Головна / Підлога / Укладання паркетної дошки на фанеру

Укладання паркетної дошки на фанеру

При укладанні підлогового покриття хочеться, щоб воно не тільки виглядало добре, але і прослужило як можна довше. Особливо це стосується паркету. Його вартість досить висока, щоб змінювати його кожні кілька років. Саме тому краще, щоб здійснювалося укладання паркетної дошки на фанеру. Але яка найкраще підходить для цих цілей і як підготувати основу? Про це піде мова в статті.

Укладання паркетної дошки на фанеру

Чому потрібна фанера

Насправді, в укладанні настилу на фанеру немає нічого не звичайного. На неї настилають не тільки паркетну дошку, але ламінат, лінолеум і навіть кахельну плитку. Пояснюється такий підхід необхідністю ідеально рівної основи під паркетним настилом. Для пакетної дошки він не повинен перевищувати 2% на погонний метр. Але це не єдина причина. Паркетна дошка дуже чутлива до перепаду вологості. Фанера дозволяє забезпечити суху підкладку, яка не призведе до деформації паркетної дошки. В деяких випадках допускається монтаж паркетної дошки безпосередньо на бетонну підлогу. Але це має бути наливне покриття з гідроізоляцією.

Укладання паркетної дошки на фанеру

До початку будь-яких робіт з укладання паркетної дошки, необхідно оцінити реальну вологість в приміщенні. Для цих цілей можна скористатися спеціальним приладом. Якщо його немає, тоді можна поступити простіше. Необхідно застелити бетонну стяжку звичайною щільною будівельною плівкою. У такому положенні її необхідно залишити мінімум на добу. По закінченні часу необхідно оцінити стан клейонки та підлоги. У разі появи на плівці конденсату, а на стягуванні мокрих плям, навіть при ідеальній стяжці доведеться подбати про заснування з фанери під паркетну дошку.

Укладання основи

Укладання паркетної дошки на фанеру

У фанери є велика кількість переваг, завдяки яким вона не втрачає своєї актуальності в будівельній сфері. Вона виготовляється з натуральної деревини з використанням стабілізуючих компонентів. Не будь-яка фанера під паркетну дошку буде хорошим варіантом. До уваги необхідно брати:

  • товщину;
  • розмір листа;
  • стійкість до вологи.

Під паркет слід використовувати листи фанери, товщина яких не менше 10 мм. Тільки в цьому випадку можна буде говорити про необхідну міцность основи, яка не дасть прогинатися паркетній дошці. Щодо розміру листа фанери під паркетний настил можна підходити індивідуально. Все буде залежати, що буде зручним для конкретного приміщення, щоб доводилося менше різати матеріал. По стійкості до впливу вологи є рекомендації зупинити свій вибір на марці ФК. Саме в ньому поєднуються екологічність натуральної деревини, а також клею, у якому немає формальдегідів. Не доведеться переживати, що з часом фанера під паркетний настил буде виділяти шкідливі випаровування, які можуть згубно позначитися не тільки на здоров’я дитини, але і дорослої людини.

Укладання паркетної дошки на фанеру

Порада! При купівлі фанери під паркетну дошку, зупиняйте свій вибір на тій, яка виготовлена із хвойних порід деревини. Завдяки частковому утриманню ефірних масел вона менше схильна до впливу різних паразитів.
Читайте:   Види паркетної дошки

Фанера на лаги

Укладання паркетної дошки на фанеру

Монтаж лад під паркетну дошку можливий практично в будь-якому приміщенні. Якщо це стара дерев’яна підлога, тоді потрібно видалити старе покриття і оцінити стан встановлених лаг. Можливо, деякі з них можна буде залишити, а інші потрібно замінити. Все буде залежати від того, з якої деревини вони виготовлені. При необхідності залишити старі лаги під паркет, необхідно очистити їх і обробити антисептичним складом, який виключить процеси гниття і запобіжить появі паразитів. Коли мова йде про бетонну підлогу, тоді після ретельного огляду необхідно закласти всі тріщини, які можуть в ньому бути присутнім. Зробити це легко з допомогою клею для плитки. Наступним кроком наноситься грунтовка. При її швидкому усмоктуванні потрібно покрити площину підлоги кількома шарами, витримуючи потрібний проміжок для її висихання.

Укладання паркетної дошки на фанеру

Далі необхідно визначити рівень перепаду підлоги. Це важливо зробити, щоб точно знати, яким чином укладати лаги під паркет. Відмінним інструментом для цієї мети буде лазерний нівелір. Їм можна спроектувати лінію на всі стіни і з допомогою рулетки зробити виміри в різних частинах кімнати. При цьому варто зафіксувати отримані цифри. Такий підхід дозволить точно визначити рівень перепаду. Після того як грунтовка добре просохла, можна укласти гідроізоляцію. В її якості може виступати плівка товщиною 200 мкм або мембрана. Остання повинна бути розташована правильною стороною, щоб конденсат не накопичувався під фанерою. Коли все готове, можна приступати до монтажу лаг на підлогу.

Укладання паркетної дошки на фанеру

Щоб лаги трималися максимально міцно, кріпити їх до бетонної основи варто з допомогою перфоратора і анкерних болтів. При цьому капелюшки анкерів важливо втопити, щоб вони не виступали на вершині лаг. Найскладнішою буде укладання перших двох елементів. Допоможе в цьому випадку все той же лазерний нівелір або бульбашковий рівень. Після укладання лаг можна подбати про додаткову звукоізоляцію. Для цього в ніші, що утворилися можна укласти кам’яну вату. Зверху її також можна закрити гідроізоляцією. Далі виготовляється квадратний шаблон, по якому буде різатися фанера. Його можна зробити з картону. Він необхідний для визначення найбільш підходящого розміру аркуша фанери, якими можна буде закрити всю територію з мінімальними обрізками.

Зверніть увагу! Відстань між лагами має бути 30 см. Фанера повинна укладатися таким чином, щоб її край лягав на середину лаги. Нові лаги обов’язково обробляються антисептичним засобом.

Укладання паркетної дошки на фанеру

Після того як зразок підійшов, можна приступити до різання фанери. Робити це можна за допомогою лобзика або ручної циркулярної пили. Перед тим як прикрутити фанеру, можна розкласти її, щоб ще раз перевірити, чи закриє вона територію так, як це планується. Бажано пронумерувати її, що допоможе в укладанні. При необхідності деякі листи можна поміняти місцями. Прикручувати фанеру необхідно так, щоб капелюшки саморізів трохи утоплювались на фанеру. Важливо укладати її зі зміщенням, щоб виходив шаховий порядок. Тільки в цьому випадку можна говорити про необхідну жорсткість. При бажанні зробити великих крок між лагами доведеться подбати про більшу товщину фанери. Наприклад, при відстані 50 см потрібна фанера товщиною 18 мм

Читайте:   Ламинат: характеристики и использование

Укладання паркетної дошки на фанеру

Зверніть увагу! Перша лага укладається з невеликим зазором від стіни. Таким же чином необхідно вчинити і з фанерою. Варто зробити зазор 5 мм, який потім буде закритий плінтусом. Такий термошов виключить підйом підлоги.

Фанера на стяжку

Укладання паркетної дошки на фанеру

Процес укладання фанери на стяжку вимагає уважної оцінки вологості приміщення. Вище йшлося про те, як це можна зробити. Поверхню бетонної підлоги повинна бути ідеально рівною. Перепад площині визначається, як і у випадку з укладанням лаг. Якщо його показники не перевищують 3 см, тоді можна скористатися самовирівнюючими сумішами. Далі проводиться повний огляд площини і ліквідація всіх недоліків. Наноситься декілька шарів грунтовки, щоб зміцнити поверхню і поліпшити адгезію. При великій площі приміщення, її необхідно розбити на кілька окремих контурів. Для цього можна скористатися звичайною монтажною піною. Необхідно нанести її з балона, створивши перегородки. Самовирівнююча суміш розводиться з водою у відповідності з рекомендаціями, які наводить виробник. Якщо не дотримуватися їх, то розчин може вийти занадто рідким і не зможе виконати поставлених перед ним завдань.

Укладання паркетної дошки на фанеру

Під час перемішування і заливки в засобі утворюється велика кількість повітряних бульбашок. Їх можна видалити за допомогою спеціального голчастого валика. Після заливки необхідно почекати повного набору міцності стяжкою, а також випаровування зайвої вологи. Після цього поверхню необхідно обробити грунтовкою і дати їй просохнути. Далі можна переходити до укладання фанери. В якості гідроізоляції для неї можна використовувати плівку, як і в минулому випадку. Тоді фанеру необхідно закріпити на дюбелі, саморізи, що передбачає свердління необхідної кількості отворів в підлозі. Можна піти іншим шляхом і укласти фанеру на спеціальну мастику. В цьому випадку не буде потрібно свердлити, а гідроізоляцією буде сама мастика. Не варто забувати про переплетенні швів за прикладом цегляної кладки.

Укладання паркету

Укладання паркетної дошки на фанеру

Після того, як укладання фанери під паркетну дошку закінчене, можна переходити до монтажу самого паркету. Укладання настилу може відбуватися у двох варіантах:

  • клейова;
  • плаваюча.

Перша технологія укладання паркетної дошки на фанеру передбачає використання спеціального клею, який скріплює окремі планки паркету між собою. Плаваюча укладка відбувається за принципом настилу ламінату з замковими з’єднаннями.

Плаваюча укладка

Укладання паркетної дошки на фанеру

Існує кілька методів укладання паркету. Ми розглянемо укладання паркетної дошки палубним методом. При використанні плаваючого варіанту, необхідно подбати про те, щоб паркет мав замки Lock або 5G. Починати краще всього далекого лівого кута. Якщо приміщення потрібно розширити, тоді укладка проводиться впоперек, але теж з лівого кута. У всіх планок є спеціальні пази, в які заходить замок. Але першому ряду вони не потрібні, тому їх потрібно зрізати. Необхідно заміряти відстань. Якщо в кінці виходить більше половини планки, тоді є сенс підрізати першу, щоб вони лягли рівномірно. Від стіни слід зробити зазор в 5 мм. Для цього знадобляться спеціальні клини, які не дадуть паркетній дошці зміститися. Перераховані вище замки можуть стикуватися як уздовж, так і впоперек. Якщо використовується замок Click, тоді потрібно зібрати цілу смугу і вже після зістикувати її по довгому краю.

Зверніть увагу! Ряди необхідно укладати з зсув швів. Це дасть можливість уникнути спучування настилу, а також його продавлювання в певних точках.
Читайте:   Інфрачервона тепла підлога: особливості та переваги

Укладання паркетної дошки на фанеру

Останньому ряду паркетної дошки може знадобитися підрізка. Для цього здійснюються виміри того, наскільки це необхідно. Проводиться складання останнього ряду по всій довжині. Після цього він вставляється у зазор між загальним настилом і стіною. При цьому не варто забувати про термошов в 5 мм. Для кращої фіксації останній ряд необхідно притиснути спеціальною металевою пластиною. Якщо по ходу укладання зустрічається труба, то в планці необхідно зробити вирізу або розрізати її повністю, щоб обігнути перешкоду. Меншу частину обов’язково необхідно посадити на клей, щоб вона з часом не вилетіла.

Зверніть увагу! При плаваючому укладанні паркетної дошки обов’язкове використання підкладки з поліетилену або пробки.

Клейове

Укладання паркетної дошки на фанеру

Клейове укладання паркетної дошки більш надійне, але потребує особливої уваги та обережності. Це пов’язано з тим, що після приклеювання паркетної дошки не буде можливості виправити недоліки в її положенні. Принцип укладання паркетної дошки залишається таким же, як і в попередньому випадку, але є свої нюанси. Робиться викладка першого ряду паркетної дошки з таким малюнком, який запланований. Після цього клей наноситься на фанеру і розподіляється зубчастим шпателем. Його необхідно нанести стільки, скільки необхідно для однієї паркетної дошки. Елемент укладається на своє місце в кут з дотриманням всіх зазорів. Клей наноситься під другу планку паркетної дошки, і вона підводиться в торець першої. Таким чином збирається перший ряд. Варто пам’ятати, що клей має певний час висихання, тому зволікати не можна.

Укладання паркетної дошки на фанеру

Після того як перший ряд паркетної дошки зібраний, його необхідно закріпити до підлоги. Це можна зробити за допомогою цвяхів або саморезов, які вганяются в нижню частину замку під кутом в 45 градусів. Замість цвяхів для паркетного настилу, можна застосовувати вантаж, який зафіксує планки на своєму місці до моменту схоплювання. Останній ряд паркетної дошки збирається таким же чином, як і в попередньому випадку. Відео про укладання паркетної дошки на клей наведено нижче.

Висновок

Як видно, укладання паркетного настилу – це досить непросте завдання. Але з ним реально впоратися, якщо проявити необхідну наполегливість і завзятість. З упевненістю можна сказати, що такого тактильного і візуального задоволення, яке приносить паркетний настил не здатне дати більше ніяке облицювання.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*