Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Все на своїх місцях: вибираємо набір інструментів для дому

Все на своїх місцях: вибираємо набір інструментів для дому

Все на своих местах: выбираем набор инструментов для дома

Набори інструментів володіють масою достоїнств. В них кожна викрутка або молоток знаходяться на своєму раз і назавжди визначеному місці, і їх не треба довго шукати. СуперДом розповість, як вибрати ідеальний набір інструментів для дому.

Інструменти для будинку: різновиди наборів

Видів наборів інструментів існує безліч. При цьому можуть абсолютно не перетинатися два спеціалізовані комплекти, наприклад, для сантехніка або радиомонтажника. Проте навіть самий повний набір навряд чи задовольнить запити майстра.

Тому не слід нехтувати ні готовими комплектами, ні продаються окремо інструментами. Доцільно придбати певний базовий набір і по мірі необхідності доповнювати його.

Універсальний набір інструментів

Зазвичай в них входять плоскогубці, кусачки, молоток, викрутки, гайкові ключі і свердла.

Окрасою колекції може бути електродриль, перфоратор або акумуляторний шуруповерт.

Спеціалізовані набори

Наприклад, в комплект інструментів для сантехнічних робіт включені трубні ключі і різьбонарізні пристосування.

В набір для електромонтажника входять пристрої, що полегшують зачищення проводів і роботу з дрібним кріпленням. Це можуть бути ножі, ножиці, інструменти для початкової установки гвинтів, викрутки різних розмірів. Важлива складова – індикаторна викрутка і тестер. Все це може розміщуватися не в кейсі, а в сумці, яку легко закинути на плече або підвісити на пояс.

Все на своих местах: выбираем набор инструментов для дома

Інші набори легко розмістити в кишені, особливо якщо вони призначені для дуже малих гвинтів і гайок побутової техніки. Комплекти викруток і ключів, ножі, ножиці, надфілі, свердла – все це можна компактно розкласти в маленькі футляри або рукоятки великих інструментів.

Набори для автолюбителів легко відрізнити від будь-яких інших за кількістю вхідних в них гайкових ключів (торцевих, ріжкових, шестигранних). Не забуті і викрутки. Для полегшення роботи з важкодоступними гайками передбачені подовжувачі.

Все на своих местах: выбираем набор инструментов для дома

В комплект для ремонту електроніки обов’язково входять викрутки різного розміру і з жалами різної форми, паяльники, припой і каніфоль, коробки або бокси для дрібних деталей, пасатижі і кусачки, пристосування для оброблення кабелю, щипці, затискачі.

Читайте:   Тракторы Massey Ferguson: функциональность, надежность и комфорт

Ручний інструмент: комплект садівника

Зазвичай садівники самостійно формують свій набір в залежності від роботи на ділянці, але в продажі доступні і готові комплекти.

Для основних робіт, які пов’язані зі збиранням, обрізанням, посадкою і підготовкою саду, основний ручний інструмент – секатор, гілкоріз, посадковий інвентар.

Секатори необхідні для обрізки гілок до 2,5 см, сучкорізи – при діаметрі від 2,5 до 5 см. Для обрізки живих гілок застосовують площинні секатори та сучкорізи, для сухих – контактні.

Найважливіше в цих інструментах – гострота та міцність лез. Чим вони гостріше, тим чистіше зріз. Зручність роботи багато в чому залежить від конструкції та матеріалу ручок.

Для догляду за розсадою та саджанцями необхідні маленькі посадочні інструменти: широкий і вузький совки з мірною шкалою для пересадки розсади, вилка для акуратної висадки рослин з грунту (щоб не пошкодити коріння).

Все на своих местах: выбираем набор инструментов для дома

Самі практичні і зручні – садові інструменти з наконечниками з високовуглецевої сталі з покриттям або з нержавіючої сталі. Ручки краще вибирати з легкого гладкого пластику або з каучуку, завдяки якому інструмент не ковзає в руці і не гниє, на відміну від дерева.

Зручні ручки, покриті шаром пористої гуми, що не дозволяє інструменту ковзати в руці.

Кращий набір інструментів для дому: чим добре набір цільового призначення

Нерідко можна зустріти і спеціалізовані набори з інструментом тільки одного виду. Скажімо, набір викруток і більше нічого. І там будуть представлені всі види викруток – довгі і короткі, товсті і тонкі, широкі і вузькі, зі шліцами всіляких форм. Інші набори налічують до трьох десятків тільки викруток або гайкових ключів.

Але є комплекти, які складаються лише з двох предметів. Наприклад, красиво упаковані два молотка вагою 200 і 400 г або складається з трьох предметів набір губцевого інструменту (плоскогубці, кусачки бічні, гостроносі плоскогубці).

Крім звичайних наборів, є і спеціальні подарункові комплекти. Вони не відрізняються ні номенклатурою, ні якістю, однак їх візуальне оформлення більш привабливо, що, звичайно ж, відразу підвищує їх вартість на 20-25 %.

Читайте:   Какое оборудование необходимо для проведения газовой сварки?

Спеціалізований набір викруток або гайкових ключів з безліччю варіантів різних насадок – мрія будь-якого майстра. Але все ж це, скоріше розширене доповнення до універсального комплекту для різних робіт.

Все на своих местах: выбираем набор инструментов для дома

Набори витратного матеріалу

Ще один варіант – кейси, органайзери або контейнери з переліком витратних матеріалів, наприклад, набір знімних насадок для викрутки. Такі комплекти можуть використовуватися як доповнення до існуючого інструменту або являти собою окрему робочу одиницю.

Якщо набір купується як самостійна одиниця, можна звернути увагу, наприклад, на механічну або ручну акумуляторну реверсивну викрутку та комплект під неї (викруткові біти, гайкові насадки, свердла, магнітні тримачі тощо).

Тут є сенс розглядати комплекти з найбільшим асортиментом різноманітних за типом, розміром і застосування аксесуарів. Спеціальний кейс в даному випадку запобіжить втрату «дрібниць» і пошуки зниклих біт і насадок.

Якщо набір купується для роботи з вже існуючим інструментом (дрилем, шуруповертом тощо), є сенс розглядати аналогічний комплект тільки з витратними матеріалами.

Знаючи плановане напрямок робіт, можна зупинитися на спеціалізованому наборі (наприклад, комплекті для завертання з 10 біт і магнітного утримувача для шуруповерта).

В такому випадку треба звертати увагу не на різноманітність аксесуарів, а на функціональність і довговічність.

Все на своих местах: выбираем набор инструментов для дома

Як вибрати ящик для інструментів?

При наявності достатньої кількості інструментів можна купувати не готовий набір, а практичний ящик, спеціально розроблений для потреб майстрів. Вибираючи подібне виріб, потрібно враховувати специфіку його використання.

Конструкція та розмір

Корпус невеликого кейса для інструментів повинен бути стійким до механічних впливів, а всередині – пристосований до інструменту: важливо наявність на стінках тримачів для ключів та викруток. У більшості випадків такі портфелі мають один загальний відсік і розраховані для невеликої кількості ручного інструменту і одного механічного – дрилі, лобзика, болгарки.

Цей варіант підійде для починаючого майстра, який не має великого «приданого». Втім, зручний кейс буде і для досвідченого будівельника, адже часто потрібно захопити з собою лише декілька інструментів.

Коли ж інвентарю багато, варто звернути увагу на спеціальні контейнери для інструменту. Частіше він являє собою прямокутний ящик з міцно з’єднаних стінок і дна. Всередині конструкції розміщені вертикальні зонирующие стінки. Закривається він кришкою з ручкою для перенесення і фіксаторами-засувками, кріпляться до стінок.

Читайте:   Покупаем мотоблок: как сделать правильный выбор

Крім вертикального поділу скриньки використовують і горизонтальне. Такий контейнер нагадує кілька коробок цукерок, встановлених один на одного. Конструкцію легко розібрати, у кожному відділенні є зони певної форми – від маленького відділення для кернера до великого – для дрилі.

Часто в контейнерах є закриваються скриньки для дрібниць – гайок, шурупів. Їх розміщують у верхній кришці або бічних стінках.

Все на своих местах: выбираем набор инструментов для дома

Деякі контейнери містять окремий блок типу «портфель», який призначений для перенесення невеликої кількості інструментів. Якщо взяти потрібно відразу багато інструментів, варто віддати перевагу моделям з коліщатками.

Якщо бокс використовують час від часу і тільки для перенесення, можна розглянути варіант конструкції зі складними стінками. Такий контейнер зазвичай хисткий, але і не займає багато місця.

Ящики і кейси для інструментів зручно розміщувати на спеціальних стелажах.

Все на своих местах: выбираем набор инструментов для дома

Матеріал

Ящики для інструментів, як правило, виготовляють з дерева, металу і пластика. Два останніх іноді використовують разом.

З дерева роблять прямокутні ящики з двома-трьома відсіками, без кришки і з ручкою на всю довжину корпусу. Втім, якщо є що зберігати, то й самому такий ящик зробити не проблема. Головне – захистити дерево від вологи і комах допомогою просочень і лаків.

Метал – безсумнівно, запорука міцності і довговічності. Популярний у виробників алюміній хороший своєю легкістю. Сталь важче, але при цьому і міцніше. При виборі варто звертати увагу на захист від корозії. Це може бути оцинковка або фарба. Крім того, не зайвим буде перевірити корпус на наявність сколів.

Все на своих местах: выбираем набор инструментов для дома

Пластикові контейнери найбільш популярні. Будучи легкими і міцними, вони гармонійно поєднують в собі характеристики ціни і якості.

Все на своих местах: выбираем набор инструментов для дома

Вибираючи пластиковий ящик, потрібно перевірити корпус на вигин – достатньо міцні та гнучкі стінки, не тріснуть вони під натиском, і переконатися, що пластик не видає неприємного запаху, характерного для неякісної продукції.

Крім того, потрібно дізнатися мінімальні і максимальні температури, допустимі для експлуатації.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*