уваги напрямок пануючих вітрів, ухил рельєфу та особливості ландшафту.

Не будуйте мангал поруч з деревами, чагарником та іншими легко займистими предметами. Близькість до зони відпочинку – ще одна умова, яка має бути врахована при пошуку місця під майданчик для мангала. Ідеально, якщо продовженням мангалу буде ваша літня альтанка. В цьому випадку готові страви не доведеться далеко носити.

Проектуючи мангал, правильно вибирайте його висоту. З точки зору ергономіки, оптимальна висота жарочного майданчика дорівнює відстані від поверхні землі до зап’ястя руки.

Довжина топки не повинна перевищувати 100 см. Цього буде достатньо для того, щоб за одну закладку забезпечити шашликами компанію з 8-10 чоловік. Ширина топки повинна бути рівною довжині шампура (47-62cm).

ширина шампурів

Переводячи наші рекомендації «цегельний формат», скажімо, що зовнішні габарити кладки – 4 на 2 цеглини. Відповідно їм, підбираються всі інші розміри мангалу: ширина фундаменту і димової парасольки. Орієнтовні витрати цегли для такої конструкції – 250-300 штук.

Інструкція по влаштуванню

Починаємо роботи з влаштування фундаменту. Його не слід робити занадто глибоким. Головне, щоб він був досить міцним і без осідання витримував вагу цегляного мангалу.

фундамент для мангалу з цегли

Розмітивши контури фундаменту, виймаємо з землі грунт на глибину 15-20 см, після чого заливаємо наш «котлован» бетонною сумішшю. Пара арматурних стержнів діаметром 10-12 мм і сталева сітка кладочна, втоплена в бетоні, посилять основу. Зверху плити потрібно зробити гідроізоляцію. За нею заливається вирівнююча стяжка, а на неї укладається керамічна плитка або один шар цегли.

На етапі заливки можна прокласти до фундаменту електричний кабель. Забетонируйте його в основу і виведіть контакти для підключення освітлення. Ця нескладна робота зробить вуличний мангал більш комфортним у використанні.

Читайте:   Кожній стіні - своя цегла. Різновиди цегли та її застосування

Проста кладка мангала з цегли починається з зведення трьох опорних стінок – двох бічних і однієї задньої. Якщо вам більше подобається наскрізна конструкція, задню стінку можна не будувати.

 кладка мангала з цегли

Кладку ведемо на цементно-піщаному розчині (1 частина цементу на 3 частини піску).

 кладка мангала з цегли

Якщо вам хочеться зробити в мангалі два відділення (для смаження і зберігання посуду), то і в опорній частині можна влаштувати дві порожнини, поклавши ще одну проміжну стінку в півцеглини.

 кладка мангала з цегли

Виклавши стінки, їх потрібно перекрити бетонною плитою. Для цього краще використовувати шматок плити OSB відповідного розміру. Її ставлять знизу так, щоб після схоплювання бетону опалубку можна було витягти. По верху потрібно встановити квадратну рамку з обрізної дошки. Її висота повинна дорівнювати товщині плити, яка заливається.

Уклавши на OSB щільний поліетилен, її заливають розчином (товщина шару 1-2 см). Потім на нього укладають 4 арматурних стержня діаметром 12-14 мм і заповнюють опалубку дрібнозернистим бетоном (фракція щебеню 0,5-1 см).

влаштування бетонної плити

Після затвердіння бетонної плити, кладку мангалу ведемо аналогічно розглянутим порядовкам. Для видалення перегорілого вугілля, встановіть в мангалі ящик з оцинкованої або нержавіючої сталі. Його ширину треба зробити такою, щоб на бортах можна було укласти шампури або грати барбекю.

Завершенням мангалу стане витяжний зонт з оцинкованої сталі. Він позбавить вас від необхідності витрачати сили на кладку цегляною труби.

витяжний зонт з оцинкованої сталі

Прикріпити парасольку до цегляних стінок мангала можна саморізами по металу. Тільки перед цим не забудьте укласти в шви кладки кілька коротких куточків, до яких буде кріпитися витяжка.

Відео по темі:Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*