Головна / Дизайн кімнат / Гардеробна кімната / Облаштування гардеробної кімнати. Фото, варіанти дизайну та схеми планування

Облаштування гардеробної кімнати. Фото, варіанти дизайну та схеми планування

Ще кілька років тому гардеробна кімната була мрією будь-якої жінки, розкішшю, яку не могли собі дозволити мешканці малогабаритних квартир.

Сьогодні квартири стали просторіше, і з’явилася можливість облаштувати дане приміщення. Власники власних будинків воліють визначати місце вбиральні ще на стадії проектування, так як її наявність звільняє місце в житлових кімнатах, не захаращуючи їх різними шафами.

Простора гардеробна – запорука порядку, кожна річ має своє місце, все на виду, але при цьому акуратно розкладено і розвішано.

Основні принципи планування вбиральні

Кутове плануванняваріант, коли приміщення влаштовується в кутку кімнати. Таке планування застосовується в невеликих приміщеннях, наприклад в спальні.

На схемі гардеробна розташовується зліва від входу. Дана спальня площею 21 кв. м. дозволяє влаштувати досить місткий гардероб площею 3.81 кв. м.

В невеликій спальні площею всього 13.68 кв. м. теж можна влаштувати кутову гардеробну площею трохи більше 2 кв. м., розташувавши при цьому меблі паралельно і перпендикулярно скошеної стіні.

Для кутового приміщення гардеробної можна знайти місце і у вітальні, і в дитячій кімнаті.

П-подібне планування – це кімната прямокутної або квадратної форми в плані, де полички і штанги з речами розташовуються по периметру трьох стін.

П-подібна кімната-гардероб, виділена з приміщення спальні додатковою перегородкою – найбільш зручний варіант планування. В ній достатньо місця для речей, в таке приміщення вхожі мешканці будинку, тут можна розташувати дзеркала, ширми і багато іншого.

Приклад п-образного приміщення з двома входами з поділом на жіночу і чоловічу половини, де кожен розташує свої речі так, як йому це зручно.

Читайте:   Варіанти розташування гардеробної кімнати

Варіант розташування двох окремих гардеробних, що, безсумнівно, позбавить від сварок і взаємних претензій один до одного двох мешканців спальні.

На схемах наведені приклади пристрою гардеробних в спальні, проте аналогічно можна вирішити інтер’єр вітальні або дитячої кімнати.

Лінійне планування – це фактично довгий шафа вздовж однієї із стін приміщення (житлової кімнати або коридору), коли іншого місця для гардероба не знайти.

Але і в цьому випадку при грамотному плануванні і начинки можна знайти місце для більшості речей і предметів побуту.

Виконання проекту гардеробної кімнати

Приступаючи до планування такого важливого в нашому житті приміщення потрібно врахувати безліч моментів:

  • використання кожного сантиметра корисної площі;
  • визначити склад речей і аксесуарів, які ми припускаємо розмістити;
  • врахувати глибину і ширину полиць і ніш для зберігання;
  • розкласти речі по частоті їх використання (нижній, середній і верхній відсіки).

Дизайн гардеробної кімнати залежить від розміру приміщення та обраної системи зберігання. Метало-каркасні конструкції коштують дорожче, але дозволяють варіювати висоту полиць, висувних кошиків і рейлингов, змінюючи їх при необхідності, однак такі системи виглядають дуже технічно.

Гардеробна з полицями і висувними ящиками з ДСП затишніше за рахунок рельєфній фактурі і кольору матеріалу, але в цьому випадку необхідно ретельно продумати місця розташування всіх складових елементів.

Для зберігання дрібних речей (білизна, шкарпетки, хустки, шарфи, шапки, рукавички та ін) краще спорудити висувні ящики на подобу комодных або встановити корзини або пластикові короби.

Одяг, що зберігається на плічках, розвішують на спеціальних штангах, які кріпляться на різній висоті. Штанги для сорочок, блуз, спідниць, піджаків краще розташовувати в два рівня один над одним, відстань між ними 110-120 див.

На висоті 140-180 см кріпимо штанги для суконь, пальто, плащів. Трикотажні легко розтягуються речі краще зберігати на полицях. Відстань між полицями робіть 35-40 см, а глибину 40 див.

Читайте:   Варіанти розташування гардеробної кімнати

Полиці і висувні ящики розташовуйте по одній стіні, а штанги – за іншою, так ви заощадите більше місця для пересування всередині приміщення, адже глибина полиць відрізняється від глибини ніш для штанг. Полиці мають глибину 40-45 см, а ніші для штанг 50-60 см, визначається це шириною плічок і одягом, що зберігається на них.

Якщо ви плануєте зберігати в загальній вбиральні взуття, то для неї треба влаштувати різновисокі полиці для різного виду взуття, глибину визначаємо за розміром взуття.

У приміщенні гардеробної іноді мають і деякі предмети побуту. Можливо, сюди ж потрібно помістити пилосос, тоді для нього необхідно зробити невеликий шафка. Передбачте вузьку вертикальну нішу для прасувальної дошки з невеликою полицею у верхній частині для праски. Дуже зручно не виходячи з гардеробною пропрасувати яку-небудь річ.

У верхній антресольной частини зазвичай зберігається сезонна одяг, ковдри, подушки, все те, чим не користуються щоденно.

Двері в гардероб можна зробити відкриваються або відкотами. Для відкатних дверей спорудити спеціальний короб, щоб полотна дверей не «з’їдали» корисну площу, ні всередині приміщення, ні зовні.

Необхідно продумати систему освітлення, гардеробна повинна бути добре освітлена. Для цього використовуйте поворотні світильники і підсвічування полиць.

Дзеркала корисні і для огляду себе під час переодягання, і для візуального розширення простору. Якщо для дзеркала немає місце, розташуйте його на двері.

Можна передбачити примусову вентиляцію, якщо така можливість є, або встановити в стіні або двері, решітки для вільного доступу повітря в приміщення для провітрювання.

Непогано було б зробити підлогу теплим, в цьому випадку в приміщенні не буде накопичуватися волога.

Гардеробна кімната своїми руками

Визначивши місце вбиральні, обов’язково зробіть план-схему і схему розташування всіх елементів гардеробу.

Читайте:   Варіанти розташування гардеробної кімнати

Стіни приміщення виконайте з металевого або дерев’яного каркаса і обшийте його листами гіпсокартону. Колір стін всередині приміщення краще передбачити світлих відтінків, особливо в гардеробних кімнатах малих розмірів.

Можна зробити гардеробну кімнату з комори, правда, розміри комори в квартирах зазвичай не дуже великі. Але це не повинно стати перешкодою для втілення мрії. Полиці і рейлінги розташуйте по двох сторонах приміщення, максимально використовуючи корисний простір. Невелика гардеробна все ж краще, ніж її повна відсутність.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*