Головна / Вікна / Скління балкона пластиковими вікнами

Скління балкона пластиковими вікнами

Скління балкона пластиковими вікнами

Вивчення технічних описів різних віконних систем дозволить правильно підібрати потрібний варіант. Займаючись самостійним встановленням конструкції, варто звернути увагу на часто повторювані помилки. Опубліковані рекомендації допоможуть виконати роботу швидко і правильно.

Причини і способи скління

Спочатку слід визначитися з призначенням балконного простору. Це вплине на вибір типу пластикового вікна. Іноді метою є зробити більш теплим повітряний зазор між стінками балкону та кімнати. Така «теплова подушка» допоможе підняти температуру прилеглого до балкону житлового приміщення.

Задумка розширення житлового простору потребує спеціального підбору товщини скла для балкона і профілю рами. Потрібно подбати про гарну теплової ізоляції і забезпечити герметизацію отриманого простору.Практикується засклення балконів пластиковими вікнами для створення окремої кімнати. Додаткове місце для відпочинку, роботи або дитячого дозвілля має захищати від опадів, сильних вітрів і морозу.

При цьому вологість повинна відповідати необхідному рівню і стовпчик термометра збігатися з кімнатним рівнем. У цьому випадку виконується ряд підготовчих заходів щодо організації простору балкону. Будь-яка конструкція стане перешкодою задуванню сильного вітру, попаданню опадів і холодного повітря з вулиці. Але кожен вид відрізняється експлуатаційними характеристиками, зручністю використання і довгостроковістю.

Всі описані способи установки вікон з металопластиковими рамами поділяються на такі види:

  • скління теплого виду;
  • скління холодного виду;
  • безрамна установка.

Зробивши свій вибір, потрібно уважно вивчити правила монтажу в різних умовах. Це стане ще однією підказкою для правильного вирішення. Якщо ж ви не впевнені, що зможете провести скління балкону самостійно, то краще поручити цю справу спеціалізованій компанії, наприклад «Вікна Онлайн» https://www.viknaonline.com.ua/balcony.

Вибираємо блоки

Віконні рами відрізняються матеріалами виготовлення. Найбільш поширені – металопластикові вироби. Середньою ціною відрізняється оцинкований сталевий матеріал. На більш високому щаблі знаходяться алюмінієві профілі. Враховувати потрібно гарантовану відсутність іржі з часом.

Читайте:   Енергозберігаючі Вікна: Оптимальне рішення енергозаощадження

Будова профілю заснована на повітряних камерах. Потрібно не менше 3 таких внутрішніх отворів. А для скла досить і 2 камери. Ці завоздушені зони разом з 3 стеклами досить захистять від шуму і холоду.

Але для великих панорамних вікон рекомендується вибирати однокамерне засклення. Будь-які конструкції скління балконів пластиковими багатокамерними вікнами спричинять додаткове навантаження на всю навісну систему. Виникне небезпека нестійкості і випадання рами.

При склінні балконів на верхніх поверхах потрібно враховувати постійний вплив вітрів. У цих випадках не рекомендується встановлювати важкі та об’ємні конструкції в силу можливих механічних впливів на фурнітуру.

Підготовка для скління

Порядок дій буде таким:

  1. Спочатку прибирають стару раму. Не допускається силовий вплив на стіни і плити балкону. Демонтаж потрібно виробляти акуратним способом.
  2. Усі поверхні, які будуть задіяні в установці, потрібно ретельно перевірить на предмет цілісності. Відколи й тріщини обробляються і бетонуються.
  3. Зовнішня плита повинна бути добре укріплена.
Посилення конструкції перил

Посилення конструкції перил

Не варто вибивати перила і каркас балконної конструкції для монтажу сендвіч-панелей. Регулярний рух кватирок буде супроводжуватися вібрацією. Це спричинить деформацію панорамної установки і руйнування основи балкона.

Безпосередньо установка

Роботу починають з монтажу верхнього захисного козирка. Для цього використовують будівельні дюбеля. Також встановлюються анкера для кращої фіксації рами. У зібраної конструкції велика частка ваги належить стеклам. Щоб легше було піднімати і виставляти раму, бажано вийняти пакети до початку робіт.

Фіксуючі вузькі планки по периметру вікна підчіплюються тонким міцним предметом (викруткою) і знімаються. Потім обережно виймається скло. Залишається порожня рама, яка стає значно легшою.

До верхньої площині огороджуючих перил раму кріплять саморізами до стін — анкерами. Стики зі стінами заливаються монтажною піною. Оскільки задіяно кілька рам, то з’єднання між ними потрібно обробити герметиком і зафіксувати спеціальною планкою.

Якщо рама по ширині вужча чим перила, то вся конструкція зсувається до внутрішнього краю. Це виключить можливість появи вологи і наростання скоринки льоду під вікном – там як раз буде розташований утеплювач.
Читайте:   Вікна в майбутнє: все про «розумні» мансардні вікна

Лінійкою рівнем встановлена рама виставляється в рівне вертикальне положення. Якщо дотичні площини нерівні, то слід підкласти балансуючі бруски.

Небажане розташування рами

Небажане розташування рами відносно ширину перил

Правильно виставлену конструкцію починають закріплювати дюбелями по верху і бічним сторонам. Понизу в рамі свердлять отвори і стикують з бетонною огорожею анкерами, а з металевим – саморізами. На нижню довгу сторону профілю монтують відлив. Остаточно перевіряють відповідність вертикальному положенню всього виробу.

Заливають піною лінію стику в нижній частині. На зовнішній стороні монтують нащільники і повністю фіксують пінним розчином. Цієї суміші повинно бути в достатній кількості, щоб не порушити теплоізоляцію.На фінішному етапі навішують кватирки і вставляють на місце вийняте заздалегідь скло. Працювати слід в щільних рукавичках, щоб не порізати руки об краї пакетів.

Про фінальний етап робіт свідчить монтаж підвіконня. В цьому випадку використовують саморізи. Потім займаються відкосами і вішають жалюзі на вікна. Обов’язково потрібно відрегулювати всі петлі кватирок і замки фурнітури. Вікна повинні легко рухатися і закриватися.

Способи скління

Закривають склом навісні елементи житлових будинків наступними способами:

  1. «Теплим» – оптимальне рішення для утеплення і шумоізоляції приміщення. Можна встановлювати скло будь-якої камерності. Це забезпечить комфортну температуру всередині простору балкону. Характеризується тривалим терміном експлуатації.
  2. «Холодним» — економія на кількість стекол не забезпечує збереження тепла, але захищає від звуків з вулиці і вітру. Відрізняється доступною вартістю і високою пропускною здатністю для сонячного світла. В основному використовується розсувна система профілів. Це допомагає заощадити простір маленьких балконів.

Повністю герметична рама створить підґрунтя для появи конденсату на вікнах і стінах приміщення. Результатом стає поява пліснявого нальоту на рамі і по кутах. У цьому випадку потрібно подбати про наявність природної вентиляції.

Результат правильно виконаних робіт

Результат правильно виконаних робіт

Щоб балконний простір виглядав затишно і комфортно, всі види монтажних робіт по склінню потрібно виконувати згідно з правилами. Тоді отриманий результат задовольнить господарів, а конструкція прослужить багато років.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*