Головна / Сантехніка / Раковина для ванної кімнати: вибираємо і встановлюємо своїми руками

Раковина для ванної кімнати: вибираємо і встановлюємо своїми руками

Сучасне людство намагається зробити своє життя максимально комфортним. Це неодмінною чином стосується побуту. Перетворюючи свій будинок і наповнюючи його останніми новинками техніки, меблів, він стає споживачем високотехнологічних винаходів. Так, у кожному другому будинку можна помітити складні, але компактні пристрої, покликання яких полягає в зручності і комфорт.

Нововведення у виробництві побутової техніки та господарського обладнання не обійшли стороною звичайні раковини для ванної. Тепер, цей атрибут сантехніки набуває нові зовнішні риси і внутрішній устрій. Беручи до уваги великий вибір, пропонований продавцями, купити вподобану раковину стає трохи складніше, ніж, скажімо, 15-20 років тому. Вибираючи потрібний сантехнічний інвентар такого плану, треба керуватись деякими правилами, конструктивними особливостями ванної кімнати і дизайнерськими критеріями.

Раковина – найважливіший атрибут не тільки ванної кімнати, але і щоденної гігієни. На перший погляд, елементарний об’єкт ванної кімнати, але такий важливий в питаннях чистоти. Крім звичайних функцій, що задовольняють гігієнічні вимоги, він несе декоративне призначення, тому вибрати раковину, значить виконати не тільки цікаву, але і важливу справу.

Як вибрати раковину для ванної кімнати

Будова раковин

Раковини відрізняються за формою і розміром. На торгові полиці вони надходять виконаними з фаянсу, чавуну, сталі, емалі, пластмаси. У будові кожного такого виробу існує хрестова частина, що ділить зливний отвір на чотири частини. Саме цей шлях – провідник різного роду абразиву, шматочків їжі та іншого сміття, заповнюють сифон, а після засмічують всю конструкцію.

Магазини сантехнічної і господарської начиння пропонують споживачеві спеціалізовані сіточки, призначення яких запобігти засмічення. Такі решітки вставляються в зливний шлях на раковині, а кількість їх чисток залежить від ступеня накопичення твердих частинок.

Низ  конструкції раковини має патрубок, що знаходиться в сифоні. Тут – місце зосередження різних відходів, що не змиваються під зливним струменем з крану. Сифон вгорі і внизу  обладнаний отворами чищення. Вони закриваються спеціальними заглушками, які фіксуються на болти або за допомогою різьби. За потреби заглушки відкривають для подальшого очищення сифону. Раніше різьблення кріплення змащували тавотом або іншим матеріалом, тепер же, у зв’язку з прогресом технології, цей елемент виготовляють з нержавіючої сталі.

Вибір раковини для ванної

Перш ніж встановити раковину у себе ванній, потрібно правильно вибрати пристрій у відповідності зі своїми побажаннями, інтер’єром ванної та комунікаційними особливостями приміщення.

Як при удосконаленні наявної на ринку сантехніки, так і при монтажі нового зливного проводу установка раковини не завдає клопоту, якщо конструкція трубопроводу продумана і правильно підключена до каналізації. Так, труба вивільнення стоку повинна відповідати вимогам і мати перепад висоти не менше 0,5 см. на кожні 30 см, а вся довжина труби повинна бути не менше 3 м.

Сьогодні всі раковини, що кріпляться на стіну або стійку, є порцеляновими. Причому матеріал обробляється під сантехнічну службу і зветься сантехнічною порцеляною. Існують інші вироби пластмасові і сталеві штамповані. Вони монтуються на стійці, що спирається на весь периметр конструкції. У виборі раковини не можна ігнорувати крани, адже вони повинні купуватися разом з нею. То ж справа йде зі змішувачами, прокладками. Так, можна запобігти не стикування отворів для монтажу крана, звичайно, якщо він не планується кріпитися до стіни.

Читайте:   Як позбутися від цвілі у ванній

Види раковин

Раковина на стійці. Конструкція складається з порожнистої стійки, забезпечує опору для умивальника. Більш того стійка може загородити комунікації труб і підвідних елементів. Тип кріплення раковини – на шурупи до стіни.

Навісні раковини. Раніше такі вироби кріпилися за допомогою кронштейнів з шурупами, але сьогодні конструкція набула інші форми і встановлюється з приховуванням кріплень. Пристрій цього типу раковини дуже надійний і міцний у випадку, якщо є настінне впевнене кріплення. Установка навісний раковини передбачає використання стійки каркасної стіни або монтажної панелі. Причому, щоб виконати останній варіант, потрібно демонтувати старе покриття штукатурки. Для приховування трубопроводу продумують обшивку.

Кутова раковина дозволяє значно заощадити місце у ванній. Вона встановлюється в кутку. Зливну проводку приховують в коробі під раковиною або протягують через пристінний простір.

Утоплена раковина. Тип пристрою також здатний значно заощадити простір, так як встановлюється всередину стіни. Стандартна раковина також може втопитися в опору. Це роблять для того, щоб приховати трубопровід.

Вбудована раковина в більшості випадків монтується в приміщеннях з великою квадратурою. Вона встановлюється на стільницю коробки під раковину, утворюючи таким чином крім умивальника шафку для туалетного приладдя.

Установка раковин різного типу

Перед тим, як встановити раковину у себе в ванній, продумайте план її розташування. Це потрібно для забезпечення достатнього простору близько раковини. Простір повинен мати такі розміри: не менше 80 см по ширині і глибині 70 см. Навісний тип виробу повинен знаходитися на висоті близько 1 м, так як така відстань буде найбільш оптимальною для використання умивальника усіма членами сім’ї. Навісна раковина в установці вимагає гарного стану стін і міцної опори.

Щоб закріпити раковину, необхідна допомога другої пари рук. Потрібно попросити помічника, щоб той підтримав виріб близько стінки опори. Поки він буде це робити, виконайте дії:

 • За допомогою спиртового рівня або куточка перевірте симетрію і намітьте площину, в якій буде пролягати основа раковини.
 • Розмітьте на стіні кріпильні отвори.
 • Просвердліть отвори свердлом по каменю і вставте дюбелі.
 • З допомогою вкручених болтів прикріпіть раковину до стіни.

Як вибрати раковину для ванної кімнати

Щоб закріпити раковину зі стійкою, додайте стійку в обраній галузі і поставте саму раковину. Відзначте отвори під кріплення. Далі проведіть установку, як у прикладі вище.

Порада: при підключенні раковини зі стійкою, слід прокласти трубопровід ззаду і прикріпити її до стінки за допомогою шурупів. Деякі майстри в якості кріплення використовують затискачі або силіконовий герметик. Стійка угвинчується в підлогу.

Раковини з штампованого металу встановлюються аналогічно іншим видам. Тільки коли буде ставиться кран, на хвостовик раковини надівається спеціальна потовщена шайба. Саме вона закриває корпус. У продаж штамповані раковини випускаються з гумовою прокладкою, мета якої герметизувати з’єднання.

Як вибрати раковину для ванної кімнати

Вбудована раковина продається разом з трафареткой під місця кріплень в стільниці. Щоб зробити фіксацію, потрібно нанести на краю вироба герметичний засіб і зміцнити елементами кріплення.

Установка сифона і вивід туб

 • Провести установку зливу в дно раковини. Використовуйте шайби або силіконову мастику. Таким чином ви отримаєте міцний стик.
 • Переконатися в стикуванні прорізи зливу і переливу.
 • Провести фіксацію притискної гайки, що знаходиться внизу тіла раковини.

Затягувати гайки потрібно довгогубцями, паралельно утримуючи на місці злив за ґрати.

Читайте:   Водопровідні труби: які краще встановити?

При наявності комплектованного сифона з’являється можливість зробити підгонку під стару трубу. Якщо ви хочете встановити трубу водовідведення з діаметром 3,2 см, в стінці зробіть поглиблення під кріплення корончастим свердлом для каменю. Труба прокладається, нахиляючись на 0,6 см через кожні 30 см таким чином, щоб її кінець був над лійкою стояка зовнішньої каналізації. Трубу слід фіксувати затискачами-хомутами до стіни.

Як вибрати раковину для ванної кімнати

Крани для раковини

Крани для раковини різняться за механізмами будови і бувають:

 • З висувним шпинделем.
 • З невисувним шпинделем.
 • З керамічними дошками.

Перший кран має другу назву – шток. Механізм виробу містить прокладку на кінці, що піднімається при випуску води. Такий пристрій дозволить крану прослужити довго і надійно.

Другий вид – кран з невисувним шпинделем. В теорії установка таких кранів робота не клопітка, чого не скажеш про першого представника. Все тому, що їх прокладка-герметик більш міцна і зносостійка. Вона менше зношується, але різьба шпинделя досить слабка і нездатна протистояти часу і частій експлуатації. Завдяки цьому з’являється ймовірність зриву співвісності.

В комплекті третього виду продаються шліфовані кільця з кераміки, які замінюють прокладку. Одне кільце закріплено стаціонарно, друге здійснює обертання відносно першого. Перекриття отворів дозволяє регулювати напір.

Механізм крана з керамічними дисками досить зносостійкий, так як відкладення солей і твердого абразиву не можуть потрапити в тонкий зазор дисків. Якщо засмічення відбулося, виправити ситуацію можна змінивши голівку і прокладку з низу.

Встановлення крана на раковину

Щоб з’єднати кран з тілом раковини, потрібно виконати такі дії:

 • Надягніть на хвостовик крана гнучку шайбу.
 • Нагвинтити гайку.
 • Встановіть кран.
 • Відрегулюйте тяги.
 • Прикріпіть кран силіконовим герметиком.

Порада: для раковин краще вибирати запірні крани, так як вони полегшують обслуговування, а використання гнучкого шлангу спростить підключення.

При установці разом з краном краще використовувати труби з пластику або міді з діаметром 1,5 см. Вони з’єднуються за допомогою змикаючих перехідників. Як показує практика, використання коротких відрізків гнучких трубок з гофри полегшує роботу, так як вони піддатливі, легко гнуться, дозволяючи зрівняти будь-яке стикування осей підвідних труб і хвостовика крана.

Кожна трубка з одного кінця має з’єднувальний перехідник, з іншого – капілярну або компресійну спайку.

Для установки крана слід під’єднати труби з гофри до хвостовика крану і зафіксувати вручну. Потім додати нову трубку розведення до гофрованих трубок і виконати паяну або компресійну спайку. За допомогою колінчастого ключа затягнути з’єднані перехідники і перевірити наявність протікання.

Порада: якщо ви виявили підтікання на паяному з’єднанні, потрібно припинити доступ води, злити її і зачистити спайку, застосовуючи дротяну мочалку. На зачищений елемент нанесіть флюс.

Як вибрати раковину для ванної кімнати

Чистка засмічення

Щоб підтримувати раковину в гарному робочому стані, потрібно попереджати її засмічення шляхом щотижневого чищення. Здебільшого це застосовується до раковин кухонь, в нашому випадку, виріб знаходиться у ванній, і чистити його можна по необхідності, так як максимум що сюди може потрапити – це елементи волосся.

Порада: Якщо засмітилася раковина, візьміть вантуз – гумовий поршень, закріплений на дерев’яному або пластмасовому ручнику.

Прочищення раковини виконується у такому порядку:

 • Вантузом закривається зливний шлях шляхом щільного притискання.
 • В раковину заливається невелику кількість води. Рідинний шар повинен бути 10-15 см.
 • Вантуз піднімається над водою і швидким рухом опускається над зливним отвором. Таким чином інструмент захоплює воду з повітрям і тиском викидає їх в сифон разом з обуреними твердими частинками і сміттям, що заважає нормальному стоку води. В результаті засмічення провалюється в каналізаційний стояк. Час чищення раковини залежить від ступеня забур’яненості, але в частих випадках на це йде близько 2 хвилин.
Читайте:   Установка акрилової ванни своїми руками

За таким принципом можна почистити засмічену ванну. Але є один нюанс – перед роботою слід закрити верхній отвір переливу води. Це можна зробити шматком тканини або долонею.

Як вибрати раковину для ванної кімнати

Догляд за раковиною

Щоб економити водні ресурси, важливо стежити за з’єднанням бачка і труби змиву. Нерідко у стику цих деталей спостерігається протікання, а це неодмінно позначається на появі грибків і плісняви. Більш того протікання можуть призвести до гниття дерев’яних конструкцій. Уникнути цього можна шляхом регулярної перевірки труб і з’єднань на наявність дефектів.

Відновити цілісність емалі раковини можна з допомогою спеціальних готових складів, клею БФ-2 і сухих цинковихї білил. Останні перед нанесенням замішують разом із клеєм БФ-2 і зафарбовують пошкоджене місце пензлем. Кількість шарів від 2 до 4, причому інтервал часу між нанесеннями повинен коливатися від одного до півтора годин.

Щоб відновлення раковини було успішним, перед роботами потрібно видалити всі забруднення і іржаві сліди. Після цього місце витирається ганчіркою, промивається бензиновим розчином і знову затирається насухо. Реставрируємий виріб попередньо підігрівають до 20 градусів.

Раковину, як і інше сантехнічне домашнє начиння потрібно щодня мити. В якості миючого засобу використовується мило або спеціальний засіб для догляду за сантехнікою. Після мильної обробки виробу обполіскують чистою водою і насухо витираються. Раковину завжди обмивають водою з температурою від 30 до 60 градусів, ванну – холодною. Все тому, що в гарячій воді міститься чимало розчиненої солі, яка у підігрітому стані відкладається на емалі, утворюючи таким чином жорсткість.

Порада: Не слід вимивати раковину, чергуючи холодну воду з гарячою, так як від перепадів температури матеріал, з якого вона зроблена, розширюється, і емаль тріскається.

Накопичений на поверхні сантехніки бруд потрібно вимивати за допомогою мила, спеціальних порошків, паст, реактивної рідиною, але ні в якому разі не шліфувати – це подряпає і зруйнує емаль.

Демонтаж раковини

Якщо з’явилася потреба використання старих труб, слід відвернути кріплення хвостовика головок крану і від’єднати сифон з відвідними трубами. Також можна прибрати труби підведення і відведення пилою там, де під’єднання нових труб буде менш проблематичним і зручним.

Якщо п’єдестал раковини пригвинчений до підлоги шурупами або іншим подібним кріпленням, відгвинтіть його і зніміть раковину. Якщо сантехніка служила вірою і правдою довгий час, на її кріпленні можуть бути наліт іржі або корозії. В цьому випадку виріб доведеться відламувати через труднощі у демонтажі.

Висновок

Мало зробити правильний вибір раковини собі в ванну, так як безумовно потрібно орієнтуватися в її установці. Грамотний монтаж конструкції неодмінно запобігає протіканню води, залив сусідів знизу і майбутні засмічення. Для коректної роботи сантехніки обов’язково перевірте наявність всіх комплектуючих елементів раковини, адже елементарна відсутність прокладки на сифоні може неодмінно створити проблеми з підведенням води і роботою всієї системи. Будьте уважні, керуйтеся запропонованою статтею, і робота принесе не тільки користь сім’ї, але і досвід обслуговування такого сантехнічного обладнання, як раковина.

Відео про те як вибрати раковину для ванної кімнати:Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*