Головна / Опалення / Решітки на радіатори

Решітки на радіатори

Радіатори опалення не завжди гармонійно вписуються в інтер’єр приміщення, особливо це стосується старих чавунних батарей. Навіть сучасні опалювальні прилади, мають естетичний вигляд, виглядають відокремлено в кімнаті, стилізованої під класику або кантрі. Щоб приховати радіатор, який порушує дизайн приміщення, використовують декоративні решітки або екрани.

Решетки на радиаторы

Купуючи таку конструкцію, не варто забувати, що основна функція батарей – це обігрів приміщення і решітки на радіатори не повинні бути перешкодою для нормального теплообміну. У продажу представлений широкий вибір таких виробів, щоб підібрати правильні решітки необхідно розуміти принцип дії радіаторів опалення.

Решетки на радиаторы

Вимоги, що пред’являються до решіток і екранів

Принцип роботи радіаторів заснований на конвекційному руху потоків повітря і інфрачервоному тепловому випромінюванні. Конвекційні потоки утворюються при зіткненні повітря з радіатором і спрямовуються вгору, а теплове випромінювання виходити перпендикулярно від нагрітої поверхні батареї і обігріває простір перед собою. При цьому 60% теплової енергії припадає на випромінювання, а 40% на природний рух конвекційних потоків.

Решетки на радиаторы

Вибираючи решітки на радіатори, необхідно звернути увагу на наступні моменти:

  • Декоративна конструкція повинна забезпечувати вільну циркуляцію теплого повітря і проходження прямого теплового випромінювання від радіатора. Для цього виріб повинен мати передню панель з прорізами не менше 50% від загальної площі, і не закриту верхню горизонтальну поверхню.
  • Темна внутрішня поверхня решітки на радіатор забезпечує краще поглинання тепла і його передачу. Колір зовнішньої поверхні не впливає на ефективність опалення, його підбирають залежно від дизайну приміщення.
  • Конвекційні потоки теплого повітря, які створюються радіатором, тягнуть за собою частинки пилу, що неминуче призведе до накопичення бруду на поверхні решітки. Матеріал декору повинен легко піддаватися чищенню, в тому числі і із застосуванням миючих засобів.
  • Крім декоративного призначення, решітка виконує і захисну функцію, закриваючи кути і ребра батарей опалення. Особливо це актуально, якщо в будинку є маленькі діти. Виріб не повинен мати гострих виступаючих частин, які можуть служити джерелом небезпеки.
Читайте:   Вертикальні радіатори опалення

Решетки на радиаторы

Багато покупців роблять типові помилки, звертаючи увагу в першу чергу на зовнішній вигляд решітки для радіатора. Наприклад, суцільна панель з дрібними отворами внизу і вгорі не зможе забезпечити вільну циркуляцію теплого повітря, незважаючи на те, що зсередини вона буде затонована в темний колір. Для обігріву приміщення буде потрібно велика кількість тепла, що в результаті призведе до підвищення витрат на оплату енергоносія.

Решетки на радиаторы

Не кращим варіантом буде й дерев’яна решітка радіатора опалення у вигляді короба з прорізами з планок на передній панелі, що закриває прилад з усіх боків. Вона буде пропускати тільки теплове випромінювання і перешкоджати конвекційним потокам, що перекриває холодне повітря від вікна. В інтер’єрі дерев’яна конструкція виглядає непогано, до того ж на верхню поверхню можна поставити квіти, але, з точки зору ефективності, вона залишає бажати кращого.

Решетки на радиаторы

Оптимальним варіантом решітки на радіатор опалення буде конструкція з розташованими у верхній частині отворами або щілинами достатньої площі для направлення нагрітого повітря вгору, що забезпечить відсікання холодних потоків від віконного отвору.

Решетки на радиаторы

Ефективність обігріву допоможе збільшити аеродинамічний козирок, встановлений під підвіконням. Він являє собою вузьку металеву або картонну смугу, що перешкоджає скупченню теплого повітря зверху батареї. Ще одне вдале доповнення – тепловий інжектор у вигляді двох спрямованих лопатей зверху решітки. Справа в тому, що в проміжку між екраном і радіатором накопичується частина нагрітого повітря. Тепловий інжектор збирає накопичене повітря і направляє його потужним потоком у бік приміщення.

Решетки на радиаторы

Конструктивні особливості решіток

Визначальним параметрами при виборі конструкції решітки є розміри радіатора і його положення в отворі стіни. В основному батареї розташовують у ніші під вікном, верхньою частиною якої служить підвіконня.

Решетки на радиаторы

Розрізняють кілька основних конструкцій для декорування радіаторів:

  • Решітка для радіатора у вигляді короба повністю закриває не тільки батарею, але і труби опалення, підведені до неї.
  • Навісні решітки з кришкою використовують для декорування радіаторів, які виступають з-під підвіконня або розташованих на рівній стіні.
  • Навісні решітки без кришки призначені для батарей, верх яких повністю прихований підвіконням.
  • Плоскі екрани використовують для закриття опалювальних приладів, утоплених в ніші.
Читайте:   Декоративні решітки на радіатори опалення

Вибираючи решітки на радіатори з кришкою, слід враховувати, що для нормальної конвекції їх верхня частина повинна виступати з-під підвіконня на 2/3 своєї глибини.

Решетки на радиаторы

Металеві решітки

Такі решітки являють собою перфорований металевий лист, з отворами у вигляді будь-якого малюнка. Метал має чудову тепловіддачу, і елегантно виглядає в будь-якому інтер’єрі. Існують різновиди з металевим каркасом, всередині якого натягнута сітка з отворами різної форми і величини. Крім зовні простих моделей виготовляються грати з покриттям, що імітує різні фактури дерева і комбіновані панелі, в яких, крім металу, використовуються інші матеріали.

Решетки на радиаторы

Лакофарбове покриття на металевій решітці наноситься методом порошкового напилення, яке не вицвітає і надійно оберігає метал від корозії та дрібних механічних пошкоджень у вигляді подряпин. У разі зміни дизайну приміщення ґрати можна перефарбувати.

Решетки на радиаторы

Вироби з металу легко монтуються, мають доступну ціну і широкий вибір моделей. Вони заслужено користуються популярністю у власників заміських будинків, так і у квартир. Виготовити самостійно металеву решітку для радіатора буде проблематично – краще придбати вже готовий виріб. Можна замовити панель за індивідуальними розмірами, якщо стандартні вироби не підходять через ексклюзивні форми радіатора або його незвичайного місця установки.

Решетки на радиаторы

Решітки з ПВХ

Решітки на радіатори з полівінілхлориду можуть бути виготовлені повністю з ПВХ або мати сталевий каркас. По теплопровідності цей матеріал значно поступається металу, тому більша частина теплового випромінювання буде перекриватися, що відповідно призведе до збільшення вартості обігріву.

Решетки на радиаторы

ПВХ добре витримує високі температури і не виділяє при цьому токсичних речовин, виняток становлять тільки дешеві види пластику. Грати досить довго зберігають естетичний зовнішній вигляд і можуть мати різноманітну форму і забарвлення, що імітує природні матеріали. Екрани з полівінілхлориду відносяться до бюджетної категорії – у порівнянні з виробами з інших матеріалів в них найнижча вартість. Недоліком пластикових панелей є їх низька міцність, що обов’язково слід врахувати при установці в дитячій кімнаті.

Читайте:   Біметалеві батареї опалення: огляд, вибір, характеристики

Дерев’яні решітки

Деревина – природний матеріал, що створює в приміщенні особливий комфорт. Саме тому дерев’яні решітки на радіатори користуються великою популярністю. Крім цього, дерево – екологічно чистий матеріал і ніколи не заподіє шкоди мешканцям будинку. Якісно оброблене і затоноване дерево гармонійно вписується в будь-який дизайн приміщення, оскільки решітки можуть бути виконані в різних архітектурних стилях. Вартість таких виробів досить висока, особливо якщо вони виготовлені на замовлення з урахуванням індивідуальних побажань замовника.

Решетки на радиаторы

В якості матеріалу використовують різні породи деревини, що і є визначальним чинником вартості решіток. Для зниження сприйнятливості дерева до перепадів температури, готові вироби покривають лаком в декілька шарів.

Решетки на радиаторы

Більш дешевою альтернативою решіток, виготовлені повністю з дерева, є екрани з дерев’яною рамою і вставкою з МДФ. Деревоволокнисті плити володіють хорошою теплопровідністю і спокійно переносять коливання температури. Широкий асортимент забарвлень і вирізаних візерунків дозволяє підібрати решітки з МДФ під будь-який інтер’єр приміщення.

Решетки на радиаторы

Скляні екрани

Скло вважається крихким матеріалом, але в цьому випадку це зовсім не так. Для виготовлення екранів використовується високоміцне загартоване скло товщиною 6-8 мм, пошкодити яке навіть спеціально проблематично.

Решетки на радиаторы

Зазвичай скляний екран виглядає як суцільна панель, закріплена на стіні. Вона повністю прикриває радіатор спереду, перешкоджаючи тепловому випромінюванню. Зверху і знизу залишається простір для вільного руху конвекційних потоків.

Скло може бути прозоре, напівпрозоре або матове різноманітних відтінків. Також існує можливість нанесення під замовлення малюнків та фотографій методом термодруку, що дозволяє вписати скляний екран на радіатор в будь-який інтер’єр будинку.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*