Головна / Двері / Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер’єрі

Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер’єрі

Обшивка дверей ламінатом дає можливість з мінімальними витратами отримати оновлений дверний отвір. Робота не складна. Виконати її під силу самостійно без залучення найманих спеціалістів. Щоб не допустити помилок, потрібно ознайомитися з технологією робіт, розібратися, яку можна і не можна обшивати двері.

Для чого потрібна обшивка вхідних дверей ламінатом

Вхідний дверний блок завжди встановлюють надійний, важко піддається злому. Найкращим матеріалом для такої конструкції вважається метал. Рідше віддають перевагу масиву. Двері виходять міцні. Однак не лише це бажає отримати господар нерухомості. Вхід є обличчям будинку. Гарне оформлення дверей та всього вхідного отвору стоїть на другому місці після міцності.

Блоку з масиву надати естетичного вигляду простіше. Дерев’яну конструкцію можна відшліфувати, розкрити просоченнями з пігментами, що фарбують, лаком. Після реставрації вона виглядатиме як нова. З металевою конструкцією складніше. Якщо її просто пофарбувати, презентабельний вигляд вона не набуде. Також мінусом металу є висока теплопровідність, слабка звукоізоляція.

Оптимально замість фарбування обшити вхідні двері ламінатом, а під обробку укласти листи теплоізоляційного матеріалу. Металева стулка набуде всіх позитивних якостей, яких раніше не діставало: краса, високий показник шумо- та теплоізоляції.

Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

Після обшивки металеві двері стануть привабливими, покращиться звуко- та теплоізоляція.

Крім вхідний, ламінатом часто оновлюють міжкімнатні двері. Тут від облицювання потрібна найчастіше краса. Додаткова звукоізоляція також не завадить. Однак не кожну міжкімнатну двері зручно обшивати. Найкраще працювати з глухими щитовими стулками. За наявності скляних вставок виникне складність із добіркою та кріпленням ламінату.

Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

Обшивці оптимально піддавати міжкімнатні щитові двері без скляних вставок

На відео двері з ламінату своїми руками та інша корисна інформація:

Види оздоблення дверей ламінатом

Умовно обробку можна розділити на два види: одностороння та двостороння. Перший тип найчастіше застосовують для вхідного блоку. Щоб виконати своїми руками обробку вхідних дверей ламінатом, дошки кріплять лише на одній стороні стулки із приміщення. Справа в тому, що з вуличного боку облицювання пропаде. Ламінат нестійкий до дії вологи, сонця, перепаду температур.

Міжкімнатні двері можна обшивати з обох боків. Вони обидві знаходяться усередині приміщення. Однак і тут можуть виникнути труднощі. Від двосторонньої обшивки збільшується товщина стулки. Доведеться вирішувати проблеми з припасуванням в коробці, оскільки двері виступатимуть за її межі. Можливо, доведеться переставляти петлі.

Читайте:   Встановлення внутрішніх дверей: 5 важливих правил

Ламінат зручний для оздоблення завдяки широкому вибору відтінків.

Перевагою ламінату як оздоблювального матеріалу є широкий вибір дошки по кольоровій гамі. Для обробки вхідних дверей зсередини ламінатом часто вибирають темні відтінки, що імітують структуру дерева. Наприклад, горіх, вільха, морений дуб, червоне дерево. Міжкімнатний дверний блок менше схильний до забруднення. Тут можна використовувати дошку світлого забарвлення, наприклад, білу, сіру, попелясту, що імітує світлу сосну.

Важливо! Ламінат для обробки підбирають такого кольору, щоб оновлений дверний блок гармонійно вписувався в загальний інтер’єр приміщення.

Оздоблення ще можна розділити на два види:

 • тільки двері:
 • стулка плюс укоси.

Перший варіант прийнятний для міжкімнатних дверей. Простінки зазвичай тонкі, укосів не утворюють. Технологічні зазори ховають під наличниками чи доборами. Коли йдеться про вхідний блок, дверні укоси з ламінату тут будуть найкращим доповненням. Несучі стіни товсті. Укоси виходять широкі. Естетично вони виглядатимуть у єдиному оформленні.

Оббивка дверей ламінатом: плюси та мінуси

Креативний підхід до оновлення дверей популярний серед людей, які люблять виконувати все самостійно. Справа не лише в економії коштів. Існує багато додаткових плюсів:

 1. Можливість ексклюзивного оформлення. Людина надасть дверям такого вигляду, який він бажає, а не те, що запропонують у магазині.
 2. Кріплення дошки, що ламінує, не складно виконати самостійно без використання дорогих інструментів.
 3. На обробку однієї сторони стулки піде максимум день.
 4. Ламінована дошка призначена для укладання на підлогу. Значить, вона має зносостійкість, міцність. Оздоблення буде стійка до появи подряпин, вм’ятин.
 5. Якісний ламінат зберігає свій первозданний колір протягом усього терміну експлуатації.
 6. Без економічного зиску тут теж не обійтися. Витрати обійдуться втричі менше, якщо порівнювати з обробкою спеціальною накладкою з МДФ, що ламінує.
Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

На вулиці від тривалої дії вологи, перепаду температур ламінована дошка пропадає

Мінусом є неможливість оздоблення з боку вулиці. Ламінат від дії природних факторів швидко пропаде.

Як обшити двері ламінатом своїми руками

Принцип обробки будь-яких дверей відбувається за одним алгоритмом. Спочатку готують основу, а потім кріплять нове облицювання. Якщо передбачається тепло-, звукоізоляція, створюють каркас, заповнюють комірки утеплювачем.

Інструменти та матеріали

Для робіт знадобиться невелика кількість матеріалів. В першу чергу потрібні плити, що ламінують, і куточок, що підходить до них за кольором. Підійде він із будь-якого матеріалу: алюміній, МДФ, пластик. Для кріплення потрібен хороший клей та шурупи.

Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

Дискова пилка не залишає вищерблені краї на ламінаті.

З інструментів важливо підібрати те, чим найкраще різати дошку, що ламінує. Дешевше обійдеться електролобзик. Також електроінструментом зручно робити фігурні вирізки, наприклад, в області замку і ручки. Однак електролобзик залишає вищерблені краї. Рівний різ вийде після болгарки або пили торця.

З допоміжних інструментів потрібний олівець, лінійка, викрутка або шуруповерт, дерев’яний молоток, столярний косинець.

Читайте:   Вибираємо вуличні двері у приватний будинок – що поставити на вході

Шліфування дверей перед оббивкою ламінатом

Міжкімнатні двері перед облицюванням шліфувати нема рації. Її поверхня все одно буде закрита новим оздобленням. Винятком є, коли потрібно видалити фарбу, що лущиться. Що стосується вхідних металевих дверей, то тут все залежить від її стану. Від перепаду температур конденсує метал. Однак волога швидко висихає на поверхні, оскільки обдувається повітрям. Під обшивкою конденсату нікуди випаровуватися. Метал почне іржавіти.

Коли двері нові, покриті заводською емаллю, діти з нею нічого не треба. А от якщо фарба почала лущитися, з’явилися іржаві плями, поверхню шліфують наждачним папером або шліфувальною машиною. Метал протирають від пилу, знежирюють. Поверхню розкривають перетворювачем іржі. Коли склад висохне, ганчіркою витирають білий наліт, що з’явився. У фіналі накладають два шари ґрунту, давлячи час кожному просохнути.

Оздоблення вхідних дверей ламінатом

Оздоблювальні роботи можна проводити двома способами: на навішених та знятих дверях. Перший варіант не зручний, але він підійде, якщо стулку неможливо зняти з петель. Коли проблем немає, дверне полотно демонтують. Стул укладають горизонтально на стіл, знімають всю фурнітуру. Після проведення шліфування та обробки захисними складами приступають до створення каркасу. Він потрібний не тільки для того, щоб обшити залізні двері ламінатом, але і для укладання утеплювача.

Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

У підвішеному стані стулку утеплюють, якщо її не можна зняти з петель

По периметру дверей клеєм або шурупами по металу кріплять рейки. Додатково два елементи встановлюють поперек полотна. Комірки, що утворилися між рейками, заповнюють пінопластом або іншим утеплювачем у формі плит.

Порада! Якщо вхідні двері виходять в опалювальний під’їзд, утеплювати їх немає сенсу, хіба що для звукоізоляції.

Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

Ламіновану дошку кріплять на рейки каркасу

Коли каркас буде готовий, теплоізолятор при необхідності укладений, приступають до обшивки. Спочатку ламінат просто укладають на стулку, відзначають олівцем, де і скільки треба відрізати. Намічають місця для вирізки під фурнітуру. Після розмітки накресленими лініями здійснюють відріз.

Кріплення заготовок виконують двома способами:

 • клеєм;
 • саморізами або цвяхами, попередньо просвердливши отвори в ламінаті.

Перший спосіб кріплення естетичний, тому що не видно кріплення. Однак він менш надійний. Цвяхи та шурупи міцно зафіксують обшивку, але залишаться видно капелюшки.

Оптимально вибрати комбінований спосіб. До поперечних рейок ламінат приклеюють, а по периметру дошки фіксують шурупами. Капелюшки приховують під окантовкою декоративного куточка, який можна навіть приклеїти. Після обробки на стулку повертають фурнітуру, навішують її петлями на коробку.

Оздоблення міжкімнатних дверей ламінатом

Коли між кімнатами встановлені щитові двері без скляних вставок, їх теж можна обшити дошкою, що ламінує. Особливої підготовки не потрібно, хіба що очистити від пилу. Відпадає необхідність у утеплювачі, а отже, не потрібна фіксація рейкового каркасу.

Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

Щитові двері просто обклеюють дошкою, що ламінує.

Щоб обробити двері своїми руками ламінатом, дошку просто приклеюють на поверхню стулки. Можна по периметру пройтися шурупами. Тоді з боку прилягання полотна до дверної коробки окантування куточком не роблять, тому що зайва товщина тут недоречна. Небажана також окантовка і з іншого боку стулки. Вона лише зіпсує зовнішній вигляд. Під капелюшки шурупів краще просвердлити потаї, замаскувати їх шпаклівкою, зафарбувати фарбою під колір ламінату.

Читайте:   Основа безпеки: як вибрати вхідні двері

Укоси для вхідних дверей з ламінату своїми руками

Щоб оформити вхідний блок в одному стилі, обробляють відкоси. Дошку кріплять двома способами: клеєм чи кляймерами. Перший варіант підійде, якщо поверхня укосів міцна, наприклад, з бетону.

Коли матеріал стін пухкий або спостерігаються великі вади, обробку укосів вхідних дверей виконують ламінатом на каркас. Використовують дерев’яні рейки. До стіни їх кріплять дюбелями. Рейки розташовують по краях укосів: один ряд на розі, а другий ряд біля дверної коробки.

Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

Рейковий каркас кріплять по периметру укосів.

Зазори між стіною та рейками задувають піною. Для утеплення каркас можна заповнити пінопластом. З дошки нарізають заготовки потрібної довжини, а вона дорівнює ширині укосу. До каркасу ламінат фіксують кляймерами.

Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

Дошки встановлюють горизонтально, фіксують до каркасу кляймерами.

Кріпильний елемент – кляймер прибивають гвоздиками до елементу дерев’яного каркасу

Коли весь периметр укосу буде обшитий, технологічний проміжок закривають наличниками. Якщо в області вхідних дверей темно, у верхню обшивку врізають світильник, що вбудовується. Порожнеча, що утворилася, за рахунок каркаса дозволяє це зробити.

Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

Врізання світильника в обшивку укосу покращить освітленість темного проходу

Поради майстрів

Вирішивши вперше зайнятися такою справою, не можна виключити допущення помилок. Часто вони пов’язані з вибором відповідного матеріалу. Не допустити їх допоможуть рекомендації спеціалістів:

 1. Для обробки використовують ламіновану дошку високого класу. Особливо вимога стосується, коли передбачено облицювання вхідного блоку. Тут перевагу віддають матеріалу 34 класу.
 2. Колір підбирають відповідно до оформлення загального інтер’єру приміщення.
 3. Перевагу надають продукції відомих марок. Нехай дошка коштує дорого, але вона якісна. До того ж, її потрібно небагато.
Обшивка дверей ламінатом: оздоблення своїми руками, укоси та фото в інтер'єрі

Колір обробки дверного блоку підбирають під інтер’єр приміщення

Низька ціна свідчить про погану якість ламінату, навіть якщо він високого класу.

Відгуки

Сергій Зацепін, 27 років Вхідні двері обшивав ламінованою дошкою 3 роки тому. Зроблено її з масиву, тому утеплювач додатково не укладав. Кріпив облицювання безпосередньо на стулку без створення каркаса. Суцільно посадив на клей, а по краях зафіксував шурупами. Капелюшки зафарбував. Олег Петришин, 39 років Торік восени обшив металеві двері плитами ламінату. Утеплювачем використав пінополістирол. Втрати тепла зменшились, гарна звукоізоляція. Укоси теж обробив дошкою. Роботою своєю задоволений та іншим раджу такий метод.

Висновок

Обшивка дверей ламінатом пройде успішно, коли всі роботи робити не поспішаючи, виважено. Важливо забезпечити надійне кріплення облицювання. При допущенні помилок вона з часом почне відшаровуватись. Усі старання підуть нанівець.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*